Na SOR-ze kobieta z koronawirusem

Image

Szpitalny Oddział Ratunkowy został zamknięty po tym jak przebywała na nim starsza kobieta z objawami koronawirusa.

Seniorka 6 kwietnia trafiła do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W związku z występującymi u niej objawami, personel od razu podejrzewał zakażenie koronawirusem. Potwierdził to materiał pobrany do badania. Pacjentka została już przewieziona do szpitala zakaźnego.

– Jak widać, tych przypadków zaczyna być coraz więcej. Dlatego ponownie apeluję: pozostańmy w domach i nie ryzykujmy zdrowia i życia swojego oraz naszych bliskich. Ograniczając naszą aktywność, pomagamy w walce z pandemią. Dodatkowo pragnę podkreślić jeszcze jedno – jeśli trafimy już do szpitala, bądź trafi tam ktoś z naszych bliskich, musimy zgodnie z prawdą odpowiadać na pytania zadawane przez medyka podczas wywiadu. To bardzo istotne, nie możemy niczego zatajać, ponieważ ryzykujemy życie swoje i innych – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Kobieta miała niewydolność krążeniowo- oddechową. Przeprowadzone testy pod kątem koronawirusa okazały się być pozytywne. Chorą przetransportowano na oddział zakaźny do Mielca. SOR jest dezynfekowany i czy będzie dopuszczony do obsługi chorych, zdecyduje Sanepid.

Personel, który choć zabezpieczony prawidłowo na wypadek takich sytuacji, będzie przebadany.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.