Zarzeczny: Nie ma podstaw aby mówić o kwarantannie całego SOR-u

Image

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny zaprzecza informacjom, które pojawiły się w sieci na temat złamania procedur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

- W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomym „łamaniu procedur” na SOR-ze naszego Szpitala Powiatowego, pragnę Was uspokoić – to nieprawda. Jestem po rozmowie z dyrekcją Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli i otrzymałem zapewnienie, że wszystkie czynności związane z koronawirusem, są w naszej lecznicy wykonywane zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wiem również, że personel który miał kontakt z zarażonym koronawirusem pacjentem, jest objęty kwarantanną i czeka na wynik testu. Na ten moment, nie ma więc podstaw aby mówić o kwarantannie całego SOR-u, a już tym bardziej całego Szpitala. Dlatego chcę uspokoić znajdujących się w nim Pacjentów oraz ich Rodziny- pisze w na facebooku starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Starosta dołącza do apelu ratowników medycznych, aby nie ukrywać faktu pobytu w strefach, gdzie występował koronawirus i kontaktu z osobami zarażonymi, czy kontaktu z przebywającymi na kwarantannie w związku z podejrzeniem COVID-19.

- Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pandemia koronawirusa wciąż się rozszerza i mimo najlepszych starań i ogromnego zaangażowania personelu naszego Szpitala, może dochodzić do sytuacji, że niektórzy pracownicy będą obejmowani kwarantanną, ponieważ codziennie stykają się w swojej pracy z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem. Zwłaszcza, że nie wszyscy pacjenci od razu i szczerze informują ich o tym, że mogli mieć kontakt z kimś chorym, bądź z osobami, które wróciły niedawno z zagranicy. Dlatego chciałbym, abyśmy wszyscy docenili ciężką, a w obecnych czasach również niebezpieczną pracę naszych lekarzy, pielęgniarek, ratowników i pozostałych pracowników służby zdrowia- pisze starosta stalowowolski.

Janusz Zarzeczny podziękował lokalnym mediom, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie publikują i emitują rzetelne i sprawdzone informacje.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jot2

Pan Zarzeczny starosta od siedmiu bolesci ,tak sie zna nazarzadzaniu jak znal sie na szkolnictwie kiedy byl tam malowanym dyrektorem

~weri

Faktycznie(Adam) tak było, to jest klasyk neofita. Mógłby na emeryturę, ale prawdopodobnie jest już jakiś czas na niej tak jak 8 innych urzędników. Uważają, że są niezastąpieni czy co?

~Adam

~lola a gdzie ma odejsc? przeciez przed ERA PiSu byl w PO! to niezaprzeczalny dowod na istnienie POPiSu!

~lola

Ozwał się ekspert od siedmiu boleści, znowu zna się na kwarantannie, wirusie, medycynie, ratownictwie... slowem drugi Mateusz. Czy swą niewiedzą a nadmiarem buty i arogancji nie szkodzi ten osobnik pracownikom szpitala a nam w sposób pośredni? Przecież to jest nienormalne, niemoralne by facet w Podlesnej 15 decydował o zamknięciu czy pozostawieniu szpitala czy jego części zamkniętą lub otwartą. Widzimy, że swej wielkości z nikłą wiedzą "zastępuje" powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czy ktoś jeszcze się dziwi, że medycyny ze szpitala nie są zabezpieczeni w podstawowy sprzęt ochrony osobistej w czasie gdy na całym terytorium kraju panuje pandemia? Zarzeczny musi odejść!

~Zaratustra

Samolot zaczyna spadać. Na pokładzie 4 pasażerów: Kaczyński, Morawiecki, papież Franciszek i 10 letni chłopiec. Są trzy spadochrony.
Morawiecki krzyczy jestem najmądrzejszy w Polsce, muszę rozwiązać wszystkie problemy moich kolesi...znaczy wszystkich Polaków.
Bierze spadochron i skacze.
Kaczyński:jestem zbawcą narodu polskiego.
Bierze spadochron i skacze.
Ojciec Franciszek podaje spadochron chłopczykowi i mówi:
Moje życie dobiega końca, a Twoje dopiero się zaczyna. Bierz spadochron i ratuj się.
Chłopiec na to: spokojnie proszę Papierza. Zostały dwa spadochrony! Najmądrzejszy facet w Polsce, wyskoczył z moim tornistrem. smiech2

~mieszkaniec

KIDAWA BLONSKA '' DLA MNIE WAZNIEJSZA JEST KONSTYTUCJA NIZ ZYCIE LUDZI'' DZIEKUJE POZAMIATALA. JUZ NAWET LUDZIE KTORZY GLOSUJA NA PO MOWIA ZE NIE POJDA NA WYBORY SKORO ICH KANDYDATKA MA ICH W 4 LITERACH. KAZDY TO WIE. KAZDY MYSLACY ZE SZEFOWIE PO DALI TAKA NA STRACENIE. TAM KAZDY BOI SIE PRZEGRAC Z PREZYDENTEM DUDA.

~z internetu

...Minister zdrowia: robimy dużo testów... „Resort zdrowia: W ciągu doby przebadano 3,3 tys. próbek” Dla czystego porównania. Kraj czterokrotnie mniejszy od Polski, Austria w tym samym czasie bada 12 tysięcy, a rząd chce zwiększyć do 15 tysięcy badanych na dobę…To tyle, co do tematu troski państwa, pracy w kryzysie rządu i powagi pandemii. Spytajcie ile w tym czasie z przebadanych byli na testach w szpitalu MSWiA ich stali klienci politycy… so what

~Turkus

Działania zastosowane przez Chińczyków (w Chinach kontynentalnych, ale też na Tajwanie) są obecnie w większości kopiowane praktycznie na całym świecie.
Poza jednym – poza obowiązkiem noszenia maseczek.

W Polsce, zaraz po wybuchu epidemii koronawirusa Covid 19, ale nawet teraz, kiedy mamy do czynienia z jego pandemią na całym świecie i już kilkunastoma tysiącami ofiar, (nie)rząd oraz jego "eksperci" próbują wmawiać nam-Polakom, że wirus ten jest mniej groźny niż zwykła grypa!

I głoszą, że maseczki nie chronią przed zakażeniem koronawirusem Covid 19!
A to już nie jest tylko zwykłe KŁAMSTWO!
To jest ZBRODNIA!!!

Dlaczego bezczelnie KŁAMIĄ świadomie narażając dziesiątki tysięcy, a może nawet więcej, nas – Polaków na niebezpieczeństwa: na zakażenie, na powikłania po zapaleniu płuc.... oraz nie wiadomo ilu z nas – na śmierć?

Przyczyna?
Przyczyna jest prozaiczna – tragiczne, bliskie "zeru", przygotowanie (nie)rządu do tej pandemii!

Zapasy np. maseczek są tak "ogromne", że pozwoliły one na poprzydzielanie, ale za to w świetle kamer!!!, 19 szpitalom (z tworzonej z ogromnym zadęciem propagandowym sieci "jednoimiennych szpitali zakaźnych") po... tysiąc sztuk!!!

I nie wiadomo, ile z tych maseczek jest odpowiedniej klasy ffp3, a ile zwykłych maseczek chirurgicznych!

Tak samo diagności, prowadzący m.in. testy na Coronavirusa Covid 19, zdołali się doprosić .... 6,5 tysiąca sztuk!!!
Byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

Tajwan w styczniu b.r., kiedy było już raczej pewne, że w/w wirus będzie się rozprzestrzeniał poza Chiny – choćby ze względu na ilość zakażonych, dynamikę zakażeń itd. - uruchomił produkcję 10 MILIONÓW maseczek DZIENNIE!!!

A u nas?
Bodajże przedwczoraj Minister Sprawiedliwości Ziobro poinformował w świetle kamer, że... maseczki zaczęli szyć więźniowie.
I że szyją po 8 tysięcy dziennie!!!
"Sukces", "sukces", "sukces"!!!

Bodajże 1 marca Premier Morawiecki poinformował, że uruchamiamy produkcję płynu dezynfekcyjnego i linię do produkcji maseczek!
Płyn – w środku epidemii – podobno się pojawił.
A linia do produkcji maseczek?
Pewnie chodziło mu o tę w zakładach karnych, którą chwali się "szeryf" Ziobro!
Bo innej nie ma, a maseczki, szczególnie klasy ffp3, nie mówiąc już o maseczkach wielokrotnego użytku (ffp3 R) są praktycznie nieosiągalne, chyba że za kosmiczne ceny.

Co ciekawe, Czechom, dzięki prywatnym kontaktom oficjeli, udało się zorganizować akcję zakupu i sprowadzenia do kraju rządowymi samolotami kilku MILIONÓW maseczek z Chin.
I od razu prowadzili kategoryczny ZAKAZ wychodzenia z domu bez maseczki lub bez zasłonięcia twarzy (ust i nosa) w inny sposób.
Pewnie gdyby udało im się zdobyć więcej maseczek, to zakaz byłby bardziej jednoznaczny.
Co też ciekawe – we francuskiej telewizji pojawił się komunikat, że Francja stara się pozyskać 250 MILIONÓW maseczek.
Oczywiście, z tego samego źródła, co Czesi!

Maseczki są tutaj jedynie najbardziej widocznym przykładem skali nieprzygotowania polskiego (nie)rządu do obecnej epidemii.
Coraz liczniejsze zakażenia w szpitalach, skutkujące wyłączaniem bądź to całych szpitali, bądź poszczególnych jego oddziałów, pokazuje, że sprzętu medycznego: masek, kombinezonów, googli, przyłbic itd. brakuje nawet na pierwszej linii walki z koronawirusem – w placówkach medycznych.

Rządowi oficjele i jego eksperci, w swym przekazie o niestosowaniu maseczek, a nawet o ich szkodliwości, jako rzekomej "bombie bakteriologicznej" powołują się na zalecenia WHO.

~jasio

Nie ma podstaw zyby mówić i zamknięciu..... bo je wolność i karzden może gadać co Chce

~Pimpuś

Panie starosto, proszę sprawdzić w" Kodeksie Pracy" kto odpowiada za wyposażenie pracowników w odzież ochronną i środki ochrony . Dyrektor- odpowiem, jak pan nie wie. Skoro dyrektor nie potrafi zapewnić pracownikom tych środków tzn. nie nadaje się na to stanowisko, podobnie jak rząd, którego praktycznie Polska nie ma. Oni występują w telewizji , bo tyle potrafią.

~Personel

Zarzeczny ty zakłamana mendo.

~Pielęgniarka

Przystań kłamać kartoflu.

~Mieszkaniec

"Personel medyczny jest naszą pierwszą i ostatnią linią obrony przed pandemią. Jest właściwie linią jedyną. A choć jest jeszcze bardzo daleko do kulminacji zarazy, to szpitale już nie mają żadnych rezerw ludzkich! Ludzi najbardziej narażonych na zarażenie się nie ma kto zastąpić! ....................... ..... .......... a surmy słychac za rzeką!
Ale bolszewicy z PIS-u już tak mają. Nienawidzą i tępią ludzi mądrzejszych od siebie, lepiej wykształconych, mających na koncie sukcesy zawodowe. Dla PIS-owców to „komuniści i złodzieje”. Bo to właśnie oni są prawie zawsze przywódcami buntów społecznych. To ludzi stanowiących elitę narodu najtrudniej przekupić, zmusić do ślepej uległości lub choćby milczenia. Stalinowcy przeciwstawiali AK-owskiej inteligencji przodowników pracy po 4 klasach szkoły powszechnej. A PIS-owcy profesorom prawa przeciwstawiają Kempę, Wójcika, Jakiego i Kaletę. I każą swoim wyborcom wierzyć, że wzorem lekarza jest Chazan, Piecha, Karczewski lub Kopcińska. To jest ten sam schemat. I teraz ci sami PIS-owcy, mając nóż na gardle, nie bardzo wiedzą, co z tą żabą począć. Dziś ten sam minister Szumowski i jego partyjni koledzy, których przeklinają oszukani i wykorzystani przez nich lekarze-rezydenci oraz pielęgniarki, apelują do personelu medycznego o ofiarność i często pracę ponad siły, w warunkach urągających jakimkolwiek standardom i przepisom bezpieczeństwa."

~Ress

Panie starosto..powiem tak dziwnie się pan zachowuje i Pana stanowisko powinno pokazywać największych dziennikach kraju rośnie u Pana ego za wyjątkiem ludzi którzy pomagają innych ratować opowiada pan brednie wyssane z palca szkoda Pana pieniędzy czy naszych pieniędzy pań żałuję na obronę ludzi pracujących w szpitalu pierdzaca marionetki którą wie lepiej niż lekarze czy uczeni tego kraju nic pan.nie umie i nie potrafi tylko czekać tyle lata jest Pan na tym stołku jako truteń szkoda ale co zrobić poczekamy jak pań zachoruje albo mamusia.wtedy będzie potrzeba wdrożyć procedury BOM JA JEST STAROSTA

~Fakt

C.d. takie maleństwo mikroskopijne i nie ma zlituj. Czemu tak jest? Bo trzeba się nawracact. Matka Boża jest hanbiona przez ludzi. A wirus jest upomnieniem za zło tego swiatat. Nawracajcie się!

~Fakt

Ludzie śmiejecie się z Boga. To gdzie wasza samowystarczalność

~Kler

Dlaczego komentarze o księdzu który robił zakupy podczas kwarantanny są usuwane

~Jet

W kościele kwarantanna, a w szpitalu?

~Zapraszamy

To niech pan starosta podyżuruje w szpitalu na sor. Może poliże poręcze, krzesła i ściany jak jest tak bezpiecznie. Propaganda i jej wierni słudzy mają za nic nasze zdrowie, tylko lans i honoraria.

~Ali

Chińscy lekarze twierdzą że ten wirus dopiero się rozwija. Za rok dwa, jego zmutowana odmiana, będzie już tak zjadliwa że śmiertelność będzie wynosiła 90%. Już na tą chwilę istnieją dwa szczepy, jeden bardziej grozny, a drugi mniej. Po za tym w Hongkongu, są już oficjalne przypadki zarażonych psów. Ktoś dobrze tego wirusa zaprojektował, tak żeby nie było od razu, dużej śmiertelności, ale z czasem zacznie zabijać też młodych i zdrowych. Z tym wirusem i z nami jest jak z tą żabą. Jeśli wrzucisz żabę do wrzątku to wyskoczy, ale jeśli włożysz ja do letniej wody i powoli będziesz podgrzewał to pozwoli się ugotować. My jestmy żabą, a wirus wodą. :(

~terminator

@GRAMA. WIEM JAK TO WYGLADA. ONI NIE SA PRZYGOTOWANI NA TA EPIDEMIE. BAJKI W TV OPOWIADAJA. NIC NIE FUNKCJONUJE. LUDZIE W SZPITALU TZN.PERSONEL JEST NARAZONY NA INFEKCJE.

~Stalowa

Nie wstyd ci człowieku? Jesteś również po rozmowach z nauczycielami? Jak odbywa się nauka? Jakby nie dyrektorzy, którzy stają na głowie to co raportowałbyś swojemu najwyższemu? Można upaść niżej?

~Rob

Kartofel znowu kłamie. smiech2 Weszło mu to w krew. smiech2

~Grama

Panie starosto, mam zrobione zdjęcie i przyślę panu jakie wyposażenie miałam na ostatnim 12-godzinnym dyżurze w szpitalu. Nie zajmuj się pan sprzedawaniem bajek, od tego jest premier Morawiecki i znakomicie to robi. Sytuacja jest bardzo poważna, bo starostwo chroni swoich pracowników , a pracownicy szpitala" na odstrzał".

~Edek

Panie starosto, czy dyrektor może prowadzić prywatny puknt gastronomiczny w szkole, której pracuję??? Może CBA będzie wiedzieć albo kuratorium a może prokuratura?

~popis

Znowu pan starosta przekazuje informację z "drugiej ręki" dlaczego tego nie robi dyrektor szpitala? Panie starosto a skoro jest pan"za" ratownikami to proszę pub licznie powiedzieć dlaczego owi ratownicy nie mają na wyposażeniu jednorazowych kombinezonów. gogli, rękawiczek, przyłbic czy płynów do dezynfekcji? Czy uważa pan, że tylko wiara w niezakażenie wystarczy im w szarej codzienności??? Dlaczego prowizorka jest stałym elementy braku dostatecznego zabezpieczenia życia medyków?

~Edek

Kraj z gunwa i dykty, który to zgadnij?