Pędzlem o Powiecie Stalowowolskim

Image

To już trzecia edycja ogólnopolskiego pleneru malarskiego zorganizowanego przez Powiat Stalowowolski.

W niedzielę 24 listopada 2019 roku w Miejskim Domu Kultury otwarto wystawę 18 artystów, dzięki którym można było zaprezentować swoje prace poświęcone urokliwym zakątkom Powiatu Stalowowolskiego. Ich obrazy powstawały w okresie od 9 do 18 września br. Bazą, w której mieszkali i pracowali był gościnny i malowniczo położony Ośrodek Rehabilitacyjno - Adaptacyjny Caritas Diecezji Sandomierskiej w Bojanowie. Uczestnikami tegorocznego pleneru byli: Danuta Gaweł z Krzeszowa, Bożena Wójtowicz-Ślęzak z Tarnobrzega, Grażyna Grabowska i Sylwia Lis- Persona z Lublina, Marianna Grabowska z Koła w Wielkopolsce, Kazimierz Hamada i Anna Lewińska z Krakowa, Małgorzata Kapłan i Anna Kossakowska z Warszawy, Jacek Kośmiński z Kazimierza Dolnego, Romana Medyńska i Barbara Zinsterstein- Kochan z Rzeszowa, Maria Mostek z Rudnej Wielkiej k. Rzeszowa, a także artyści ze Stalowej Woli: Krzysztof Czerwiak, Ryszard Kochan, Jadwiga Kukuła, Agata Magdziak, Stanisław Świeca.

Uczestnicy pleneru wykonywali prace na płótnie, w wybranych przez siebie technikach, przestawiające krajobrazy naszego powiatu.

- Ideą każdego, organizowanego pleneru było przede wszystkim pokazanie malowniczych zakątków powiatu stalowowolskiego, jego niezwykłej urody i nieprzemijającego piękna, stąd też prezentowane prace na dzisiejszej wystawie są kolejną, malarską opowieścią o jego niezwykłym uroku. Autorzy tych prac to artyści, którzy tworzą w różnych technikach artystycznych, poszukują różnych form artystycznych wypowiedzi, to również ludzie, którzy pochodzą z różnych środowisk, ale spotkali się na chwilę w Bojanowie na gruncie wspólnej pasji, którą jest niewątpliwie sztuka, którą rozumiemy pod pojęciem piękna, harmonii i dawania ludziom przyjemności- mówiła podczas wernisażu Lila Wojciak.

Artyści, których prace będzie można oglądać w Miejskim Domu Kultury do końca roku mają na swoich kontach wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a ich obrazy wiszą w domach całego świata.

- Chciałbym podziękować przede wszystkim artystom, którzy przyjęli zaproszenie. Z niektórymi jesteśmy tu od początku i skoro tak jest, to utwierdza mnie to w przekonaniu, że lokalizacja jest dobra- mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Włodarz powiatu zaprosił artystów na kolejne plenery i obiecał, że takowe będą na pewno jeszcze organizowane. Dzięki temu nasz powiat zostaje utrwalony na stałe, zatrzymany w czasie na obrazach, które podziwiać będą kolejne pokolenia. Czasem są to widoki, czasem stare budynki, chałupy, czasem ludzie lub zwierzęta, okiem artysty za każdym razem widziane inaczej.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.