Zbojkotowali Sesję Rady Miasta, czy nie wiedzieli o niej?

Image

W piątek 21 lutego 2020 roku na godz. 15:30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Stalowa Wola. O obradach mailowo poinformowano rano media. Tematy związane były z Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej.

O godz. 15:30 okazało się, że sesja nie może się rozpocząć, ponieważ w sali obrad nie zebrała się odpowiednia liczba radnych. Powód? Może być ich kilka. Po pierwsze sesja zwołana została na około 7 godzin przed. Nie wszyscy mogli nagle się stawić mając zapewne różne plany. Od 15:30 próbowano więc ściągnąć kogo się da, by zebrać kworum. Prezydent na koniec nie przebierał w słowach. Był zły na opozycję, ponieważ nikt ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego nie przyszedł do magistratu. Spytaliśmy dlaczego. Usłyszeliśmy, że po prostu nie wiedzieli. W tym czasie większość siedziała w domu nie mając pojęcia, że dziś jest sesja. Informacji nie dostali jak zazwyczaj na maile i SMS-em. Radni SPS zastanawiają się dlaczego?

Prezydent Lucjusz Nadbereżny nie przebierał dziś w słowach. Opozycja, według niego dobrze wiedziała o sesji, a nie stawiła się, bo nie chciała, bojkotując temat na całego.

- Chciałbym podziękować państwu za przybycie na tę sesję, za odpowiedzialność, głosowanie w tych naprawdę ważnych sprawach- prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zwrócił się do obecnych w sali radnych PiS.- Dlatego nie mogę nie skomentować sytuacji, w której doszło do celowej próby zerwania tej sesji z punktu widzenia kworum, nieobecności nieprzypadkowej ze strony radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego. Wczoraj ten klub, w tej sali, miał swoje posiedzenie klubu radnych, a więc radni opozycji mieli pełną świadomość, że dzisiaj odbywa się ważna sesja Rady Miejskiej w tym temacie. Ponieważ jesteśmy w tematyce sportowej, no to trzeba powiedzieć, że w całkowicie nieodpowiedzialny sposób opozycja chciała tutaj chyba podstawić haka zanim wyszliśmy na boisko, bo tak trzeba powiedzieć, że jest to brzydki faul na starcie tej jednostki w momencie kiedy walczymy o dobry klimat, kiedy budujemy właśnie tę jednostkę z punktu widzenia promocyjnego. Przez dwie kadencje miałem zaszczyt być radnym i naprawdę bycie radnym, uczestniczenie w decyzjach to nie jest zabawa, to nie jest polityka. Tutaj trzeba wykazywać się odpowiedzialnością, a jeżeli ktoś jest przeciwny, niech będzie przeciwny, niech to pokaże w głosowaniu, a nie próbuje destabilizować sytuację funkcjonowania samorządu Miasta Stalowej Woli. Jest to zupełnie nieodpowiedzialne zachowanie i panie przewodniczący, przepraszam, że pozwalam sobie na tę uwagę, ale patrząc na to zachowanie, mając świadomość, bo odbywaliśmy wczoraj tak naprawdę równolegle posiedzenia klubów radnych i wczoraj radni mieli możliwość się zebrania, porozmawiania, dzisiaj nie są obecni. Oczywiście są osoby, które ze względu na chorobę są nieobecne, ze względów obiektywnych, i tutaj tych słów oczywiście nie kieruję do jednej z pań radnych, natomiast do większości klubu tak i z pełną odpowiedzialnością chciałbym żeby to wybrzmiało, bo taki faul na starcie funkcjonowania tej jednostki na tym naszym samorządowym boisku jest bardzo niefajny i myślę, że w takiej sytuacji kibice, środowisko sportowe, wszyscy ci, którzy nie mogą się już doczekać funkcjonowania tej jednostki, powinni również wystawić czerwoną kartkę tym, którzy próbują blokować działania takiej jednostki- powiedział prezydent.

Brak odpowiedniej liczby radnych jest problemem, ale sami radni opozycji nie byliby w stanie cokolwiek zablokować, ponieważ jest ich zbyt mało, by w ogóle móc mieć jakiś wpływ na którekolwiek głosowanie.

Ostatecznie do około 16:30 udało się ściągnąć tyle osób, że obrady mogły wystartować, a głosowania być ważne. Sesja była krótka i pierwsza w historii tej kadencji tak spokojna i zgodna. Wszystko co było przegłosowano jednogłośnie (12 głosów „za”, 11 radnych nieobecnych: Augustyn Jerzy, Brzeziński Leszek, Butryn Renata, Chojnacka Maria, Grobel- Proszowska Joanna, Krzek Agata, Marczak Damian, Przytuła Dariusz, Szymonik Andrzej, Warchoł Łukasz, Zaborowski Franciszek).

Na sesję przybył nowy dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak, który odpowiadał na pytania radnych PiS. Zaprosił też ich na oglądanie nowego obiektu. O czym rozmawiano?

Na wniosek Dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych stało się jednostką obsługującą PCPN w pełnym spektrum oferowanych usług tj. w zakresie:

1) rachunkowości i sprawozdawczości,

2) przygotowania i przeprowadzenia postępowań w sprawie udzielenia zamówienia publicznego,

3) udzielenia zamówienia publicznego,

4) obsługi kadrowo – płacowej.

Podjęcie uchwały pozwoli na ograniczenie kadry administracyjnej PCPN, a tym samym przyczyni się do oszczędności środków publicznych którymi dysponuje Miasto Stalowa Wola. Jak zapewniono, podjęcie uchwały nie przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w SCUW.

W innej uchwale ustalono stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej na 2020 rok w wysokości 19,75 zł do 1 m2 powierzchni boisk wchodzących w skład Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Dotacja przedmiotowa przekazywana będzie do wysokości kwoty zaplanowanej w budżecie Miasta Stalowej Woli, stosownie do przebiegu realizacji dotowanych zadań. Udzielono dotacji przedmiotowej Centrum oraz przekazano pieniądze na pierwsze wyposażenie w środki obrotowe w łącznej kwocie 999 770,50 zł. Kwota dotacji będzie wygospodarowana z budżetu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nie powodując tym samym wzrostu wydatków w budżecie Miasta Stalowej Woli na 2020 rok.

Oburzeni radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego (przebieg sesji można obejrzeć na yt) wydali oświadczenie:

Z ogromnym zbulwersowaniem obejrzeliśmy retransmisję dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Wyjątkową bezczelnością, w naszym odczuciu, tchną słowa Prezydenta Miasta o tym, że nie skorzystaliśmy z zaproszenia na przedmiotową sesję. Żadnego zaproszenia nie otrzymaliśmy! Skandaliczną jest również wypowiedź Przewodniczącego Rady Miasta. Niniejszym oświadczamy, że Przewodniczący Rady Miasta nie dokonał skutecznego powiadomienia członków Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego o terminie i miejscu zwołania sesji. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji drogą korespondencji mailowej, telefonicznie, czy nawet krótką wiadomością tekstową SMS! Tym samym zwołanie sesji oraz jej przebieg odbył się niezgodnie z obowiązującymi zasadami, co rodzi pytanie, czy nasza obecność była w ogóle pożądana. Należy podkreślić, że w sytuacji , kiedy zabrakło kworum i nie rozpoczęto sesji o zaplanowanej godzinie, wykonano telefony do wszystkich radnych nieobecnych, z pominięciem radnych z naszego Klubu SPS.

W związku zaistniałą sytuacją zorganizowana zostanie konferencja prasowa na ten temat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Edziu, podatki płacisz od urodzenia, za to państwo "daje" ci dostęp do dróg, opieki zdrowotnej, edukacji czy kultury. Jakim zakutym łbem trzeba być, żeby bredzić, że któraś partia dała lub nie ludziom. Płacisz za wszystko.

Pytanie dla mądrych: jaki % "dawanej" przez rząd zasiłków trzeba zmarnować, żeby ten socjal rozdysponować

e2rds

kabaret vel inteligentpseudo, znowu nowy nick wymyśliłeś, po publiczkę to każde kłamstwo jesteś w stanie napisać, nie wstyd ci pseudointeligencie.

~prawica

~kabaret cieciu ja jako niezangażowany napiszę ci czy tę kwotę ci pis wyliczył i pokazał, że byłeś oktadany umiech czy miałeś olśnienie narzędziu propagandy umiech

~kabaret

Do lokalo, hejterze a PAło to nie miało piniędzy od POLAKOW co miesiąc i dlaczego ani złotowki nikimu nie dali. Nie tylko nie dali ale pozwolili Polaków okradac na 250 miliardów przez 8 lat. Ja cieciu na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział.

~Olo

czy konie w Janowie to słyszą? umiech

~Iwona

odwołać sobieraj bo nie potrafi skutecznie poinformować o sesji umiech ale co się dziwić umiech

~Hyhyhy

To że upadający LOT uratowali teraz wykupują niemieckiego Condora to też propaganda ??

~lokalo

Was chyba poj... z tymi trzynastkami od Jarosława czy Dudy. Czy to są ich pieniądze, pytam? Ocknij się głupcze, oni mają tyle pieniędzy ile dostaną na pierwszego. Te którymi obdzielają to niczym innym są jak własnością byłych pracowników , którzy zmuszeni byli do płacenia skladek emerytalnych a także podatków na rzecz państwa. Łaski nie robią. Niech klientów ZUS-u zwolnią od placenia każdego miesiaca z kolejnego podatku od opodatkowanych już raz skladek. Nie pieprz farmazonów propagandzisto. pisowski, że taka miłość przez nich przemawia. PAD podpisanie tej ustawy celebrował jakby miał otrzymać on "oskara". Jest to próba kupienia wyborców ich własnymi pieniędzmi. Propaganda, propaganda...

~tola

To są ci sami co z rządu. Tamci cały czas szukaja winnych w... PO a konkretnie w Tusku. Tak samo ci na dole, niekompetencja aż poraża ale co szkodzi zwalić na "opozycję" ! Kompromitacja to jest u was i was ośmiesza panie Sobieraj wespół z LN. Powinniście się ze wstydu spalić przed opinią publiczną. Wam(tu cyt." kury szczać wyprowadzać a nie gminną politykę uprawiać") powinno wystarczyć za całe motto!

~Hyhyhy

Oj ty osiołku komunistyczny zrzekniesz się 13 emerytury? O 14 nie wspomnę ! Czy weźmiesz od Jarosława i Dudy ??

~olx

Przewodniczący Rady za nieskuteczne powiadomienie powinien pozbawić się diety.

~prawica

~jakaś taka piszą, że nie zostali skutecznie poinformowani, czyli to nie jest wolna amerykanka a jest top sprawa uregulowana i przewodniczący rady za poinformowanie prawidłowe radnych o sesji, programie z zachowaniem terminów odpowiada i tyle w temacie, dyletanctwo pisu w każdej mierze jest śmieszne umiech

~jakaś taka

ALe przecież dostali powiadomienia, mają tablety, wszyscy o tym wiedzą więc o co cały cyrk??

~prawica

ciamajdy z pisu nie potrafią skutecznie i zgodnie z prawem poinformować o sesji umiech a teraz płaczą, bo zostali ośmieszeni umiech

~Nonsens

To ma być opozycja? Wolne żarty.

e2rds

Hyhyhy i to właśnie jest cała twoja kultura, nagnoić potrafisz, ale już posprzątać to nie, wychodzi zgnilizna.

~Hyhyhy

Nie bronie, mam ubaw z ciebie. Po moim piesku sprzątają emeryci.

e2rds

Hyhyhy, próbujesz się bronić, marnie, bardzo marnie, lepiej idź z pieskiem i pozbieraj to co zrobi, tyle ci zostało.

~Jacek

dobrze że kasa się zgadza chojnackiej, vivat uczciwośc pisu umiech

~Hyhyhy

Wentyl ci opadł, baba olała i zostało forum co ?

e2rds

Hyhyhy, już myślałem, że zrozumiałeś moje odpisy, ale widocznie nie dotarło to do twojej łepetyny. Więc powiem ci tak, nick tez świadczy o piszącym i jak zapytają cię jak się tytułujesz, to co odpowiesz Hyhyhy, jak Hyhyhy, nie rżyj, tylko powiedz jak się tytułujesz Hyhyhy, no idiota jakiś, nie odpowie tylko hyhra się, szkoda z takim gadać, jakiś niedorozwinięty czy jak. A z tym nasraniem, to jak byś miał to co sra tam gdzie łeb, to może i byś tego dokonał, bo tam widzę masz więcej mądrości. Zaczepiaj mnie dalej to więcej dostaniesz.

~Hyhyhy

Ojoj szkoda e2rds. Chętnie bym nasrał na takiego buca jak ty.

~podatnicy

2 lata w aluminiowych firmach naprostuje pisowskich radnych i docenia to co maja teraz .

~Pracusie

Rok w obozie pracy na hali skorygowalby te elitarne nawyki Totalnych.

~kibic

Do lucjusz i po co trening na nowej plycie boiska chyba tyko po to aby ta plyte zniszczyc przed tak wspanialym dniem dla naszego miasta otwarcia tego Centrum Sportowego. Przeciez maja dwa nowe boiska treningowe i tam moga sobie spokojnie trenowac.

~ola

Do "mieszkaniec" ten temat podrzuć panu Sobierajowi. Będzie mial jak znalazł, nie musi szperać po bibliotekach a z gotowca skorzysta. Miasto będzie mieć kolejnego magistra!

~wyborca

???????????????????????????????????????

e2rds

Hyhyhy, z tym twoim wyprowadzaniem rozmyśliłem się, nie znajdę odpowiedniego kagańca, a możesz być zbyt agresywny, więc wybacz. Na drugi raz jak będziesz chciał dziadka zaczepić to zastanowisz się.

~lucjusz

Szydelko w ostatniej wypowiedzi wspomina o treningach na głównej murawie w tym tygodniu.Byłoby fajnie gdyby na taki pierwszy trening zaprosić kibiców i media i połączyć trening z prezentacja,Choćby krótka.Kibice ,media ,opinia publiczna zapoznałaby sie z drużyną ,i ze stadionem.Fotki,filmy i relacje poszłyby w świat i na pewno byłaby do doskonała promocja.I nie droga.I to by było profesjonalne.Widać jednak ze zarząd i odpowiedzialni za te sferę w klubie nie nieogarniania tego albo uważają ze i tak nikt im nic nie zrobi bo maja etat.

~Rozwadów

Gdzie jest radna Maria Chojnacka z PiS już przeszło roku bojkotuje Sesje Rady Miejskiej w Stalowej Woli czy będzie pociągnięta do odpowiedzialności?? Czy zda mandat radnej?