Orszak Trzech Króli 2020, czyli… Cuda, cuda ogłaszają

Image

Tradycyjnie już w święto Objawienia Pańskiego ulicami całej Polski, również Stalowej Woli, przeszły największe na świecie jasełka. Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli to: „Cuda, cuda ogłaszają”.

By publicznie wyznać wiarę i podkreślić przynależność do Chrystusa ludzie przeszli ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami (Kibeho w Rwandzie, Burhynia w Kongo, Żytomierz i Kamieniec Podolski na Ukrainie, Monachium w Niemczech, Lissieu we Francji, Bukareszt w Rumunii, Weißenkirchen in der Wachau w Austrii, Londyn w Wielkiej Brytanii, Sződliget na Węgrzech, Chicago w Stanach Zjednoczonych, Kapszagaj w Kazachstanie, Quito w Ekwadorze, Esseng w Kamerunie, Lusaka w Zambii, Santa Clara na Kubie, Yumbe w Ugandzie i Mbaikoro w Czadzie).

Na terenie Diecezji Sandomierskiej przeszło łącznie ponad dwadzieścia Orszaków Trzech Króli. Podczas uroczystości prowadzona była zbiórka na pomoc dla szkoły podstawowej Bani Taghlib w Aleppo, która jest jedną z pięciu placówek wspartych poprzez program „Szkoła Szkole”.

Stalowowolski orszak wyszedł po Mszy Świętej z parafii pw. Św. Floriana, z Kościoła Miłosierdzia Bożego "Źródło", przeszedł wzdłuż PSP 7, później przez Centralny Plac Zabaw, obok Spółdzielczego Domu Kultury, ulicą Komisji Edukacji Narodowej i skierował się w stronę osiedla Poręby, przeciął Aleje Jana Pawła II, by zakończyć się w kościele pw. Opatrzności Bożej na ulicy Poniatowskiego. W tym roku nie było scenek, nie było też przedstawienia jasełkowego. Uczestnicy orszaku ubrani z korony królewskie, zaopatrzeni w śpiewniki nieśli radosną wieść o narodzeniu Pana wyśpiewując kolędy.

Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” jest nawoływaniem do wspominania cudów, zarówno tych historycznych, jak np. „Cud nad Wisłą”, którego setną rocznicę będziemy obchodzić w tym roku, jak i tych niepozornych, które przydarzają nam się każdego dnia.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.