Błażej Borowiec zostanie posłem?

Image

Rosną szanse PSL-Koalicji Polskiej na mandat w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim. Błażej Borowiec zostanie posłem?

Prognozy wyborcze wskazują, że PSL w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim ma szanse na zdobycie mandatu poselskiego. Osoby blisko związane z prowadzoną w rejonie kampanią wyborczą PSL – Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15), wskazują, że najlepszy wynik na liście PSL może uzyskać Błażej Borowiec - niżański samorządowiec, który startuje z wysokiego 7 miejsca na liście PSL. Przewagą Borowca nad innymi kandydatami ma być nie tylko dobrze prowadzona w rejonie kampania wyborcza, między innymi przy pomocy słynnego już na cały rejon "Borowozu", ale także duża aktywność w mediach społecznościowych.

Zna problemy mieszkańców naszego regionu, a co najważniejsze jest stąd i wie jak je rozwiązać. Jeśli zostanie posłem, będzie skutecznie walczył o pieniądze na rozwój Polski Wschodniej, zwłaszcza tej części województwa, w której mieszkamy - mówi osoba blisko związana z PSL.

Błażej Borowiec jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i doświadczonych samorządowców młodego pokolenia w rejonie. Ma 45 lat. Urodził się w powiecie mieleckim, mieszka w stolicy powiatu niżańskiego, pracuje w powiecie tarnobrzeskim - obecnie jest zatrudniony w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Od lat walczy ze stagnacją gospodarczą Niska, punktując zaniedbania w tym zakresie i wskazując konkretne rozwiązania.

Błażej Borowiec z wykształcenia jest ekonomistą. W 1997 roku ukończył studia na Akademii Rolniczej w Krakowie Wydział Ekonomii w Rzeszowie uzyskując tytuł mgr inż. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Od ponad 20 lat pozostaje w służbie państwa na stanowiskach urzędniczych w administracji rządowej i samorządowej, w tym szczebla wojewódzkiego. Od 2008 roku do 2016 roku zajmował stanowiska zastępcy dyrektora i dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie. Powoływany przez wojewodę do Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Nadzorował utworzenie pierwszej w kraju pracowni badań GMO przy laboratorium Wojewódzkim WIORiN w Rzeszowie oraz utworzenie drugiego w Polsce, po lotnisku Chopina w Warszawie, punktu wwozu na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Jest doświadczonym wykładowcą z zakresu szkoleń dla rolników. Od 2010 roku nieprzerwanie pełni mandat radnego w Radzie Miejskiej w Nisku, aktywnie działając na rzecz lokalnej społeczności. Trzykrotnie w plebiscycie gazety Echo Dnia został wybierany najskuteczniejszym radnym Rady Miejskiej w Nisku. W 2017 roku został wybrany Człowiekiem Roku w kategorii Samorządność i społeczność lokalna w powiecie niżańskim.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem za Długoletnią Służbę.

Do najważniejszych propozycji PSL – Koalicji Polskiej należą m.in. emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS dla firm, zwiększenie dopłat z UE do 1200 zł/HA oraz zwiększenie wydatków publicznych na służbę zdrowia z obecnego poziomu 4,9 % do 6,8% PKB.

Materiał finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona