Poniedziałek: 2 zgony w Łańcucie. Zakażony z powiatu niżańskiego

Image

Smutnymi informacjami zaczął się tydzień na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia, przed godziną 9:00, poinformowało o śmierci 2 zakażonych koronawirusem osób, które hospitalizowane były w szpitalu w Łańcucie. Są to 32- letnia kobieta i 80- letni mężczyzna.

Jak podano, podobnie jak inni zmarli z powodu zakażenia, mieli choroby współistniejące.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616 poddanych jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowane są 72 osoby.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022 testów. Wykryto 76 zakażeń.

Godzina 14:50

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984. Zmarło już łącznie 26 osób.

Na Podkarpaciu nowe zakażenia dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzny w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (hospitalizowany).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.