Zarzeczny: Nie ma podstaw aby mówić o kwarantannie całego SOR-u

Image

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny zaprzecza informacjom, które pojawiły się w sieci na temat złamania procedur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

- W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomym „łamaniu procedur” na SOR-ze naszego Szpitala Powiatowego, pragnę Was uspokoić – to nieprawda. Jestem po rozmowie z dyrekcją Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli i otrzymałem zapewnienie, że wszystkie czynności związane z koronawirusem, są w naszej lecznicy wykonywane zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wiem również, że personel który miał kontakt z zarażonym koronawirusem pacjentem, jest objęty kwarantanną i czeka na wynik testu. Na ten moment, nie ma więc podstaw aby mówić o kwarantannie całego SOR-u, a już tym bardziej całego Szpitala. Dlatego chcę uspokoić znajdujących się w nim Pacjentów oraz ich Rodziny- pisze w na facebooku starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Starosta dołącza do apelu ratowników medycznych, aby nie ukrywać faktu pobytu w strefach, gdzie występował koronawirus i kontaktu z osobami zarażonymi, czy kontaktu z przebywającymi na kwarantannie w związku z podejrzeniem COVID-19.

- Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pandemia koronawirusa wciąż się rozszerza i mimo najlepszych starań i ogromnego zaangażowania personelu naszego Szpitala, może dochodzić do sytuacji, że niektórzy pracownicy będą obejmowani kwarantanną, ponieważ codziennie stykają się w swojej pracy z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem. Zwłaszcza, że nie wszyscy pacjenci od razu i szczerze informują ich o tym, że mogli mieć kontakt z kimś chorym, bądź z osobami, które wróciły niedawno z zagranicy. Dlatego chciałbym, abyśmy wszyscy docenili ciężką, a w obecnych czasach również niebezpieczną pracę naszych lekarzy, pielęgniarek, ratowników i pozostałych pracowników służby zdrowia- pisze starosta stalowowolski.

Janusz Zarzeczny podziękował lokalnym mediom, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie publikują i emitują rzetelne i sprawdzone informacje.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.