VIII Noworoczny Turniej Szachowy

25.01.2020 roku odbył się VIII Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „VICTORIA”.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 46 uczestników ze: Stalowej Woli, Bielin, Jeżowego, Trzebuski, Lipy, Zaklikowa, Janowa Lubelskiego, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza oraz Krosna. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy. Duże zainteresowanie dzieci tą „królewską grą” wskazuje na to, iż szachowa dyscyplina wśród najmłodszych cieszy się coraz większą popularnością na terenie Gminy Stalowa Wola.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o 09:30, a zakończyły się o godz. 13:45. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary i statuetki, wartościowe nagrody rzeczowy i dyplomy. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

Zwycięzcą zawodów w Grupie Open został zawodnik TKSzach Tarnobrzeg Ryszard Czajkowski, 2 miejsce zajął Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 był Kacper Kłok z Uranii Krosno. 4 miejsce zdobył Jarosław Choina z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.

W klasyfikacji wiekowej: 2002-2008 pierwsze miejsce zajął Paweł Skrzypek, reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2 miejsce uzyskał Mikołaj Złotek z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 3 był Szymon Szpila z UKS SP 1 Leżajsk, a 4 Filip Gemzik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2- Maciej Kateusz z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 3- Filip Cagara z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Antoni Gołąb z Ostrowca Świętokrzyskiego.