Brawo Nisko! W trosce o dzieci i dorosłych zamknięto place zabaw

Image

W Stalowej Woli na placach zabaw psoty w pełni. Rodzice i dziadkowie pozwalają najmłodszym korzystać z urządzeń, biegać w grupach i kontaktować się ze sobą mimo zaleceń pozostania w odosobnieniu. Tymczasem w Nisku nie bawią się w zbędna edukację i prośby i przekonywanie wyluzowanych mieszkańców, żeby uważali na siebie i swoje pociechy. Co innego spacer po lesie, wyjście do parku i w tereny odosobnione, a co innego korzystanie z miejsc publicznych.

Władze Miasta Niska wydały specjalny komunikat mający na celu ochronę mieszkańców i tych małych, i tych dużych.

W związku z informacjami o licznym gromadzeniu się rodzin z dziećmi i innych osób, będących w różnym wieku na placach zabawach, siłowniach terenowych i boiskach sportowych Zarząd Budynków Komunalnych i zieleni Miejskiej mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny, w celu przeciwdziałania tworzeniu się warunków sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, siłowni terenowych oraz boisk sportowych, będących w administrowaniu przez Zarząd Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej. Działania podyktowane są troską o mieszkańców.”- czytamy w komunikacie podpisanym przez Katarzynę Zyburę z ZBK i ZM.

Równocześnie zaapelowano do spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków o zamknięcie placów zabaw znajdujących się na ich terenie.

Czas kwarantanny narodowej, zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli to nie czas zabaw i wakacji. Chodziło o izolowanie obywateli, o zachowanie środków ostrożności mające na celu nierozprzestrzenianie się bardzo groźnego wirusa. Widać za wiele osób decyzję trzeba podejmować wyżej.

Niespełna godzinę później podjęto decyzję o zamknięciu placów zabaw i w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.