WOŚP: Stalowa Wola uzyskała nowy, rekordowy wynik zbiórki

Image

245 829 złotych i 70 groszy- to efekt tegorocznej zbiórki dokonanej w ramach 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To też rekordowy wynik, który mógł zostać osiągnięty dzięki pracy stalowowolskiego sztabu WOŚP, wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę.

218 Wolontariuszy

Podczas tegorocznego finału WOŚP na ulicach Stalowej Woli kwestowało 218 wolontariuszy. 36 z nich udało się zgromadzić kwotę przekraczającą 1000 zł. Dzięki ich zaangażowaniu uzbierano w sumie: 117 853,20 zł.

Najlepsze wynik zbiorek osiągnęli:

- Wiktoria Krzyś - 2286,58 zł

- Amelia Strugalska - 2139,33 zł

- Wiktoria Wójcik - 1949,20 zł

Osoby, które przyniosły najwięcej pieniędzy w puszkach zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Sklepik WOŚP

Stałym punktem finału jest sklepik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, bowiem wysprzedano wszystkie kubki, smycze czy koszulki. Pozwoliło to na zebranie 16 234 zł. Mieszkańcy chwalili sztab za możliwość zrobienia zakupu w sklepiku przy udziale karty płatniczej. Podczas poprzednich finałów WOŚP można było gadżety nabywać wyłącznie za gotówkę.

Aukcje Allegro

Jak co roku sztab WOŚP przygotował wiele różnych aukcji internetowych. Rzeczy, które były wystawione na licytacji pochodziły zarówno od lokalnych firm, jak i osób prywatnych. Z ich sprzedaży uzbierano w sumie 47378 zł.

W pierwszej piątce rzeczy, które osiągnęły najwyższe ceny znalazły się:

- Niepowtarzalny aluminiowy świat WOŚP - 21 150 zł

- Voucher na LOT BALONEM okolice Stalowa Wola - 1 525 zł

- Wyjątkowy plastron z wyjątkowymi autografami (żużel) - 1 358,00 zł

- Komplet felg firmy Anzio (do 17 cali) - 1 228 zł

- Voucher na koncerty dla 2 osób w dworze Wichrowe Wzgórza - 1200 zł

Imprezy towarzyszące:

Stałym punktem stalowowolskiego finału są imprezy towarzyszące, które zyskały na przestrzeni lat stałych bywalców. Dochód z nich wyniósł 64 364 zł.

Najpopularniejsze imprezy towarzyszące to:

- Bieg Policz się z cukrzycą - 15 420 zł

- Imprezy w szkołach - 16 498 zł

- CZAD Orkiestra - 10 064 zł

- Punkt Terenowy - 4 794 zł

- Maraton ZUMBY – 3 305 zł

- Imprezy w przedszkolach - 3250 zł

- Bilard - 2816,24 zł

Rekordowy wynik

245 829,70 zł to ostateczna kwota, jaką udało się uzbierać podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli.

- Ta kwota jest magiczna dla nas. Zbliżamy się do kwoty ćwierć miliona złotych. Na to wpływ miało bardzo wielu ludzi. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy angażowali się w nasze działania. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji finału. Cieszymy się, że jest on znowu rekordowy- mówi Philipp Zalewski.

Koszty organizacji Finału:

Organizacja finału WOŚP kosztowała w sumie 23 968 zł. Oczywiście należy pamiętać o osobach, które bezinteresownie pracowały na to, by wszystkie zbiórki i imprezy mogły się odbyć.

- Wszystkie koszty związane z organizacją pochodzą od sponsorów oraz z środków, które udało się zebrać przed finałem- podkreśla Philipp Zalewski, rzecznik sztabu WOŚP.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

Tak dobry wynik jest możliwy tylko dzięki temu ze teraz ludzie więcej zarabiają, podniosła im sie stopa życiowa to i do puszek mogą wrzucić więcej, to są efekty dobrego rządzenia, za POpaprańców to tylko bida była i większość ludzi ledwo wiązała koniec z końcem.

~Smieszek

Junosza. Hahaha i powiedzial to dzban ktory sam to robi ;)

~Owsik

Róbta co chceta a ja was kiwam juz tyle lat.w zamian daje wam poćpać i wytarzać sie w błocie na woodstoku.

luu

sprzęt WOŚP ? myślałem , że to wszyscy no prawie poskładaliśmy się na to ...

~Tarnobrzeg

Stalową PiSowski lud szczodrze daje na organizację Owsiaka. My głosujemy na partie Owsiaka i nic z tego nie mamy, bida w mieście i bida w szpitalu.

~Junosza

Super, trzymać tak dalej. PISIORY, możecie brać przykład, choć jesteście na to zbyt nasiąknięci nienawiścią do bliźnich.

~taktak

Jesteście wielcy wszyscy bez wyjątku za to, że Wam się chce, za to, że poświęcacie swój czas dla innych, że na przekór nielicznym zawistnikom idziecie z duchem czasu i ciągle do przodu. W następnym roku też Was(WOŚP!) wesprę i już na tą okoliczność zbieram różne gadżety by w grudniu je Wam przekazać! Na Wasz widok czapki z głów!

~Lekarz

Gdy do władzy wróci PO to służba zdrowia i WOŚP będzie pławił się w dotacjach. Już nikt nie pomyśli o kopertach. Wszystkich co się nie zgadzają żeby dawać, wyślemy na truskawki i szparagi do Rzeszy.

~obiektywny

I co pisiwcy? Za chwile wasza polityka nienawisci obroci sie przeciwko wam. Czekam na to!

~marek

Pamietacie słynne szeszcioraczki z krakowa?Urodzili sie w klinice patologi niemowlecej w Krakowie przez caly pobyt korzystali ze sprzetu WOSP na tym oddziele jest czerwono od sprzetu Owsiaka dla zainteresowanych moge przesłac zdjecia.Sprzet szpitalny stoi w koncie bo to juz ruina a personel pracuje na sprzecie WOSP nie wyssalem tego z palca bo moja kolezanka jest tam położną byla tez przy porodzie szescioraczków.Wiec nie gadajcie głupot ze nie warto pomagac.Mnie opcja polityczna nie zniecheci o udzialu wWOSP.

~~123

ci co piszą negatywnie to nie powinny ich leczyć tym sprzętem niech się leczą tym co kupił Kaczyński. BRAWO ORKIESTRA BĘDZIEMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ GRALI

~kasta

"Jelenie " ze stalówki i okolic potencjalnie zebrali dla Łowsika i jego rodzinki ok. 70 tys. - umieli się ustawić ....

~antyłowsik

"Philipp" - cóż to za imię ? Nie można tak po polsku po prostu "Filip" ?

~Kolo

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców. Jesteście dobrem tej ziemi.

~Kolo

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców. Jesteście dobrem tej ziemi.

~Lisofox

A ten cały Owsik zawija sreberka. Liczy przyrost kasy na swoim koncie i cieszy mu się micha, że minęło już tyle lat, a kit cały zaś działa i znajdują się kolejni naiwniacy do jego sekty.

~Mariusz

Władza PiS nie będzie trwała wiecznie. Wolne sądy!

art2deco

No i mamy credo Ruchu umiech O Grety!

~Andy

@wstyd, to ze jesteś głupi i nie rozumiesz języka polskiego, to mogę zrozumie, ale że się z tym publicznie obnosisz to jakiś rodzaj dewiacji? Czego nie zrozumiałeś. Powiedział że jak władza nie szanuje mniejszości, ludzi, pojedynczego człowieka, konstytucji, praw i umów obowiązujących i wyzywa od gorszych sortów, kanalii, zdradzieckich mord, tęczowej zarazy, to spadnie na nas z nieba jakieś auschwiz i zmierzamy jak Niemcy w latach 30 ubiegłego wieku do zagłady ludzi. Naziści tez na początku wybory wygrali legalnie, stworzyli propagandę, przejęli sądy, zamknęli opozycje w końcu zaczęli zamykać i mordować własnych obywateli w obozach, aż w końcu wybudowali fabryki śmierci i upodlenia człowieka w Auschwitz i iwielu innych również okropnych i strasznych miejscach. Jeszcze czegoś nie rozumiesz? To do szkoły wróć, bo po za pisaniem nic się nie nauczyłeś. I prośba abyś nie odpisywał, nie mam tyle cierpliwości co przemawiający dzisiaj w Auschwitz pan Marian.

~@czy on kuma

Nie słyszał bo spał po nartachsmiech2

~czy on kuma?

Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące. Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny.
Bo jeżeli będziesz, to nawet się nie obejrzycie, jak na was, na waszych potomków jakiś Auschwitz nagle spadnie z nieba"
DUDA CZY SŁYSZAŁEŚ TEN GŁOS MARIANA TURSKIEGO W OŚWIĘCIMIU ON MÓWIŁ PO POLSKU?

Mariusz77

Aż tylu naiwnych się znalazło ???
A ponoć to pisiorowa wieś....

~wstyd

Do maryla k, nic nie zrozumiałeś ze słów tego człowieka, on nie tylko, że nie przestrzegalł przed najlepszym rządem w POLSCE rządem PIS .Ale przestrzegał przed antysemityzmem w zachodniej EUROPIE [NIEMCY , FRANCJA, ANGLIA i inne]. Bo w POLSCE nie ma antysemityzmu a to spadające AUSCHWITZ to spadające rakiety atomowe na cały świat podczas ARMAGEDONU. Nic nie zrozumiałeś hejterze ze słów tego Turskiego, kolejna wasza kompromitacja hejterze.

~Halo

Philipp chłopczyku daj sobie spokój. Co roku to samo pitolenie. A ludzie w szpitalu w STW umierają na potęgę

~Renia

To teraz spokojnie chorujemy..

~LoveOwsiak

Żebranina oczywiście na TAK.... Ale Owsiak musi siedzieć...!!!! Precz z Owsiakiem

art2deco

Czyli powstaje Ruch Owsiaka mówicie?

~Maryla K.

Pan Turski ma prawo,tak jak niewielu przestrzegać przed złym kierunkiem jaki obrał nasz rząd. Jestem pod wrażeniem tego wystąpienia.

~@wPiSdu+

Dokładnie tak brzmiały słowa byłego więźnia:
Nie bądźcie obojętni na kłamstwo, nie bądźcie obojętni na manipulacje historią w imię ideologii, nie bądźcie obojętni na prześladowania mniejszości. Nie bądźcie obojętni, bo ani się obejrzycie a powstanie nowe Auschwitz -
wstrząsające słowa Mariana Turskiego, byłego więźnia Auschwitz...kamery pokazały naszego Dudę w tym momenciesmiech2