Leśne Plemię zbiera na bus-a. Pomożecie?

Image

Na terenie Stalowej Woli działają już ponad 30 lat. Harcerki i harcerze ze Szczepu Harcerskiego "Leśne Plemię” skupia dzieci i młodzież oferując im alternatywne formy rozwoju. Nie siedzą przed telewizorami, komputerami, nie ściskają wciąż w rękach smartfonów. Dlaczego? Bo życie harcerza jest fascynujące i bogate w przygody, a czas spędzany wśród przyjaciół pozwala poukładać w głowie wszystko jak należy. Takie inicjatywy warto wspierać.

Głównym ośrodkiem działalności jest Rozwadów, a dokładniej harcówka, która znajduje się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Obecnie w skład szczepu wchodzą 4 jednostki:

- 3 Rozwadowska Drużyna Harcerek im. św. Królowej Jadwigi,

- 11 Rozwadowska Gromada Zuchów "Sprytne Wilczęta",

- 15 Rozwadowska Drużyna Harcerzy im. Jana III Sobieskiego,

- 17 Rozwadowska Drużyna Harcerek im. Grażyny Lipińskiej.

Podsumowując, daje to ponad 90 harcerzy, harcerek, zuchów i zuchenek.

Tak licznej gromadce przydałby się własny wóz, który dowiózłby na miejsce biwaku, zgrupowania, akcji. Młodzi ludzie zbierają więc na używany samochód typu bus (9-cio osobowy) oraz późniejsze koszty eksploatacji. To nie będzie nowe auto, ale musi być sprawne i posłużyć parę ładnych lat, a koszt zakupy jest wysoki, za wysoki jak na kieszeń młodych ludzi.

Podczas zimowisk i obozów samochód wykorzystywany byłby do kontaktu ze światem. Można by nim przywozić żywność, wodę, przewozić sprzęt (np. namioty), a w razie wypadku, służyłby jako transport medyczny. Obozy często odbywają się głęboko w lesie, gdzie dojazd jest utrudniony.

Do tej pory takie auto trzeba było wypożyczać, a to kosztuje naprawdę wiele. Gdyby udało się uskładać na własny, byłoby świetnie. A gdyby każdy z nas wpłacił po parę groszy, marzenia mogłoby się spełnić bardzo szybko.

Wpłat można dokonywać TUTAJ.

Jeśli chcesz pomóc w inny sposób, skontaktuj się z harcerzami:

Facebook: https://www.facebook.com/LesnePlemie

Strona: https://lesne-plemie.zhr.pl

Email: lesne-plemie@zhr.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~15stkowicz

Super pomysł! Powodzenia i 3mam kciuki!!

~ZHR

Pamiętam jak w latach 90 tych, sam byłem w harcerstwie i zorganizowano akcje sprzątania na terenie Stalowej Woli, zarobione pieniądze miały być na biwak lub obóz.
Czy obecnie nie można wcielić podobnych pomysłów ? Zbieranie runa leśnego, pomoc w zakupach czy wspomniane sprzątanie to są pomysły możliwe do zrealizowania przez młodych ludzi, a jednocześnie doskonała nauka.
Nie mam nic przeciwko pomaganiu.

~Tymon

Od dinozaurów z 7RDH możecie liczyć na wsparcie!!!!

~Tak

Bardzo mi się podoba wasz pomysł.

~Las

Kibicuje wam!!! Popieram

~Sławek

Super!!!!. Harcerstwo jest jednak wspaniała sprawą. Powinniście dostać od jakiejś firmy całkiem nowe auto i to za darmo

~Jurek

Nie żebrać do puszek w Rozwadowie, nigdy.

~wejmutka

Harcerz to kiedyś honor i duma a tu proszę - pod patronatem zakonu żebraczego sami zaczynają żebrać. Nie tędy droga! Do lasu na jagody, maliny, grzyby .szyszki zbierać i sprzedać , może to trwać parę lat , A żebrać dla rozrywki to wielki wstyd .

rafaello666

Polaczki............. złotówki szkoda

~mieszkaniec

Co to za kraj w ktorym wszyscy wyciagaja rece po kase. Albo wosp albo caritas albo ksieza Teraz plemie. Przeciez na zdjeciu widac ze jest was sporo. Niech kadzy z rodzicow da po 100zl i macie auto. ok 70 osob na fotce plus ci ktorych nie ma Macie juz ok 10 tys zl. @ idzcie do ksiezy Niech tez pomoga. Mowia zeby sie dzielic.

~Janko

No w końcu coś się dzieje!!! Kiedyś byłem harcerzem w 7 rdh. Teraz bardzo się cieszę z tego, że w końcu słychać coś w lokalnych mediach o waszej akcji i ogólnie o szczepie. POPIERAM

~Darek

Ja dam.

~xxx

No coś takiego Harcerz to słowo od "Hart" samo mówi za siebie.Wiedziałeś w co się pchasz , więc zarób na samochód. Można dużo w tym temacie mówić. Tylko daj i daj. słyszę. Dopiero chodziła dziewuszka po blokach i zbierała na kogoś czy na coś. Klepała jak cyganka wyuczonym tekstem.Jak nie na pieski i tym podobne o teraz ...

~Jancio

Poproscie u ksiedza to wam da