XXIV Memoriału im. Józefa Gromka w szachach

Image

23.11.2019 roku rozegrany został XXIV Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Turniej szachowy został zorganizowany i przeprowadzony przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli. Sponsorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli.

Pojedynki szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W Memoriale szachowym wystartowała rekordowa ilość uczestników: 66. Szachiści rozgrywali swoje partie szachowe w jednej grupie wiekowej. Natomiast końcowa klasyfikacja wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych. Grupa OPEN, Juniorzy ur. w 2002 – 2008 oraz najmłodsi szachiści ur. w 2009 i młodsi. W Memoriale szachowym uczestniczyli szachiści ze: Stalowej Woli, Zabrnia, Tarnobrzega, Sandomierza, Kielc, Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Górna, Sędziszowa Małopolskiego, Krosna, Starej Wsi, Lubartowa, Biłgoraja, Kępia Zaleszańskiego oraz z Ukrainy.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:10, a zakończone zostały o godz. 14:20.

W grupie OPEN nagrodzonych zostało 6 zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po 7 rundach zwycięzcą XXIV Memoriału im. Józefa Gromka został zawodnik z Ukrainy – Ustianowich Nazar uzyskując 6,5 pkt, II był Maciej Marszałek z LKS Parnas Stara Wieś (również 6,5 pkt.), III miejsce zajęła Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (6 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: IV – Tomasz Pintal ze Stalowej Woli (5,5 pkt.), V był Kacper Kłok (5 pkt.), a VI- premiowane nagrodą zajął Ryszard Czajkowski z Tkszach Tarnobrzeg, (5 pkt.). W/w zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, a za miejsca I-III dodatkowo statuetki.

W grupie Juniorów ur. w 2002 – 2008 zwycięzcą został Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II miejsce zajął Paweł Skrzypek, III był Wiktor Partyka z Kielc, IV- Filip Gemzik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy a za miejsca I- III dodatkowo statuetki.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2009 i młodsi zwycięzcą został Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, a III - Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. Z kolei IV miejsce zajął Adam Nizioł z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, V był Oskar Giermaniuk.

W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a za miejsca I-III dodatkowo statuetki.

Najmłodszym uczestnikiem Memoriału był 5-letni Michał Partyka.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział w Memoriale Szachowym im. Józefa Gromka.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.