Do zamknięcia dwa oddziały w szpitalu!

Image

Oddziały: Ginekologiczno- Położniczy i Neonatologiczny do zamknięcia, bo przynoszą straty. W 2019 roku było to aż 2,5 mln zł. W związku z tym zdecydowano o zakwalifikowaniu tych oddziałów do „Programu Naprawczego Szpitala”. To znaczy, że będą zlikwidowane, chyba, że spełnią- niemożliwe do spełnienia- warunki.

Pismo, które otrzymali lekarze i pielęgniarki z tych oddziałów podpisał dyrektor placówki Edward Surmacz. Czy to ostateczna decyzja? Nie. Jeśli uda się do czerwca br. przyjąć 70 porodów miesięcznie, Stalowa Wola nadal będzie mieć szpital z tymi oddziałami. Ale czy to możliwe?

Jak wskazują statystyki, to właśnie te oddziały, a także Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz SOR generują najwięcej strat. Wiadomo, że na zdrowiu nie powinno się oszczędzać, a także należy zrobić wszystko, by zachować wszystkie istniejące w powiatowej placówce oddziały, ale statystyki są nieubłagane. W 2018 roku OAiIT wygenerował ok 3,8 mln zł strat, SOR- 2,5 mln zł, G-P (z Neonatologią)- 1,9 mln zł (14,5% strat całego szpitala). Jak wyjaśnia dyrektor, bez tych dwóch oddziałów, o których mowa na początku, w myśl nowych przepisów, szpital może istnieć, a bez SOR i OAiT już nie.

Jak wyglądały statystyki urodzin w stalowowolskim szpitalu? Oto ilość porodów w naszej placówce na przestrzeni lat:

2016 rok- 682 porodów

2017- 775 (+13,6%)

2018- 630 (-18,7%)

2019- około 600 (-5%)

Spadkowa tendencja utrzymuje się na poziomie już w tym roku 5%. Żeby oddziały mogły się utrzymać i nie zostały zlikwidowane, w 2020 roku musiałoby się urodzić aż 840 dzieci. Śledząc statystyki takiego wyniku nie było od lat, założona więc kwota jest nieosiągalna. Tym samym los dwóch oddziałów, można śmiało powiedzieć, jest już przesądzony. Wzrost narodzin o 30% jest nierealny. Utrzymany oddział wygenerowałby w 2020 roku stratę dla szpitala w wysokości około 2,8 mln zł.

Oddziały: Ginekologiczno- Położniczy i Neonatologiczny przestaną istnieć od lipca 2020 roku. Odprawy dla pracowników wyniosą ok. 1 mln 65 tys. zł...Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jajaJakBerety

Niektóre miasta zgłaszają prośbę do Banasia by NIK sprawdziła ustawę śmieciową bo są sensacyjne doniesieniasmiech2

~do agent

Nie ruszą Mariana bo jak on im pokaże kolejny środkowy palec to sfajdają się i będzie smród spory!

~mieszkaniec

..ale to Licho w Sejmie będzie już tylko w rękawiczce dwupalcowej

~mieszkaniec

ciekawych rzeczy się dowiaduję, że sekta kulawego z Żoliborza to Palec(środkowy) i Sprawiedliwość?

~Agent T.

No ciekawe jaki Banaś kolejny plan pokaże? Bo przeciwnikom plan B nie wypalił, poszli po niego ale nie zastali go w domu...smiech2

~WIOSNA

Śniegu nie ma a w Palcu i Sprawiedliwości jeszcze bałwany są.

~Gienka

Panie Adrian nie drżyj mordy bo mi psa wypłoszysz i przez tydzień będę go szukać!!!

~kurdupel

Teraz żoliborski Napoleon z kotem wmawia nam że Dudek jest największym zbawcą narodu i mężem opatrznościowym Palca i Sprawiedliwoścismiech2 motłoch bije brawo i zaczadzony smoleńską mgłą i parówkami Antosia wierzy w te pierdoły! Bogu dzięki że nie wszystkim rozum odebrało.

~Adam

PiS stał się polityczną sektą, antykomunistycznym bolszewizmem. Jak mowila Pani profesor Jadwiga Staniszkis - osmielił lumpen proletariat - ludzi, którzy na co dzień wystają na placach małych miasteczek bez żadnych perspektyw. Ich agresja znalazła racjonalizację. Prostactwo, bezczelność, nieokrzesanie, brak manier, empatii, szacunku dla innych zdarzały się zawsze - ale dzisiaj chamstwo przestaje być zwykłym chamstwem, a staje się poważną postawą polityczną. Jest teraz oznaką sprzeciwu i oburzenia na poprzedni porządek, na władzę establishmentu, narzucanie obcych wzorców, przejawem szczerości i autentyzmu.Ośmielony takim stanem rzeczy suweren może powiedzieć, co naprawdę myśli, w takim języku, jaki uważa za stosowny, i dostanie brawa za odwagę. Chamstwo zostało uwznioślone, zalegalizowane politycznie i spotyka się z chamstwem, które nadawane jest z góry przez polityków. W partiach jest wielu ludzi "obcych", którzy sprzedają siebie byle komu aby tylko móc łowid ryby w mętnej wodzie. Utworzono samonapędzający się mechanizm wulgaryzacji życia publicznego, który dąży do korzeni komunizmu i ostatecznie zniszczy
panstwo demokratyczne. W ten sposób powstaje lud " dozbrojony ", który stac będzie na straży wielkiej rewolucji Palca i Sprawiedliwosci.

e2rds

San-Domingo_85, właśnie Jerry dobrze to opisał, z ciebie też w poniższym wpisie wyszedł ten typowy ham pisząc Kidawę-Błońską z małej litery, a ja mam nadzieję że długopis zostanie odłożony na półkę i tych rozsądnych ludzi będzie więcej.

San-Domingo_85

Adam bardzo byś się zdziwił. Ale dalej żyj w swoim przekonaniu, że wszystko przez Kaczyńskiego, Dudę i PIS. Głosuj na kidawę - błońską, ale niestety porażka będzie bolesna. Jerry jest zupełnie na odwrót. To właśnie przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości bardzo mocno atakują ludzi wykształconych, mądrych, z zasadami, religijnych, z doświadczeniem zawodowym. Także więcej refleksji i troszkę pokory opozycjo...

~Jerry

Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham, nawet ten z sejmu pokazujący środkowy palec Polakom jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwąumiech) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych chamów, nieuków i nieudaczników też.

~Adam

San-Domingo_85 wcielenie wielu durnych nickow traktujesz hejt jako prace.
Mysle, ze masz problem z osobowoscia - duze aspiracje, maly intelekt - male pieniadze ( brak uczciwej, sensownej pracy ). Ziejesz nienawiscia do wszystkich i wszystkiego co jest rozsadne i sensowne.
Dla mnie osoba, która nie ma ochoty pracować, a która woli nazywać się potrzebującym jest niewiele warta.
Tolerancja dla drobnych wykroczeń ośmiela takich potencjalnych darmozjadów. Daje to swiadectwo, że społeczność i władze działają już na najniższym poziomie a Ty bezustannie to potwierdzasz.

~@Halo

Kolejny pisbałwan z ciebie mimo braku śniegusmiech2

San-Domingo_85

Niesamowicie ciekawe. Idź chłopczyku pod sąd i jęcz tam te swoje hasełka śmieszne.

~Adam

San-Domingo_85 - CO DAJE ROZMOWA Z KONIEM?
Nigdy nie podchodze do konia z tyłu a tym bardziej nie klepie go po zadzie. Jezeli odpowiada Ci podejscie do twojej osoby jakie ma Wuc lokalny i Wuc centralny to smialo mozesz nadstawiac zadu chodzac w kieracie partyjnym.

San-Domingo_85

Adam gratulacje. Wygrałeś weekend z biedroniem.

e2rds

w PiSdu+, tak całkowicie to nie masz racji, z Dudą to tak, z Kaczyńskimi już nie. Oni mięli bardzo dobre zaplecze polityczne w PZPR, a nawet udało im się ukraść Księżyc, mięli bardzo dobry start życiowy

~ogłoszenie

Licho cka na sali sejmowej będzie mogła przebywać tylko w rękawiczkach dwupalcowych

~Adi

@wPISdu+, a kto to jest ta Duda?

~wPiSdu+

Na konwencji Duda przypominając słowa hymnu powiedział:
"Kiedy my żyjemy ,MY a nie JA".
Otóż odpowiadam w imieniu wielu milionów Polaków którzy pamiętają tamte trudne czasy że gdyby nie to "JA" p. Prezydent Lech Wałęsa / to dziś w komunie ,nikt by nie słyszał ani o panu Dudzie ani jakis braciach Kaczyńskich, którzy wtedy tylko "przebywali w hali".
Dziękuję Państwu za uwagę.

~Kix

Panie Dyrektorze, Starosto po co likwidować oddział, ludzie chętnie przyjdą wystarczy kadrę dostosować a nie ludzie z stąd rodzą w Rzeszowie, Nisku, Tarnobrzegu czy nawet Nowej Dębie. Tam się da, a u nas nie? Oddział odremontowany, teraz to samo trzeba zrobić z kadrą!

~Pacjent

Informacja o likwidacji szpitala, a dyskusja zupenie nie na temat. Jakiś czas temu była dyskusja o Stalowowolskim szpitalu w temacie kosmicznych wynagrodzeń lekarzy z oddziału kardiologicznego. Teraz, bo likwidacja oddziałów. Pytanie z czego na prawdę sytuacja taka wynika. Niestety kadra tego szpitala nie cieszy się dobrą opinią i ludzie szukają miejsc w innych szpitalach.

~Adam

~Halo-edziu-San-Domingo_85 gdybys jeszcze tak rozumial o czym temat - ale przekracza to Twoje "zdolności rozumowania" .

~z internetu

Wsadzila raz pewna wywloka srodkowy palec do oka .podniosla się wrzawa ,lecz o co ta sprawa ?Lzawi bo wyszla z rynsztoka .

~Gal

@halo, dwa miliardy na TVPis zamiast na onkologię boli i to bardzo. Zapytaj chorych czy ich boli? Czy głupota, prostactwo i propaganda ich uleczy? Więc boli każdego empatycznego człowieka, to co wyprawia ta zdziczała i chora na władze i pieniądze kasta nieuków i chamów, pokazująca w sejmie środkowy palec Polakom.

e2rds

Halo, jak ty jesteś taki mądry to ty napisz o tych niegodnych zachowaniach opozycji. San-Domingo_85 zamilkł i nic nie napisał, głupio pisać to potrafi, mądrze już nie, to teraz ty Halo-mądralo do tablicy, zobaczymy.

~Halo

Oj boli was ten cały PiS boli. Dobrze chłopak napisał, zachowania tych oszolomow z opozycji i ich fanow to było dopiero karygodne. A zachowań tych było co niemiara. Przykład erds adam. Płakać dzieci płakać

~Adam

San-Domingo_85 wyjatkowy z Ciebie Prymityw, szkoda, ze nie ten towarzysz świętego Fakunda a tylko wielkiego Phallusa.

Mariusz77

Wykorzystywanie chorych lub dzieci w walce politycznej to najgorsze kur@stwo jakie chyba moze być a obie strony to wlasnie robia . Szkoda tylko ze co niektórzy chorzy daja się wciagać w ten burdel wierząc naiwnie ze ta czy inna opcja polityczna chce ich dobra . Od 1989 juz wszelakie partyjne swinie byly u wladzy a jak "zadbali " o dobro pacjenta to chyba kazdy widzi .