Teraz strażacy proszą o prawdę. Nie zatajaj, że jesteś na kwarantannie!

Image

Każdego dnia wyjeżdżają do zdarzeń. To oni są wszędzie tam, gdzie coś złego się dzieje. Nie tylko gaszą pożary, ale jadą na kolizje, wypadki, reagują na każde nieszczęście i pomagają tam, gdzie tylko pomoc jest konieczna. Stykają się więc z całą masą ludzi. W obecnej sytuacji muszą mieć pewność, że ich praca jest bezpieczna, a do tego nie trzeba wiele. W dobie koronawirusa wystarczy zwykła, ludzka uczciwość.

Prosimy, aby przed strażakami nie ukrywać faktu pobytu w miejscach, gdzie występował koronawirus, a także faktu, że ktoś przebywa na kwarantannie z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Dyżurny odbierający telefoniczną prośbę o pomoc skierowaną do strażaków zawsze o to zapyta. Ukrywanie tego faktu może doprowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy strażacy zostaną, zgodnie z procedurami wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych, w celu przebadania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną. W większości przypadków, w trakcie naszych interwencji udzielamy także pomocy przedmedycznej. Informacja o możliwości kontaktu z koronawirusem umożliwi strażakom jeszcze lepsze zabezpieczenie się w czasie niesienia pomocy, a po powrocie do jednostek będziemy wiedzieli, że musimy np. zdezynfekować sprzęt, którego używaliśmy w trakcie interwencji. Jednocześnie zapewniamy, że nigdy udzielenia pomocy nie odmówimy. Apelujemy o rozsądek i rzetelność w informowaniu nas o możliwości kontaktu z koronawirusem. Jeśli tylko będziemy o zagrożeniu wcześniej wiedzieć, to z możliwością ekspozycji na wirusa spokojnie sobie poradzimy, zapewniając bezpieczeństwo osobie poszkodowanej i strażakom- piszą w apelu podkarpaccy strażacy.

Odpowiedzialność to teraz najważniejsza cecha, która powinna świadczyć o naszej dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.