Wzrost w bezrobocia w powiecie stalowowolskim

Image

Są już pierwsze w tym roku statystyki odnośnie sytuacji na rynku pracy. Podobnie jak w minionych latach, w styczniu w powiecie stalowowolskim, przybyło bezrobotnych.

Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 5,5 %

Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że pod koniec stycznia tego roku mieliśmy 922,4 tys. osób pozostających bez pracy. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w styczniu 2020 roku była o 100,7 tys. niższa w porównaniu ze styczniem 2019 roku. To spadek o 9,8 %.

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w krajukońcem stycznia2020 roku wynosiła 5,5%. W porównaniu do grudnia ubiegłego roku to wzrost o 0,3 %, ale spadek w zestawieniu ze styczniem 2019(o 0,6%).

Więcej bezrobotnych w powiecie

Pod koniec stycznia 2020 roku w stalowowolskim pośredniaku zarejestrowanych było2307 osób, w tym 1274 kobiety. To 230 osób więcej niż pod koniec grudnia ubiegłego roku. Bez pracy pozostaje 572 osoby bez kwalifikacji zawodowych (310 kobiet), 441 osób bez doświadczenia zawodowego (295 k.). Zatrudnienia nie znalazło 113 osób (71 k.) osób, które w okresie do 12 miesięcy ukończyły naukę. 423 kobiety po urodzeniu dziecka nie podjęły pracy. Z przyczyn dotyczących zakładu pracy zatrudnienie straciło 106 osób (64 k.).

W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajduje się 1891 mieszkańców powiatu (1077 k.), w tym: 625 (407 k.) do 30 roku życia, 634 (222 k.) powyżej 50 roku życia, 913 jest długotrwale bezrobotnych(571 k.). W tej grupie mieści się także 140 osób (70 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 159 (59 k.) niepełnosprawnych, 541 (472 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia oraz 9 (8 k.) posiadających niepełnoletnie dziecko lub dzieci niepełnosprawne.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1302 bezrobotnych (716 k.), Bojanów: 160 (89 k.), Pysznica: 193 (111 k.), Radomyśl nad Sanem: 168 (93 k.), Zaklików: 233 (129 k.), Zaleszany: 251 (136 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

adac, to nie całkiem tak, są ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy, a do tego żadnych kwalifikacji i przy zatrudnieniu muszą dostać najniższą krajową i kto ich zatrudni, chyba pracodawca samobójca.

~to ja

Jest lekarstwo aby to uzdrowić i załatwić dwa tematy za jednym pociągnięciem. Wszystko ładnie opisane na konkurencyjnym portalu s t w 24 kropka p l.
Cytat:
"My obstawiamy iż w przypadku 30 milionów tych działek/nieruchomości musi być kilka, naszym zdaniem na pierwszy ogień pewnie pójdzie budynek powiatowego urzędu pracy, bo nie będzie to na pewno flota nowoczesnych autobusów którą posiada PKS .A gdy już komornik zlicytuje budynki urzędu Starosta odtrąbi dwa sukcesy, kasa dla szpitala była? Była. Likwidacja bezrobocia w powiecie była? Była."

~~123

a miało być tyle inwestorów i 5 lat rządzenia i otworzył kei a Stalowa brudem zarasta śmieci 100 w gore ceny to już nie będę pisać bo każdy wie takie mamy rządy dobrej zmiany afery afery afera pogania

~Bolek

nie blokujcie komentarzy

~taka_prawda

dla kobiet nie ma żadnych ofert, no chyba że za kuriera dla oszustów "na wnuczka"

~adac

Prawda jest taka, ze dzisaj nie pracują tylko ci którzy nie chcą pracować.
W ofertach można jak w ulęgałkach przebierać

~wygląd

..koniec końcem, to to Zero ma w sobie geja

~hehe

proszę nie obrażać "sekretarek" "kołyszącego" biodrami...

~Panienki?

Zauważyliście że teraz mniej w telewizji występuje Sebastian Kaleka i Jan KanTaki tylko coraz grubszy Wójcik i reklamujący implanty przednie Warchoł? No czasem przejdzie się kołyszący bioderkami Ziobro?smiech2

~bezrobotny

Modlimy się wszyscy aby takie bezrobocie jakie mamy obecnie pozostało do końca świata i jeden dzień dłużej.

~ewka

a ja mysle że więcej jest pracowników urzędu jak prawdziwych bezrobotnych bo o pracownika zabiega większość pracodawców państwo SŁUSZNEJ ZMIANY czytaj dojnej

~Jaśko54

Anglia się ich pozbyła. To wracają.Prac sezonowych w UE też niewiele . Wracają, zapisują się na bezrobocie i latają po przychodniach.

~qwr

bezrobotnych jest wiecej i bedzie jeszcze wiecej. Pozatrudniali mlodych dostaja wiecej na reke niz wykfalifikowany pracownik Nic nier potrafia robic a i tak mowia ze zarabiaja malo i beda sie zwalniac. Na Wiosne wysyp bezrobotnych bedzie.

sebastal

kali umiec pisac

~kura

11% więcej bezrobotnych niż miesiąc wcześniej, było 2077 bezrobotnych w powiecie, w styczniu przybyło 230 nowych bezrobotnych, brawo Panie Prezydencie, dziękujemy za nowe miejsca pracy i nowych inwestorów. Zabawo trwaj.

~Wypełnij to

Goowno prawda, zresztą jak cała pisowska propaganda.

~Lex

Kiedyś na konkurencyjnym portal było około 800 ogłoszeń, teraz jest ich 460.