Wigilia Klubu Wesoła Gromadka

Image

Uczestnicy i sympatycy Klubu Wesoła Gromadka zasiedli przy wigilijnym stole.

Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Klubu Wesoła Gromadka oraz Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej przy MOPS w Stalowej Woli. Wkrótce święta, radosną atmosferę czuć też więc i w klubie. Rodzice przygotowali świąteczny poczęstunek, dzieci zrobiły świeczniki oraz wspólnie ubrały choinkę.

Spotkanie społeczności Klubu Wesoła Gromadka połączone było z występem najmłodszych klubowiczów. Były więc kolędy i pastorałki, a także deklamacja wierszy. Ks. Mieczysław Kucel odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza i zaprosił zgromadzonych do wspólnej modlitwy. Później przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem. W tym roku śpiewano także kolędy z grupą wokalną Pałacyk Michla. Napełnieni duchowo uczestnicy wigilii zasiedli do świątecznego stołu.

Spotkanie było okazją do podsumowania całego roku pracy i wspólnie zrealizowanych działań na rzecz najbliższego otoczenia, sąsiedztwa oraz rodzin. Był to rok niezwykle owocny. Klub Wesoła Gromadka obchodził 5 rocznicę funkcjonowania. Dzięki wsparciu wielu osób i firm udało się zrealizować marzenia o miejscu przyjaznym i bezpiecznym dla dzieci i dorosłych mieszkańców Osiedla Fabrycznego.

Dla najmłodszych najważniejsza była wizyta Mikołaja. W trakcie spotkane odbyło się podsumowanie akcji „Mikołajki z bajki” zorganizowanej przez organizatorów społeczności lokalnej. Akcja był skierowana do najmłodszych uczestników Klubu Wesoła Gromadka. Dzięki wsparciu udało się przygotować 28 paczek wypełnionych słodyczami, zabawkami i artykułami szkolnymi. Wśród zabawek znalazły się klocki Lego, lalki, samochody, gry, puzzle, zabawki interaktywne i wiele innych wymarzonych zabawek.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.