Na terenie miasta trwa deratyzacja

Image

Aż do 30 listopada 2019 r. na terenie Stalowej Woli będzie prowadzona obowiązkowa deratyzacja, polegająca na wyłożeniu preparatów do zwalczania gryzoni w miejscach ich występowania.

Szczury, myszy i wszelakie gryzonie są zmorą mieszkańców. Można je spotkać przy śmietnikach, kanalizacji, w piwnicach, czasem nawet na ulicach. Są takie rejony w Stalowej Woli, gdzie gryzoni jest więcej. Obecnie, przed zimą szczególnie próbują dostać się w miejsca, gdzie będą mogły przetrwać zimę.

Jak poinformował magistrat w naszym mieście do końca listopada br. przeprowadzana będzie deratyzacja. Podlegają jej wszystkie obiekty, w szczególności: altany śmietnikowe, korytarze piwniczne, komory i węzły cieplne, pomieszczenia gospodarcze, w szczególności: magazyny, składy, wiaty oraz obiekty, w których przeprowadzana jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów.

Deratyzacja ma na celu zapobieganie powstawaniu chorób przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy. Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji, spoczywa na właścicielach nieruchomości, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych, osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu oraz innych podmiotach władających nieruchomościami, na własny koszt.

Stosowne ogłoszenia powinny znaleźć się w widocznym miejscach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.