Hasłem 28 finału: „Wiatr w żagle”

Image

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

- Najogólniej mówiąc, zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie chorych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia- mówi Szef Stalowowolskiego Sztabu WOŚP Rafał Banasik.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i jak najmniej było podczas nich powikłań, a wyniki nie różniły się od tych najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

- lampy operacyjne,

- stoły operacyjne,

- diatermie,

- aparaty do znieczulenia,

- sprzęt monitorujący,

- urządzenia teletransmisyjne,

- aparaty RTG z ramieniem C.

- zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Podobnie jak w latach ubiegłych siedzibą sztabu będzie Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli. W tym roku Fundacja przydzieliła Stalowowolskiemu Sztabowi 270 ankiet i tyle wolontariuszy będzie Stalowowolski Sztab chciał pozyskać. Castingi rekrutacyjne odbędą się 13 (środa) i 15 listopada (piątek) 2019 roku o godzinie 15.30w sali kameralnej Spółdzielczego Domu Kultury . Sztab serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami i kwestować podczas 28 finału.

Sztab apeluje także do wszystkich, którzy chcą się zaangażować i pomóc przy organizacji finału o zgłaszanie się na spotkania sztabu w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 18.00 do sali nr 25 w Spółdzielczym Domu Kultury. Mile widziane są także osoby, firmy i instytucje, które chcą przekazać przedmioty, vouchery i różnego rodzaju usługi na licytacje, które zasilą zebraną kwotę przez Stalowowolski Sztab, a tym samym Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. One także proszone są o kontakt ze sztabem. Numery telefonów i adresy e mailowe, a także wszystkie niezbędne informacje dotyczące 28 finału zamieszczone są na witrynach sztabu:

www.wosp-stalowawola.pl

www.facebook.com/sztabstalowawola

28 finał tradycyjnie zacznie się od imprez towarzyszących w szkołach i przedszkolach, następnie odbędzie się Maraton Zumby, 6 Bieg Policz się z Cukrzyca, Czad Orkiestra, Warsztaty Florystyczne, Turniej w piłkę halową oraz siatkową, turniej w kręgle, turniej w bilarda, a także Blues Orkiestra i wiele innych atrakcji.

Wszystkie atrakcje zwieńczy tradycyjne Światełko Do Nieba 12 stycznia 2020 roku o godzinie 20.00, na które Stalowowolski Sztab WOŚP zaprasza już teraz wszystkich mieszkańców miasta i okolic.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.