Nielegalny arsenał w Woli Raniżowskiej

Image

Pociski artyleryjskie, materiały wybuchowe oraz amunicję ujawnili wczoraj kolbuszowscy policjanci u 20-letniego mieszkańca Woli Raniżowskiej. Niebezpieczne znalezisko mężczyzna ukrywał w m.in. w budynku gospodarczym na terenie swojej posesji. Na trop posiadacza niebezpiecznych materiałów naprowadziły funkcjonariuszy ogłoszenia, które zamieszczał na jednym z portali.

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, sprawdzali ogłoszenia zamieszczane na jednym z portali, w których sprzedający oferował do sprzedaży amunicję, pozbawioną cech bojowych. Funkcjonariusze ustalili, że ogłoszenie umieszczał mieszkaniec Woli Raniżowskiej. Wczoraj pojechali do 20-latka, który oświadczył, że posiada akcesoria militarne z czasów II wojny światowej, które znalazł lub zakupił.

W trakcie przeszukania, w budynku gospodarczym na terenie posesji oraz w niezamieszkałym budynku obok, funkcjonariusze ujawnili m.in., materiały wybuchowe, kilka kilogramów prochu i amunicję oraz ponad dwadzieścia pocisków artyleryjskich.

Na miejscu znaleziska pracowali pirotechnicy z patrolu saperskiego z jednostki w Nisku, funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli pociski i materiały wybuchowe. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W sprawie trwają dalsze czynności. Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane.

Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

POpaprańcy krzyczą że odzyskaja koryto to sie chłopak wystraszył zaczął wyścig zbrojeń.

~Heehe

Tyle samo grozi za rozjechanie człowieka nieudanym driftem
Żal

~juhu

do koronaviarus - a ja martwie sie o ciebie ze mozgu ci z reszta ciala nie polączyli

~KORONAVIARUS

Ta POlicja ma prawdoPOdobnie POdwyższoną temperatutę prawda?

~Wypadek kiosk

Proszę o napisanie w komentarzu imienia i nazwiska syna i ojca, przekręćcie, zmieńcie kilka znaków, usuńcie samogłoski itp. żeby łatwo było się domyśleć, o jakie imię i nazwisko chodzi, a żeby rodo was nie ścigało :-)
(potrzebne jest mi to do nagłośnienia sprawy) Chociaż jeżeli faktycznie można zabić i zapłacić 5000zł i wyjść to problem z podawaniem danych w Stalowej Woli można załatwić tanią flaszką.

~Błazenada

Wartość bojowa tego arsenału uzależniona jest od tego jak daleko i mocno da się tym rzucić.

~kbk AK

To nie arsenał tylko niewypały, skąd wziąć broń by z tego strzelać a niewiele pocisków jest kompletnych. Proch po tylu latach nie musi być sprawny jeżeli miał długi kontakt z wilgocią. Dajcie pozwolenie na broń tak jak to się robi w cywilizowanych krajach a nie będą ludzie zbierać rupieci. Niedługo proca będzie karalna.

~strzelba

Jak widać policja łapie płotki,bo gangsterzy sa zbyt silni żeby ich ruszyć.Co z tych pocisków artyleryjskich jak młody nie miał działa do nich .Pewnie zrobia z niego terroryste i duza premia dla psiarni.Jak ktos posiada kałacha to trzyma takie cos w schowku na przykład w lesie .W razie wpadki nic nie znajda na terenie gospodarstwa,a karabin bezpiecznie przelezy sobie w lesie .

~Vlack

Artykuły o psim synu co zabił samochodem, też zniknęły z głównych serwisów informacyjnych Stalowej...

~Lopez

Ręka rękę myje,sprawca wypadku na wolności sprawa już pod dywanem

~Do bolobzc

No właśnie coś sprawa wypadku ucichla.

~samuell

hej milicyjne debile po prostu posiadanie broni to konstytucyjne prawo i zadna ku...a nie ma nawet prawa wyciagac smierdzacych parchatych lap po wlasnosc wolnego i niezawislego obywatela !!!!!

gryf

nielegalne materiały wybuchowe? niebezpieczne ? dla kogo one są niebezpieczne pytam się ! pochowajcie tam na komendach sobie widelce i łyżki bo one też są niebezpieczne w rękach nieodpowiedniej osoby . CO ZA LUDZIE masakra jakaś co za czasy

~Lopez

Co za banda nie robow już nie mają się do czego przyp...bandziorów eliminować, narkotyki w mieście tyle tego coś na jest A nasza policja zajmuje się kimś kto zbiera zdezelowany złom pi 2wojnie żenada.

~Baltazar

O ja prawdziwy bojownik .I dobrze ,że miał .Rozbrojona jest ludność w Polsce.@ Klawesyn masz całkowitą rację.

~klawesyn 5

ja pie..ole dziecioly kulsony robia pokazowki z pryszczem ktory trzymal sobie troche zelastwa i zdezelowanej amunicji - a tam gdzie naprawde jest patologia i kwitnie handel czy to narkotykami czy bronia czy kontrabanda to odwracaja dynie na bok i chichraja z d.ami w radiowozach,..,

~Aspirant

Policja jak się nie ma czym zająć to z byle czego robi afery niedługo będą zbierać zardzewiałe rowery. A po drugie taka kryminalna jak w Kolbuszowej to się nadaje do wszystkiego i do do niczego

~hahahaah

No arsenał. Mógłby nim jeszcze wojne wygrac, za chwile przeczytamy o sensacji bo komuś pryszcz na tylku wyskoczył...

~bolobzc

Ciekawe czy w jego sytuacji uda mu się "załatwić" wszystko w kwocie 5000zł jak ten gówniarz co zabił człowieka wjeżdżając w przystanek...

~asxz

łał... tymi łuskami mógł zrobić komuś krzywdę umiech Śmiechu warte...