Rafał Weber zadowolony z wyników wyborów

Image

Poseł Rafał Weber podziękował wyborcom, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Wyrazy wdzięczności złożył także na ręce samorządowców i polityków, którzy współpracowali z nim na przestrzeni 4 ostatnich lat.

- To doskonały czas dla Podkarpacia, doskonały czas dla naszego regionu. Mam nadzieję, że ten czas wykorzystamy jak najlepiej ku chwale mieszkańców naszego regionu– podkreśla Rafał Weber.

Ogromny mandat zaufania

Kolejna kadencja, to kolejne wyzwania. Stalowowolanin chce kontynuować rozpoczęte działania w tej kadencji i w dalszym ciągu pracować na rzecz województwa podkarpackiego.

- Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony ze swojego indywidualnego wyniku: 26 746 głosów, z czego 20 003 głosy pochodzą z terenu powiatu stalowowolskiego. To mnie bardzo miło zaskoczyło. Nie ma chyba drugiego innego takiego wyniku z jednego powiatu jak ten mój indywidualny, uzyskany w powiecie stalowowolskim. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość, a nisko kłaniam się wszystkim, tym, którzy poparli moją osobę– mówi poseł Weber.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i będzie mogło samodzielnie wykreować rząd i wziąć odpowiedzialność za losy Rzeczypospolitej Polskiej.

- W ciągu najbliższych dni nasze ścisłe grono polityczne, kierownictwo partii będzie ustalało skład rządu. Kandydatura na szefa rządu jest dość oczywista. Myślę, że będzie to pan premier Mateusz Morawiecki. Włożył ogrom pracy kampanijnej, ale też wykonawczej przez te ostatnie 2 lata. Bardzo bym chciał żeby funkcje ministra infrastruktury dalej pełnił pan Andrzej Adamczyk. Mogłem przyglądać się pracy pana ministra przez ostatnie pół roku i naprawdę jest to polityk o ogromnej skuteczności, dojrzałości, umiejętnościach– mówi poseł Rafał Weber.

Poseł Weber przyznał, że były to trudne wybory. Podkreślił, że lista Prawa i Sprawiedliwości była bardzo mocna, a pretendentów do uzyskania mandatów było wielu.

- 6 z 12 posłów, niestety, nie uzyskało reelekcji. To pokazuje siłę tej listy. To pokazuje też wewnętrzną konkurencję. Najważniejszy jest sukces komitetu Prawa i Sprawiedliwości– mówi Rafał Weber.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~CO WY NA TO?

Zastanawiam się co PiS zrobiło dobrego dla gospodarki, że tak ochoczo chwali się wzrostem. Nie widzę żadnych zasług a wręcz przeciwnie - coraz bardziej obciążają przedsiębiorców kosztami, obowiązkami itd. Jeżeli gospodarka zacznie hamować, co już się rozpoczęło, PiS także nie zrobi nic, bo nie ma takiej możliwości. PiS funkcjonuje na pieniądzach i tylko one się liczą. Dla nich liczą się wielkości kwot z UE i podatki obciążające pracodawców. Spadek bezrobocia w żadnej mierze nie jest udziałem PiS a często obywatele powołują się na ten czynnik jakoby to było działanie obecnie rządzących. Widać, jak łatwo jest osłabić czujność obywateli pieniędzmi, jak łatwo nimi pozbawić logicznego i perspektywicznego myślenia.

~Rysio

No za PO nic nie dostał. A jeszcze "motłochowi" zabrali ulgi w podatkach i vat podniesli.

~@CO WY NATO?

A MOTŁOCH SIĘ CIESZY BO DOSTAŁ 500+

~CO WY NA TO?

Na powitanie nowych posłów dotychczasowa pani marszałek Sejmu przygotowuje słodką niespodziankę. Właśnie zamówiła… 10 ton słodyczy! Czekolada, marcepan, nadzienie wiśniowe i malinowe, migdały… Z tych słodkości restauracja sejmowa upiecze ciastka i torty dla nowych wybrańców narodu. Tylko na produkty żywnościowe Kancelaria Sejmu planuje w 2020 r. wydać 1,8 mln złotych.

~student

Kontrola NIK podważyła fundamenty reformy edukacji PiS i wymienia patologie stworzone przez minister Zalewską. O 55 proc. wzrosła liczba nauczycieli wędrujących, w ponad 1/3 szkół warunki pogorszyły się, podstawówki pracują od 07:15 do 18:30. Przeładowane podstawy programowe w 80 proc. pisali nominaci Zalewskiej, w tym... pracownicy MEN

~Kryszak

I dobrze ze zadowolony. Teraz proszę o s74.

~@Waldemar

We wtorek w Nisku będzie Duda no i oczywiście nasi ministranci tam z przyklejonymi sztucznymi uśmiechami na facjatach będą to nie ulega wątpliwości.

e2rds

Nocny Marek jeszcze jedno, widzę, że na mój poprzedni wpis zareagowałeś bardzo nerwowo, to dobrze, ubodłem i to głęboko, ego zostało naruszone, też dobrze, dlatego dalsza wymiana zdań nie ma sensu. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy, cóż musisz na emeryturę jeszcze pracować, no i żebym ja brał tą trzynastkę i czternastkę. Powodzenia.

~Hójała

Jeśli na miejsce Adamczyka wskoczy w nowej kadencji Marcin Horała, to co będzie z Rafałkiem Weberem> Coś dostanie oprócz odprawy?

~Wuj sam

tylko ludzie po ścisłych, technicznych i medycznych studiach są ogarnięci i inteligentni, bo te kierunki wybierali kiedyś najzdolniejsi i najbardziej pracowici, reszta leserów szła na tumanistyczne stąd mamy tyle ptasich móżdżków (przy korytach) i tych którzy ich wybierają

e2rds

Do Nocny Marek, wiesz, za głupi jesteś żebym z tobą więcej dyskutował, kilka sloganów z seriali to troszkę za mało żeby posiąść wiedzę, kulturę i sztukę, wymyśl coś sam. Skończyłem wymianę zdań z pisowskim trollem i wazeliniarzem, który nawet do Tow. Szmaciaka nie dorósł i któremu jeszcze dziś słoma z butów wyłazi.

~Waldemar

Teraz wszystkie webery, sagatowskie i nadbereżne odpoczywają bo w poniedziałek polecą do Niska oklaskiwać Andrzeja Dudę smiech2 Adrain już zaczął lans przedwyborczy na prezydenta RP!!!

~Adam

Panie pośle czas na realizację obietnic. Most koło VIVO i droga s74 za Sanem

~Nocny Marek

Do @e2rds. Już Ci to kiedyś pisałem o Twoim ekonomicznym wykształceniu, iż prawdopodobnie skończyłeś 7 klas i ósmy korytarz. Sądząc po Twoich wpisach jesteś młodym, głupim, nieopierzonym szczylem na bakier z osobistą kulturą. Nie masz zielonego pojęcia o życiu. W czasie obrad Okrągłego Stołu chyba o Tobie jeszcze nie ćwierkały wróble, a podczas rządów PO PSL chyba na stojąco wchodziłeś pod szafę. Radzę przeczytać tekst Janusza Szpotańskiego "Tow. Szmaciak" bo pasuje do Twojego wizerunku. A być może jesteś starszy i byłeś SBekiem , któremu zabrano emeryturę i włażąc w d..ę PO liczysz na przywrócenie emerytury. "Żeby komuś napluć w twarz to trzeba tą twarz mieć". Ty już nawet nie masz twarzy. Imperatyw kategoryczny Kanta mówi, cyt. "Postępuj wobec bliźnich tak jak byś chciał żeby oni postępowali wobec ciebie". Postępuj tak dalej, a doczekasz się tego samego, czego Ci nie życzę. Nie jestem do końca sympatykiem PiSu, a na kogo głosowałem to moja sprawa. Za każdym razem zwracam się do forumowiczów by mi wyjaśnili czym Was urzekła PO i czego od niej oczekujecie. Z ust Schetyny słyszę jedynie, że "Ze zdrowego drzewa należy strącić PiSowską szarańczę" i ciągłą gadkę o nienawiści do PiSu. Powiedział, iż program PO ogłosi po wygranych wyborach - i co i nic. On skończy jak Palikot, już wyborcy dążą do jego usunięcia. Dla mnie jesteś zwykłym chamem i prostakiem, który nie ma nic mądrego do powiedzenia tylko knajackie teksty. Nie mniej jednak przekonaj mnie do POgrobowców KOmunizmu to może zmienię sympatie. Wymień dokonania rządów PO PSL to będę wychwalał POd niebiosa Platformę. Tylko proszę grzecznie merytorycznie. Pisałem też kiedyś, że skończyłem Kulturę i Sztukę bo jak widzę taką sztukę jak Ty to trudno o kulturę (cytat z serialu filmowego). Idź do kościoła i pomódl się o zdrowie bo o rozum chyba już za późno. Z radością jutro w nocy przeczytam twoje wypociny. Wydrukowałem sobie Twój tekst. Siedzę w najustronniejszym miejscu mojego mieszkania. Twój tekst mam przed sobą, za chwilę będę miał go za sobą.

~Całe PiS

„Ależ to jest fajne – PiS wsadził Banasia do NIK, a teraz nie chce mieć z tym nic wspólnego!”
NIK jest przecież od kontroli przekrętów. A NIKt się tak na przekrętach nie zna, jak Banaś. Jest więc właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

~podatnicy

Klamstwa webera o pociągach bez przesiadki z Lublina przesiadki sa nadal!!!

~Joker

Ceny prądu, w przyszłym roku wzrosną wszędzie, wojsko i policja dostaną ulgi od rządu. A żeby nie stracić przywilejów, będą zdolni do wszystkiego, nawet do zabijania ludzi na ulicach jeśli będą protestować. Pamiętajcie, tyrania będzie trwać do póki, wojsko i policja się wyżywi. To ludzie bez honoru, wykonają każdy rozkaz bez zastanowienia.

~Prąd

W Rudzie Śląskiej poinformowano że ceny za prąd w przyszłym roku wzrosną o 60%. Ciekawe o ile u nas i czy Weber zwoła na tę okoliczność konferencję z lansem? smiech2:

~Prąd

W Rudzie Śląskiej poinformowano że ceny za prąd w przyszłym roku wzrosną o 60%. Ciekawe o ile u nas i czy Weber zwoła na tę okoliczność konferencję z lansem? smiech2:

~Prąd

W Rudzie Śląskiej poinformowano że ceny za prąd w przyszłym roku wzrosną o 60%. Ciekawe o ile u nas i czy Weber zwoła na tę okoliczność konferencję z lansem? smiech2:

~Janusz M.

...jak zrobić DEBILA z wyborcy PIS..!? Trzeba wybrać prezesa NIK Banasia sutenera,nazwać go "niezłomnym,uczciwym,krystalicznym" po wyświetleniu afery sutenerskiej i mafijnej ,debilowi ,wyborcy PIS wmówić ,że z gangsterem Banasiem PIS nie ma nic wspólnego !! Można.?..można ..!! DEBILOWI "ciemnemu ludowi"można wciskać kit nieustannie...debil wyborca PIS przyjmuje kit w każdych ilościach !! Jak ciebie durny wyborco PIS-mafii szanować..!?

~z internetu

Zainicjowana przez prezesa PiS wymiana elit objęła nie tylko politykę, gospodarkę, sądownictwo i kulturę, ale także Kościół. Na skutek tego w polskim Kościele wyraźnie słabnie pozycja Jezusa Chrystusa, którego nauczanie często rozmija się ze zdrowym rozsądkiem i odczuciami wielu Polaków, rośnie natomiast wiara w osoby takie jak prezes Kaczyński i premier Morawiecki, nauczające w sposób bardziej przystający do obecnych czasów.

Trudno się dziwić, że w tej sytuacji działalność polityków PiS stopniowo przenosi się do kościołów. Politycy ci coraz częściej biorą aktywny udział w mszach. Podczas mszy w Jedlińsku, woj. mazowieckie, z ambony głos zabrał np. Marek Suski, szef gabinetu premiera, który odczytał list Mateusza Morawieckiego, w którym Morawiecki nie chwalił wprawdzie Pana, za to mocno i szczerze pochwalił siebie i swój rząd. Wydarzenie to oburzyło obecnych na mszy polityków KO, ale jednocześnie potwierdziło, że kult Morawieckiego wśród osób z jego najbliższego otoczenia przybiera na sile, co moim zdaniem trzeba potraktować jako zdobycie przez niego pierwszego ważnego przyczółku w zaplanowanej rechrystianizacji Europy.

Fakt, że poseł Suski ma z ambony coraz więcej do powiedzenia w polskim Kościele, bardzo wzmacnia pozycję tego Kościoła, mocno nadwątloną kontrowersyjnymi wystąpieniami takich księży jak Boniecki czy Lemański. Nie ma też wątpliwości, że dzięki kazaniom Jarosława Kaczyńskiego, wygłaszanym podczas przedwyborczych konwencji tej partii, zainspirowani nimi polscy biskupi odżyli i nabrali płomiennej wiary w nieomylność prezesa PiS, czemu obficie dają wyraz w homiliach i oficjalnych oświadczeniach.

Pytanie, czy opisana wyżej wymiana kościelnych elit nie doprowadzi przy okazji do nieuchronnej wymiany wiernych? Wielu polskich katolików narzeka, że przestali się czuć w Kościele jak w domu, bo zamiast przesłania Jezusa słyszą w nim przesłanie partii rządzącej. „Odzyskajmy nasz Kościół” – wezwali oni podczas milczących protestów, jakie odbyły się niedawno pod krakowską kurią i pod bramą seminarium duchownego w Szczecinie. Kto wie, może z bożą pomocą byłoby to realne, nie wiem tylko, czy Bóg, mocno osłabiony tym, co widzi i słyszy w polskich kościołach, odważy się na otwartą konfrontację z prezesem i biskupami.

e2rds

Do Nocny Marek, cyt. "Znam młodych wykształconych, którzy nie są ciemnym ludem. Jedną ręką biorą 500 plus, 300 zł na szkolne wyprawki, a drugą ręką pokazują PiSowi środkowy palec i mówią tylko PO KO. Ale oni nie dali się kupić i nie dostają obrzydzenia patrząc się na siebie w lustrze. Tłumaczą się, że to ich pieniądze. Powinni się zrzec wrednego PiSowskiego rozdawnictwa i zażądać od Schetyny. "Nie rzucaj pereł między wieprze." Znam też emerytów którzy czekają na 13 i 14 emeryturę i uciekli na przywrócone wcześniejsze emerytury, a PiSowi pokazują środkowy palec.
Jesteś cynicznym gnojkiem, wazeliniarzem piszącym pod publiczkę PiS-u i sam sobie przeczy. Tak to są ich pieniądze które są im zwracane w formie 500+, czy 300 na szkolne wydatki, to podłość z Twojej strony, że każesz im ich nie brać, a jeśli biorą to winni być wdzięczni PiS-owi i na nich głosować, wystarczy, że na nich głosują ci co biorą, a nie dają nic dla państwa, może Ty taki sam jesteś, nie wiem, dlatego tak pokrętny pogląd masz. Piszesz o emerytach, że biorą trzynastkę, czy oczekują na czternastkę i też pokazują środkowy palec PiS-owi i bardzo dobrze, bo zmądrzeli, to z ich podatków płacona jest ta 13-tka i będzie 14-tka, choć mocno w to wątpię, czy jeszcze będą. To PiS za nieswoje pieniądze kupuje wyborców, tylko jedni dają się kupić, a inni nie, tylko ty wazeliniarzu tego nie rozumiesz, co to jest mądry wyborca,a co kupiony wyborca w większości żyjący na koszt podatnika. Znam sytuację, mamuśka około 100 kg żywej wagi, wychowuje 4 dzieci, piąte w drodze, nigdzie nie pracowała i nie pracuje, tatuś też od lat nie pracuje, mieszkanie opłacane z socjalu, zakupy w Delikatesach, paczka papierosów i zgrzewka piwa (czteropak), dziecko prosi o lizaka, mamuśka krzyczy, że nie kupi, bo nie ma pieniędzy, ma się zamknąć, kolega który mi to opowiadał mówił że go szlak trafiał, ale się nie wtrącił bo mamuśka jest agresywna, wolał nie zadzierać. Taka rodzinka to typowa stalowowolska patologia która żyje na koszt podatnika i która rękami i nogami będzie głosować na PiS, bo dzisiaj lepiej im się żyje niż tym pracującym. To Ty wazeliniarzu masz wypatrzony pogląd na życie i nadal nie patrzysz na świat realnie, tak jak należy, wychwalasz rozdawnictwo pieniędzy innych i jeszcze masz pretensje, że za to nie dziękują, to jest draństwo. Pozdrawiam i tez radzę popatrzeć w lustro.

~PiSwieLepiej

Dziennikarz z Panamy, Edwin Cabrera Uribe z Radio Panama, zapytał na pokładzie samolotu papieża Franciszka o to, czy w szkołach powinien być powszechny dostęp do edukacji seksualnej.
Pytanie zostało postawione w kontekście problemu, z jakim zmaga się panamskie społeczeństwo - bardzo wiele nastolatek zachodzi tam w niechcianą ciążę.
Papież odpowiedział stanowczo:
Wierzę, że musimy prowadzić edukację seksualną w szkołach. Seks jest darem od Boga. To nie potwór, to dar od Boga, by kochać. To, że niektórzy ludzie używają seksu, by zarabiać pieniądze lub wyzyskiwać, to inny problem. Ale potrzebujemy obiektywnej edukacji seksualnej, to jest takiej, która nie zawiera kolonizacji ideologicznej. Jeśli zaczniesz wprowadzać edukację seksualną pełną ideologicznej kolonizacji, zniszczysz osobę. Ale seks jako dar od Boga, musi być nauczany. "Edukacja" oznacza edukację: sprawiać, by z ludzi wypływało to, co najlepsze oraz towarzyszenie im na ich drodze.
Wierzę, że musimy prowadzić edukację seksualną w szkołach.
Problemem są ci, którzy są odpowiedzialni za edukację, czy to na poziomie szkoły, regionu czy też całego państwa (...); problemem jest to, jacy nauczyciele zostają wybrani do tego zadania, jakie podręczniki itd. Widziałem książki, które są nieco wulgarne. Są rzeczy, które pozwalają dojrzewać, a są takie, które krzywdzą. Nie wiem jak jest z edukacją seksualną w Panamie, czy ona jest, czy jest obiektywna czy nie. Mówię, nie wchodząc w polityczne problemy Panamy. Ale potrzebujemy edukacji seksualnej dla dzieci. Ideałem byłoby, gdyby zaczynała się ona w domu, z rodzicami. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mamy różne sytuacje w rodzinach, bo nie wiedzą oni, jak edukować na temat seksu. I dlatego szkoła to uzupełnia, inaczej zostaniemy z pustką, którą potem może wypełnić jakakolwiek ideologia.

~Nocny Marek

Do ~@Nocny M. 1) Postawiłem Ci diagnozę. Cierpisz na analfabetyzm funkcjonalny lub półanalfabetyzm funkcjonalny. Umiesz czytać, ale nie rozumiesz czytanego tekstu. 2) Zwroty grzecznościowe takie jak Ty, Tobie, Ci, Wam, itd. piszemy z dużej litery. 3) Oczekuję od Ciebie czym urzekła i kupiła Cię PO KO. 4) Gdzie w moim wpisie jest, że biorę socjal ? 5) Pamiętaj, że nie ma takiego kraju w którym rządzący rozdają swoje pieniądze. Rządy nie pracują tylko dzielą z wpływów z podatków. Rozumiem, że jak dojdzie do władzy PO KO to Oni będą nam dawali ze swoich, albo usłyszysz klasyka "Piniendzy ni i nie bedzie" (bo kolejne 250 mld zniknie). 6) Ludzie o których piszę w moim komentarzu nie są warci żeby napluć im w twarz - obłuda, dwulicowość, zakłamanie. Widzę, że takie zachowania to dla Ciebie norma.

~SamiSwoi

Glonojady Glapińskiego dostają po 500-700 tyś netto rocznie, brat Ziobro w Pekao, syn Przyłębskiej w PZU albo syn K.amińskiego w BS (dzięki Glapinskiemu) po kilkaset tysięcy, Janina Goss znajoma emerytka Kaczyńskiego dostała już 500 tys... FAKTYCZNIE KASTA PIS MA LEPIEJ... Przeciętny Polak który nie dostaje 500+ odczuwa jedynie wzrost cen... Afera SKOK, KNF, NBP, K.aczyńskiego, Kuchcińskiego, Ziobro, Banasia, wszystko zamiecione pod dywan... ZERO INWESTYCJI tylko rozdawnictwo pieniędzy dla części społeczeństwa... Łamanie prawa oraz wprowadzenie sowieckiego modelu rządzenia państwem, którym nie obowiązuje prawo a wola chorego starca... Tępa propaganda... Totalne miernoty na stanowiskach ministrów z Sasinem, Andruszkiewiczem i Suskim na czele... TOTALNE DNO

~z internetu

Banaś poszedł na urlop bezpłatny, aby dać czas PiS-owi na zamiecenie wszystkiego pod dywan, a skoro nie zamietli, tylko wymietli, to gostek wrócił z bezpłatnego i teraz szczerzy zęby. Istna komedia. W TK sędziowie z PiS również zaczynają się stawiać, bo chcą odwołania Przyłębskiej, która będąc Prezesem Trybunału Konstytucyjnego, łamie Konstytucję. Pierwsza zbuntowała się Emilia z farmy trolli Ministerstwa Sprawiedliwości, bo sądziła, że jest patriotką. Wyborcy PiS oraz hierarchowie kościelni (naganiacze PiS) też tak uważają, ale gdy zorientują się, że zbłądzili, to będzie już za późno.

~toto

Co to było panie pośle za rozdawanie kasy publicznej po 5 tys. zł dla strażaków z osp przez pana osobiście? Przecież do tej pory takiego zwyczaju nie było tylko go pan wprowadził w ostatnim tygodniu przed wyborami. Czy nie uważa pan, że była to płatna korupcja? Czy panu w związku z tym nie jest wstyd?

~toż to szok

Ale jaja. W Kawęczynie prawnik startujący do sejmu zabrał ze sobą do lokalu wyborczego 19 osób głosujących na niego. Mają zdjęcia kart do głosowania z oddanym głosem. Ważnym. Sprawdził ile osób oddało na niego głos. Okazuje się, że komisja wpisała 0 (słownie: zero). Nikt z moich znajomych nie głosował na PIS. Mieliśmy ze sobą własne długopisy. Jak widać nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. Ciekawe co teraz. Skarga zgłoszona do Sądu Najwyższego.

Junosza

Żałosne, Panie Weber, ja Panu już dziękuję. Podkarpacie podziękuje za 4 lata - kolejne 4 lata stracone.