Przedsiębiorcy już składają wnioski do ZUS

Image

Podkarpaccy przedsiębiorcy, którzy w związku z koronawirusem nie mogą prowadzić działalności, składają wnioski do ZUS o odroczenie terminu płatności składek. Do oddziałów w Rzeszowie i Jaśle do wczoraj wpłynęły 42 takie wnioski. W całym kraju było ich ponad 2 tys.

Zgodnie z nowym zarządzeniem ZUS przedsiębiorcy mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o 3 miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w układzie ratalnym. Zrobić to należy przy pomocy jednego dokumentu, gdzie znajduje się też oświadczenie, w którym przedsiębiorca ma wskazać jak obecna sytuacja wywołana przez koronawirusa wpłynęła na brak możliwości opłacenia przez niego należności.

Takie odroczenie płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w ratach może być dokonane za okres 3 miesięcy. We wniosku musi się znaleźć uzasadnienie i wyjaśnienie dlaczego właściciel firmy nie może opłacić składek w terminie.

Wniosek dostępny jest na stronie internetowej ZUS. Można go złożyć poprzez Platformę Usług Elektronicznych, wrzucić do specjalnych pojemników w placówkach ZUS lub przesłać pocztą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.