Koronawirus w Nisku i Leżajsku. Kolejne przypadki na Podkarpaciu

Image

Jak podało Ministerstwo Zdrowia mamy 111 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce łączna liczba zainfekowanych to 536. Statystyki zatrważająco rosną.

SARS-CoV-2 dotyka coraz większej liczby osób także na Podkarpaciu. Tylko izolacja od społeczeństwa pozwoli nam wygrać. Tej nie przestrzega wielu odbywających kwarantannę, wychodzą do sklepów, czasem spotykają się ze znajomymi.

21 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia po południu podało, że mamy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest kobieta z Leżajska. Jej stan określany jest jako dobry. O godzinie 18:00 do listy dopisano kolejne przypadki z regionu: 3 mężczyzn i 1 kobietę z powiatu mieleckiego, a także mężczyznę z powiatu niżańskiego, który obecnie przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Aktualnie hospitalizowanych jest 68 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1088 testów.

W niedzielę poinformowano o kolejnym przypadku z powiatu niżańskiego. Jest to starsza kobieta.

Potwierdzono następne dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Komunikat wystosowano po godz. 12:00

– To mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz kobieta młoda z powiatu leżajskiego, obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie – poinformowała Małgorzata Waksmundzka – Szarek, rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego.

Około 14:00 22.03.2020 na Podkarpaciu było 28 osób zakażonych.

Godz. 21:00 - mężczyzna z powiatu leżajskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.