Ile trafiło do puszek WOŚP na Podkarpaciu?

Image

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 20,7 mln zł! Deklarowana kwota to przeszło 115 mln zł! Dokładne dane co do tego ile udało się zebrać podczas tegorocznej zbiórki, będą znane 8 marca.

Na terenie województwa podkarpackiego, podczas tegorocznego, 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, było zarejestrowanych 46 sztabów. Sprawdziliśmy ile udało się zebrać w dużych i średnich miastach Podkarpacia.

Jak wynika z szacunkowych danych w Rzeszowie uzbierano prawie 400 tys. zł! W Stalowej Woli jak dotąd udało się zgromadzić ponad 220 tys. zł. Ta suma się jeszcze powiększy, bowiem w dalszym ciągu trwają aukcje na Allegro. Wszystkie aukcje stalowowolskiego Sztabu dostępne są: TUTAJ.

W innych miastach województwa podkarpackiego doliczono się następujących kwot:

- Dębica- około 215 tys. zł,

- Mielec- około 160 tys. zł,

- Jarosław- około 154 tys. zł,

- Tarnobrzeg- około 137 tys. zł,

- Lubaczów- 134 tys. zł,

- Przemyśl- około 126 tys. zł,

- Jasło- około 118 tys. z,ł

- Leżajsk- około 101 tys. zł,

- Sanok- około 93 tys. zł,

- Ropczyce- 81 tys. zł,

- Rudnik nad Sanem (w tym gmina Nisko)- około 75 tys. zł,

- Kolbuszowa- około 36 tys. zł.

Celem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci w medycynie zabiegowej (czyli podczas różnego rodzaju operacji) m. in. lamp i stołów operacyjnych, diatermii, zestawów endoskopowych czy aparatów RTG z ramieniem C.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Melon

Nie gadajcie tylko dawajcie.

~Jerry

Pis ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi 500+, czy dlatego, że podoba im się dojna zmiana. PiS ma poparcie ponieważ bezpardonowo atakuje ludzi mądrych, kochających, uśmiechniętych, wrażliwych i empatycznych i sprawił tymi swoimi atakami, że polski cham jest dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk jest dumny ze swojego nieuctwa, a polski nieudacznik uważa, że winni jego porażek są ci co odnieśli sukces bo im się chciało. Do tego jeszcze te łże niby obecne elity w tej szczujni zwanej z dawna telewizją ze swoimi pełnej pogardy słowami wobec innych ludzi i brakiem elementarnej wiedzy, z którą się obnoszą publicznie i wystawiają nasz kraj na posmiewisko. Poniżej jest wiele wpisów nieuków, nieudaczników i typowych chamów i oczywiście tych płatnych troli opłacanych z naszych pieniędzy, do których powyższa teza pasuje jak ulał. Oczywiście wszyscy wymienieni zaraz po przeczytaniu poczują się dotknięci i odpiszą kolejnym kłamstwem, chamstwem i obłudą. Uderz w stół a nożyce się odezwąumiech) Pozdrawiam wszystkich, trolujacych płatnych hejterow z wszystkich farm państwowych, chamów, nieuków i nieudaczników też i siema

~Szkatula

Tyle hajsu się marnuje w Stalowej.

~Jelenie

Na rykowisku.

~Bhgjbjj

I cyk kolejne Land Rovery sobie kupi.

~Prawda

Orkiestra nie rozliczyla się z ostatnich 3 finałów.
Ciekawe dlaczego?

maszynista

Ciekawe ile z tego zabierze rodzina Owsiaka,bo on oficjalnie zarabia nie dużo.

~Junosza

Brawo Owsiak i Wolontariusze. Co Pisiory, gęby wam opadają na widok popularności WOSP i bezinteresowności Owsiaka. Każdy kto miał wątpliwą przyjemność leczyć się w naszych szpitalach widział te czerwone serduszka na sprzęcie. A co za podobne pieniądze zdziałała dla nas i Polski ta cała fundacja narodowa?????

~wiechu

~wstyd - Skoro tak często wyjeżdżasz za granicę,to w końcu wyjedź i już nie wracaj.Wstyd że na świecie inni angażują się w tą szlachetną akcję,a tylko w Polsce przeszkadza rządzącym oraz ich poplecznikom.Pisząc OWSIK dobitnie prezentujesz swą inteligencję.

art2deco

@xyz, Tusk też nie siedzi a Grodzki bezwstydnie organizuje nagonki na Polaków u naszych "sąsiadów" :-) Wykrywanie i chęć skazania przez naszą Kaste nie idą w parze wcale a wcale. Powinieneś wziąć to pod uwagę gdy będziesz deliberował nad źródłem "świeczek", KOD-u, WOŚP, Rebeliantów itp.

~he hee

róbta co chceta a on kaske zbiera i ochrypł z darcia ryja i ze śmiechu że tylu co roku nabiera hi hi.

~Xyz

Dodam jeszcze, że byłam wolontariuszka WOŚP i byłam kiedyś katoliczka.
Pamiętam też sytuację jak ksiądz kazał mi się, lekkim słowem, wynosić spod kościoła, bo tego Owsiaka to by chętnie rozjechal autem. Miałam wtedy może 14-15 lat.
Do kościoła już nie chodzę, nie żyje na podparpaciu, ale mając tam miasto rodzinne widzę, jak dalej pierze się mózgi zwykłym ludziom, którzy zamiast szczycic się że pomogli, szydza z hojnosci, która notabene nie dotyczy ich pieniędzy.
Chce wierzyć, że to jednostki, które swoją głupota wybijaja się przed szereg, ale mimo wszystko zawiści nigdy nie zrozumiem.

~Xyz

Nie życzę nikomu by kiedyś ktoś z jego rodziny korzystał ze sprzętu z naklejonymi serduszkami.
Na szczęście żyjemy w państwie dobrobytu, w którym rząd, którego tak jednogłośnie wybrało Podkarpacie, potrafi zapewnić godne płace dla lekarzy, przeznaczyć pieniądze obywateli na potrzebne sprzęty, które mogą leczyć ich bliskich.
Podkarpacie godnie wybrało swoich przedstawicieli, gdyż rząd i jego elektorat idealnie radzą sobie z pojęciem ekonomii i różnych zależności finansowych i widzą, że pieniądze na organizację wydarzenia powinny brac się z nieba jak 500 + czy 13ste emerytury. To ewidentny powód że Owsiak nas okrada.
Oczywiście dla mniej inteligentnych radzę wziąć to jako ironię i zastanowić się jeszcze raz jakim jadem pluje w stronę człowieka, którego obwinia się za dobro.
Zawsze jest też Caritas, któremu, nie ujmując rzecz jasna dobroci wobec innych, który ma udowodnione przekręty, ginace pieniądze i sprzedaz lepszej jakości darowizn na swoje potrzeby.
Owsiakowi nikt nic nie udowodnił, a gdyby miał coś na sumieniu to obecny rząd, z nienawiści do niego, już dawno by to wykrył.
Pozdrawiam!

~Zorro

W Tarnobrzegu, w starym mieście wojewódzkim wiedzą jak głosować i wiedzą komu dawać :-)

San-Domingo_85

Brawo Tarnobrzeg. W Stalowej coś za dużo tych naiwniaków wrzucających do puszeczek bylo

~Sprawiedliwy

Przepraszam te watykańskie ścierwa już nie żebrzą, Ci szmaciarze są na tyle bezczelni że już potrafią żądać pieniędzy. I za to w przyszłości, jeden z nich stanie się moją ofiarą.

~wstyd

Cała prawda o tej żebranienie, biorąc pod uwage że zbiórka była robiona na całym świecie to znaczy że POLACY coraz mniej wrzucają OWSIKOWI.A gdyby obcokrajowcy wiedzieli że 30 procent tych pieniędzy trafia do kieszeni OWSIKA to nikt nawet złotówki by dla niego nie dał. Ale ja o czym inym chce napisac bo często wyjeżdzam za granice i już się nie przyznaje że jestem POLAKIEM bo ta zagranica traktuje POLAKÓW jak żebraków. Nawet w bananowych republikach AFRYKI żaden kraj nie żebrze na całym świecie.

~jojo

Co ta Kolbuszowa taka cienka przecież tam sami amerykanie i francuzi czyżby caritas tam rządził?

~Do Tomek

Tomek, stuknij się w główkę.

~No i co?

Jak sie okazuje ceny prądu to nie wina Tuska!!! Pakiet energetyczno-klimatyczny był negocjowany w 2007 r. kiedy premierem był Jarosław Kaczyński, a decyzję w imieniu Polski zatwierdził rok później Lech Kaczyński. Czemu milczą na ten temat i ogłupiają ciemnego suwerena?

~jajaJakBerety

Córka sąsiadki chodziła z puszką WOŚP i mówiła, że jakiś księżulo przed kościołem koło cmentarza nie życzył sobie by młodzieży z puszkami zrobiono zdjęcie. Hej, panie ksiądz to jest kościół tych młodych ludzi, mój i nasz, w dodatku przez nas budowany, a pan tam jesteś zatrudniony na okres przejściowy!

~Zorro

W Tarnobrzegu wiedzą co robią.

~buhahaaa

owsik zaciera rece i szykyje kabzy do napełnienia...umiech))) a wy szare ciułacze liczcie na ..tarzanie w błocie latem na woodstoku...to wam zagwarantuje i jaranie trawki, na wyluzowanie...umiech))))

~Tomek

Tarnobrzeg nie ma pieniędzy, jedyne bogactwo jakie im zostało to woda z Wisły wpuszczona do dołka . Przyznać się pisaki kto wrzucił Jurkowi? Jest was 10000, ktoś musiał smiech2

art2deco

Tarnobrzeg głosuje odwrotnie proporcjonalnie do wrzucania do puszek.

~Dino

do Tomek..........za daleko masz do głowy by to zrozumieć ot co

~Tomek

Z proporcji wynika że Rzeszow powinien zebrać ok 700 tys. żeby dorównać Stalowej. W takim razie jakim cudem tylu u nas gamoni głosujących na pis?