Policja ściga handlujących podrobioną odzieżą

Image

Na stalowowolskim targu, co sobotę, można kupić odzież z logo znanych firm. Podrobione znaki towarowe nie przeszkadzają kupującym. Tymczasem funkcjonariusze co jakiś czas robią kontrolę targowisk i karzą handlujących.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-letniego obywatela Bułgarii, który na tarnobrzeskim bazarze sprzedawał odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli u mężczyzny, blisko 1 000 sztuk ubrań znanych marek. Oszust został zatrzymany, usłyszał zarzut. Za naruszenie przepisów prawo własności przemysłowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Tarnobrzescy policjanci, którzy prowadzili czynności mające na celu wykrycie wprowadzanych do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, ujawnili na placu targowym stoisko, na którym mężczyzna oferował do sprzedaży podrabianą odzież.

Były to koszulki, bluzy czapki oraz spodnie znanych marek. Mężczyzna na widok policjantów, zaczął pospiesznie zbierać ubrania ze stoiska chowając je do torby i zaparkowanego nieopodal samochodu. Funkcjonariusze zatrzymali handlarza. Sprawcą oszustwa okazał się 24-letni obywatel Bułgarii, notowany już wcześniej przez policję za podobne przestępstwo.

Okazał się też, że handlował on nie tylko na terenie województwa podkarpackiego, ale również na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego. Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi.

24 - latek nabył towar od nieustalonej osoby z zamiarem odsprzedaży z zyskiem, przy czym uczynił sobie z tej działalności stałe źródło dochodu, wyrządzając szkodę wielu renomowanym firmom.

Za naruszenie przepisów prawo własności przemysłowej grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ula

A w Stalowej kupisz na legalu umiech

~Angel

Markowy ciuch to nic innego jak zwykły ciuch lecz za + 500% większą cenę niż faktycznie jest wart.

~cupra

Stalowiaków, bardzo kłuje rynek, same snoby, dumni mieszkańca miasta, rynek? Przeca to wiocha! My mamy Viwo i towary często wiele gorszej jakości niż na rynku, a przynajmniej stosunek cena-jakość w przypadku galerii jest niekorzystny, ale wiecie ten lans, prostego człowieka, co się trochę dorobił...

~????

teraz czekamy na podrobioną zywność np. z sieci "Owad"

~Ktostaki

Szkoda, że tych co narkotykami handluja nie ściga

~Smieszek

Ale ta nasza policja to błazny potafia goscia zawinac bo ubrania sprzedaje hahaha

lukasq

Dobre nowe Adidaski za 50zł nie są złe umiech

~dzastetboy

A w Stalowej Woli na legalu sprzedają Zapraszamy na Rynek .

~dzastetboy

kpina spacerują sobie miedzy tymi podrobkami i nic więcej a wszytscy na legalu sprzedają .

~mimi

Niech szuka dilerów narkotyków, bo nam młodzież gaśnie

~~123

za drobne wykroczenia każą jak człowieka co skosztował jednego cukierka a swoich co kradną miliony to jest wszystko ok dobra zmiana PIS

~Tumal

A podrabiani patrioci, wyznawcy pisu? Kto się za nich weźmie?

egyneszen

Dlaczego 'DONEK 'I DYREKTOR ' piszesz nie na temat ?

~kris35

Wybitnie młody i wybitnie wykształcony w przestępczości. Należy wybitnie ukarać wybitną karą.

~Dyrektor

W szkole 12 już dawno był syf . Rodzie zabierali dzieci ze szkoły . Jak zgłaszali skargi do dyrektora to ten zamiatał sprawy pod dywan i nasyłał na rodziców kuratora sądowego i opiekę społeczną zaraz rozwiązać problem .

~robbie

Polak zjadł cukierka ale zachował się jak zwykły cham. Cham, którego nie stać było dać te 50 groszy i nie byłoby sprawy. Zachował się jak kibice jadący na mecz i odwiedzający w celu zrobieniu zakupów stacje benzynowe albo prywatne sklepy. Nie ma co przytaczać tego przykładu, chamstwo trzeba tępić w zalążku. Powinno być więcej kontroli na targu w Stalowej Woli.

egyneszen

Ten proceder trwa od 1999 roku. Udają że niby coś robią. Jak Polak zjadł cukierka to kara jest.

~Lis

Sukces za sukcesem.

~Donek

Może niech policja się weźmie za szkołę podstawową nr.12 w Stalowej Woli . Podobno przeciw dyrektorowi prowadzone jest postepowane w prokuraturze za mobbing wobec rodziców .

~Bułgarzy

Ścigają? Zwłaszcza w sobotę jak robią obchód za garażami baaaardzo ich obchodzą te oryyyginalne łaszki..

~zielony_groch

Buahahaha,odkrycie roku. W stw panowie policjanci spacerki sobie urzadzaja i jakos im taki towar nie przeszkadza. Chyba ze slonko w oczka swieci i nie widza...

~....

Niech przyjrza sie i na rumunach co maja w samochodach tez podrobki hahahhaa

~asas

Ale odkrycie...Już