W kilkudziesięciu blokach znikną termy

Image

W ramach projektu „Ekomiasto Stalowa Wola – wymiana źródeł ciepła”, na które miasto pozyskało dofinansowanie w wielu gospodarstwach domowych zostaną zlikwidowane piecyki gazowe.

Wykonanie instalacji rozprowadzających ciepłą wodę użytkową będzie realizowane w 45 budynkach wielorodzinnych, a dokładnie w 2364 gospodarstwach domowych. Nie oznacza to jednak, że wszyscy mieszkańcy konkretnych bloków, które zostały wybrane, pozbędą się term. Będzie to dotyczyło tylko tych rodzin, które wcześniej się na to zdecydowały i podpisały ze spółdzielnią stosowne pismo. Projektem zostały objęte także 73 gospodarstwa domowe w budynkach jednorodzinnych, w których będą zainstalowane łącznie 49 kotły gazowe kondensacyjne oraz 24 kotły na biomasę.

Oto lista budynków wielorodzinnych zakwalifikowanych do projektu: Metalowców 17, ul. KEN 3, KEN 5, Jana Pawła II 19, Popiełuszki 12A, Żeromskiego 3, Okulickiego 4, Okulickiego 6, Al. Jana Pawła II 1, Al. Jana Pawła II 3, Jana Pawła II 7, Jana Pawła II 9, Al. Jana Pawła II 15, Al. Jana Pawła II 17, Wolności 4A, Żeromskiego 2, Poniatowskiego 78-78A, Poniatowskiego 21, Al. Jana Pawła II 23, Żeromskiego 6, Okulickiego 8, ul. Okulickiego 10, Poniatowskiego 13, Skoczyńskiego 13B, Poniatowskiego 17, Poniatowskiego 84, Popiełuszki 12, Żeromskiego 5, Ofiar Katynia 4, Wyszyńskiego 17, 1-go Sierpnia 7, Wyszyńskiego 19, Koper 5, Poniatowskiego 82, Siedlanowskiego 2, Dmowskiego 7, Popiełuszki 7, Popiełuszki 3, Żeromskiego 4, Metalowców 11, Żeromskiego 1, Narutowicza 5, Metalowców 13, Wyszyńskiego 23, PCK 4.

Przetarg na to zadanie został ogłoszony już w sierpniu ubiegłego roku. Nie zgłosił się jednak żaden wykonawca. Do kolejnego postępowania przetargowego również nie stanął ani jeden chętny.

- Mamy tutaj problem związany z przetargami, które były ogłaszane dwukrotnie i nikt nie zgłaszał się do realizacji tego zadania. Taki jest rynek, pomimo że są naprawdę zabezpieczone dobre środki, to mimo to nie było chętnych, którzy wystartowaliby w tym przetargu. W tej chwili przygotowujemy nowe postępowanie na bazie ustawy o zamówieniach publicznych i będziemy to aktualizować tak, aby w przyszłym roku, przynajmniej w wieżowcach, które z punktu widzenia konstrukcyjnego, czy gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do zatruć tlenkiem węgla, jak najszybciej przystąpić do tej realizacji. Jesteśmy zdeterminowani do szybkiego działania. Jest to dla nas bardzo dziwne, że mimo zapewnionych środków i dogodnego czasu realizacji, nie ma chętnych do przetargu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Całkowita wartość projektu opiewa na przeszło 7,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 85%, czyli 5,8 mln zł. Wkład własny miasta wynosi około 1 mln zł. Z kolei w przypadku gospodarstw jednorodzinnych (ekogroszek), wartość projektu to około 192 tys. zł. Dofinansowanie stanowi 85%, tj. około 150 tys. zł, zaś wkład własny to ponad 26,5 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Dzięki wszystkim za konkretne odpowiedzi .
Dzięki również szmaciarzowi który pokasował wczesniejsze komentarze .... Cenzura i komuna wiecznie zywa !!!

~lotus

Boom boom boom!

~Dark

Do Mariusz77, od kiedy zlikwidowałem termę w mieszkaniu, mam rachunki średnio o 120 zł wyższe, a mieszkam sam. Aż strach pomyśleć o ile wzrosną rachunki, np cztero osobowej rodzinie.

~B.l.u.e.

Nie dajcie się naciągnąć na wodę z elektrowni. Chyba że mało wam podwyżek.

~Henryk

U mnie po wymianie porażka. Rachunek za eksploatację o 85 zł w górę

~Ania

Ja zostawiam termę. Moja koleżanka zlikwidowała i teraz płaci ponad dwa razy tyle.

~Qwerty

Kolego w rst potrafi być nawet 25 zł za m sześciennych, a gwarancji ceny nie ma.

~razi

~prawda - proszę ponawiam link do obliczeń, przypominam o konieczności usunięcia z linku wszystkich spacji (wymóg żeby wyraz nie przekraczał 40 znaków : http://www.redukcjakosztow.pl/ ciepla-woda-uzytkowa-koszt -cena-za-1m3-obliczenia/. Może tym razem nie usuną (o ile wstawią). Normalnie cenzura.

~Patryk

Ogrzanie 1 m³ wody w elektrowni 18zl, ten sam 1 m³ wody ogrzany gazem 6zl. Wybór należy do was, ja zostawiam termę.

~Model

U mnie w bloku, chcą zlikwidować termy, ale jakbym nie liczył wychodzi mi że rachunki wzrosną dwukrotnie.

~Alvin

Ludzie nie dajcie się namówić na wodę z elektrowni, bo będziecie mieć rachunki co najmniej dwa razy większe niż z gazem.

~prawda

Czego SM posuwało wcześniejsze komentarze, w tym ten z linkiem do strony gdzie są wyliczenia ile kosztuje woda z ccw kontra terma. Czyżby która nie chciał, żeby mieszkańcy dowiedzieli się jak się ich w balona robi?

~Bociek

Moja babcia też dała się namówić na wodę z ccw i też żałuje, bo płacić musi dwa razy tyle.

~Qwerty

Terma gazowa, woda w elektrowni podgrzewana każdy wie czym, co to ma wspólnego z eko? A może chodzi o wspieranie mafi energetycznych, bo cena za podgrzanie 1 metra szesciennego wody (CCW), to kosmos w porównaniu z piecykiem gazowym.