Pierwsza Komunia Święta a Koronawirus

Image

W związku z epidemią koronawirusa rząd zdecydował, że w Mszy Świętej lub w innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 wiernych, nie licząc osób sprawujących posługę. Jak wobec tego zorganizować Pierwszą Komunię Świętą? Czy powinno się ją przełożyć na przyszły rok, albo zorganizować ją za kilka miesięcy? Na te pytania trudno dać odpowiedź, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak rozwinie się epidemia. Planować jednak warto i mieć w zanadrzu kilka propozycji.

Diecezja sandomierska wydała komunikat w tej sprawie. Podpisał się pod nim Ks. Adam Kopeć, Dyrektor WNiWK Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

W związku z epidemią pojawiają się coraz większe wątpliwości, co do daty Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci. Biorąc pod uwagę aktualne zalecenia władz sanitarnych oraz zwiększającą się liczbę chorych, niektóre polskie diecezje postanowiły już o przełożeniu terminu uroczystości pierwszokomunijnych, bądź zorganizowaniu Pierwszej Komunii Świętej dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, chrzestni). Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje w naszej diecezji, Biskup Sandomierski chciałby poznać Drodzy Rodzice Wasze zdanie. Podobne konsultacje prowadzone są już z księżmi i katechetami.

Wszelkie sugestie i opinie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu – katecheza.diecezjasandomierska@gmail.com

Opinie można również wysyłać na adresy mailowe parafii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.