Koniec z chodzeniem po lesie

Image

Do niedawna ktoś kto chciał w ciszy i spokoju, z dala od innych pochodzić sobie po lesie, wyjeżdżał za miasto żegnając koronawirusa. Tam, wśród drzew, mchów i paproci nabierał sił witalnych i zapominał o zagrożeniu. Do lasów w weekendy jeździło wiele rodzin. Teraz już nie wolno.

Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów i parków narodowych, póki co, do 11 kwietnia br. Co będzie dalej? Trudni powiedzieć.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Co to oznacza? Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie nie można przebywać na terenach leśnych. Parkingi, wieże widokowe, wiaty, miejsca na ognisko będą nieczynne, miejsca do biwakowania będą nieczynne. Prosimy potraktujcie poważnie te ustalenia w trosce o siebie, wasze rodziny, waszych sąsiadów i tych, którzy Wam w tym czasie ułatwiają życie – służbę zdrowia, wolontariuszy, sprzedawców, czy kurierów. Rozumiemy potrzebę kontaktu z przyrodą i potrzebę odetchnięcia od bardzo trudnej sytuacji, jaka dotyka wszystkich Polaków. Jednak w czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jego skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania- czytamy na fb Lasów Państwowych.

A póki co Polacy zachęceni zostali do oglądania lasów… na stronie internetowej. Szkoda tylko, że z ekranu nie da się poczuć zapachu drzew i powiewu wiatru na twarzy. Trzymajcie się!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.