Odrobina pianki memory, czyli przepis na zdrowe plecy

Image

Bóle pleców to problem, który dotyka aktualnie coraz młodsze osoby. Nieprzespane noce i problemy ze skupieniem następnego dnia to konsekwencje tej dolegliwości. Aktualnie duża część społeczeństwa decyduje się na siedzący tryb pracy, codziennie spędzając dużą część dnia przy biurku, jednocześnie zapominając o aktywności fizycznej. Skutkami takiego trybu życia są bolące plecy. Zanim zaczniemy chodzić do lekarzy, możemy spróbować sami zadbać o swój kręgosłup. Prowadząc siedzący tryb życia warto pamiętać, że aktywność fizyczna jest potrzebna. Jednak niezwykle pomocne może się okazać dobranie materaca, który sprawi, że przynajmniej w nocy nasz organizm będzie mógł odpocząć. Dobrze dobrany materac może sprawić, że prześpimy całą noc bez ciągłego szukania idealnej pozycji.

Materace termoelastyczne –– czy rzeczywiście są najlepsze?

Jedyną wadą materaców z pianką memory może okazać się ich cena. Nie należą one do najtańszych. Za materac o wymiarach 160x200x20 trzeba zapłacić co najmniej 1000 zł. Jednak patrząc na ten zakup w dłuższej perspektywie, droższy materaca może okazać się najlepszą decyzją. Jakość snu wpływa na resztę naszego życia, a co za tym idzie również m.in. na zaangażowanie w pracy. Czynnikiem wpływającym na zakup tego materaca może być również fakt, że pianka termoelastyczna stanowi idealne podparcie dla każdej części ciała. Dostosowuje się do indywidualnych kształtów każdej osoby. Rezultatem takiego dopasowanie będzie prawidłowy przepływ krwi w czasie snu, odczuwanie mniejszej potrzeby odwracania się w celu znalezienia odpowiedniej pozycji oraz co najważniejsze, materace tego typu łagodzą ból kręgosłupa, jak również całych pleców. Efekty spania na takim materacu są tylko pozytywne. Sen jest głębszy, a co za tym idzie kolejnego dnia gwarantowana jest wysoka energia i motywacja do dalszego działania.

Obrazek

Dla kogo materace termoelastyczne?

Materace z pianką memory są przeznaczone dla osób, których układ kostny jest już rozwinięty. W związku z tym korzystanie z tego typu materaców nie jest wskazane dla dzieci. Natomiast dorośli śmiało mogą korzystać z jego dobrodziejstw. Pianki termoelastyczne reagują zarówno na nacisk jak i temperaturę korzystającej z nich osoby. Pod wpływem temperatury ciała materac mięknie i lepiej dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Pianki memory idealnie sprawdzają się nie tylko w materacach, ale też wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zadbanie o właściwe podparcie ciała, jednocześnie niwelując nacisk punktowy na mięśnie czy układ kostny.

Rynek materacy termoelastycznych –- od kogo kupić ten najlepszy?

Wiodące marki w dziedzinie materacy termoelastycznych to: Hilding, Perdormire oraz Tempur. Każda z firm ma swoją historię i wieloletnie doświadczenie w sprzedaży wysokiej jakości produktów. Hidding Anders działa w Europie od 1939 roku. Ich motto brzmi „Zapewniać dobry sen”. PerDormire czyli po włosku „Dla spania” to marka, która dąży do trwałości wykonywanych produktów oraz ich wysokiej jakości przy jednoczesnej trosce o wsparcie zdrowia. Firma Tempur swoje początki wiąże z NASA oraz wyprodukowanym przez nich materiałem o tej samej nazwie co firma. Początkowo tempur miał chronić astronautów w czasie startu w kosmos, jednak z czasem naukowcy badający sen zdali sobie sprawę, że materiał może być wykorzystany także do tworzenia wysokiej jakości materaców. Zachęcamy do zakupu materacy marki Tempur w promocyjnych cenach w naszym sklepie internetowym https://salonsnu.pl/13-materace-tempur Każda z wymienionych firm ma duże doświadczenie oraz cieszy się zaufaniem klientów. Najważniejsze podczas zakupu jest przejrzenie ofert każdej z marek i znalezienie tego materaca, który najbardziej pasuje do naszych oczekiwań.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.