Na poligonie w Nowej Dębie będzie głośno

Image

Niemal 700 żołnierzy batalionu czołgów, kompanii saperów oraz sztabu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej będzie mieć ćwiczenia na poligonie w Nowej Dębie.

Do szkolenia poligonowego w obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie wojsko przygotowuje się już od dwóch tygodni. 4 listopada rozpoczęło się przemieszczenie sił i środków na poligon w Nowej Dębie. Głównym szkolącym się będą załogi batalionu czołgów i kompania saperów. Grupa żołnierzy przygotowała już obozowisko i zajęła się logistyką. Szkolenie i ćwiczenia Lampart-19 potrwają do końca listopada. Przewidywane jest strzelanie, kierowanie ogniem i wybrane elementy taktyki.

Głównym celem ćwiczenia pk. Lampart-19 będzie sprawdzenie poziomu wyszkolenie żołnierzy 1. Batalionu Czołgów i kompanii saperów 1. WBPanc., w tym sprawdzenie dowództwa i sztabu w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego w działaniach zbliżonych do rzeczywistych.

Ćwiczenie Lampart-19, które rozpocznie się 25 listopada i potrwa do końca miesiąca będzie składać się z kilku etapów, między innymi takich jak: planowanie i organizacji działań, pokonanie przeszkód wodnych oraz wykonanie wybranych elementów taktyki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.