Jeszcze smutniejsze pogrzeby

Image

Pogrzeb to niezwykle smutna uroczystość gromadząca najbliższych, przyjaciół, współpracowników. Ostatnie pożegnanie na ogół gromadzi po kilkadziesiąt żałobników. Przez nowe przepisy odprowadzić do miejsca spoczynku bliską osobę może jedynie 5.

Coraz mocniejsze restrykcje związane ze światową epidemią wymuszają nakładanie na rodziny i bliskich zmarłych bolesne zasady. W Stalowej Woli, podobnie zresztą jak w całej Polsce, na pogrzeb może przyjść zaledwie kilka osób. Często więc nie będzie to nawet cała rodzina.

W związku z wprowadzeniem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz ograniczeń w poruszaniu się i zgromadzeniach Informujemy, iż w pogrzebie osoby zmarłej uczestniczyć może maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłanów a także pracowników zakładu pogrzebowego. - informuje Memento.

Sprawy pogrzebowe załatwiać może tylko 1 osoba. Nie można też, względu na zbyt duże ryzyko, odmawiać wspólnego różańca, a z użytku, ze względów bezpieczeństwa, wyłączona została nawet kaplica cmentarna. Trumny wystawiane są bezpośrednio w kaplicy Kościoła Trójcy Przenajświętszej 15 minut przed ustaloną godziną pogrzebu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.