Policjanci kontrolują przestrzeganie nowych zasad

Image

Stalowowolscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, kontrolują miejsca pod kątem grupowania się osób oraz respektowania przepisów związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Mundurowi apelują do mieszkańców o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów!

W związku z wprowadzeniem kolejnych ograniczeń, policjanci kontrolują miejsca, w których mogą grupować się mieszkańcy, zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób poniżej 18 roku życia bez opieki dorosłego. Ponadto mundurowi przyglądają się również respektowaniu przepisów w transporcie zbiorowym. Policjanci za pomocą urządzeń nagłośniających informują o obowiązujących przepisach i apelują o ich przestrzeganie.

Policjanci przede wszystkim pouczali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem. Jednak w kilku przypadkach, gdzie doszło do lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów, skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu.

W związku z nadchodzącym weekendem kontrole zostaną zintensyfikowane. Ci, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi. Informacje o łamaniu ograniczeń będą przekazywane również służbom sanitarnym, które mają możliwość zastosowania wysokich kar grzywny. Łamiąc obowiązujące zasady, narażamy życie i zdrowie innych osób.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.