Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu

Image

Wieczorem dotarła do nas wiadomość, że zmarła pierwsza ofiara koronawirusa zamieszkała na Podkarpaciu.

Jest to 67- letni mężczyzna z Leżajska, który umarł w szpitalu w Łańcucie. Od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

16 marca 2020 roku około godziny 21 Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy w Polsce 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. Podkarpackiego (Leżajsk). Pacjenci są w stanie stabilnym.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 177. 4 osoby nie żyją. Jak poinformował dziś minister wkrótce cyfra chorych będzie prawdopodobnie czterocyfrowa.

Po ulicach Stalowej Woli chodzi niewielu mieszkańców. Sklepy dezynfekują wózki, pracownicy obsługują klientów w gumowych rękawiczkach, prosząc równocześnie by płacić kartami płatniczymi samodzielnie przykładając do czytników również karty lojalnościowe.

Na Podkarpaciu potwierdzono koronawirusa u 11 mieszkańców (1 Nisko, 10 Leżajsk). Pod nadzorem znajduje się 2808 osób, a 1621 jest w kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w kierunku koronawirusa SARS CoV2, wykonano 521 testów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.