Kolejne potrącenie pieszego przez rowerzystę. Kobieta ma złamaną rękę

Image

Do wypadku doszło w sobotę 9 listopada br. około godziny 11:20 na ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Mężczyzna jadący rowerem potrącił pieszą.

Zdarzenie miało miejsce nieopodal ronda przy Policji. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych. Schodziła już z pasów gdy została potrącona przez kierującego rowerem. Mężczyzna zjeżdżał z jezdni na ścieżkę rowerową i „zahaczył” ją lewy barkiem. Kobieta tak niefortunnie upadła, że doznała złamania ręki.

Na miejsce wezwano straż pożarną, policyjny patrol i Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowaną odtransportowano do stalowowolskiego szpitala.

Niemal identyczne zdarzenie miało miejsce na Niezłomnych 22 października br. Potrącona piesza zmarła kilka dni później w szpitalu. Prokuratura bada, czy upadek przyczynił się do zgonu kobiety. 13 września br. przez poziome przejście przez tory (między Okulickiego a 1 Sierpnia) przechodziło starsze małżeństwo. W tym miejscu, między ludźmi każdego dnia przejeżdża wielu rowerzystów. Nie zwracają uwagi, że łamią prawo i narażają na niebezpieczeństwo pieszych. Także i wspomnianego dnia rowerem, mimo dużego natężenia ruchu pieszych, jechała składakiem kobieta. Próbując przecisnąć się między ludźmi wjechała od tyłu na starszą panią. Ta upadła na słupek, następnie na chodnik, rozbiła sobie głowę tak, że konieczne było założenie szwów i złamała bark. Rowerzystka nawet się nie zatrzymała. Odjechała z miejsca wypadku.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.