Nowy dyrektor DPS-U

Image

Łukasz Chrząstek został nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Urzędowanie rozpoczął w dniu 1 października 2019 roku, od spotkania z pracownikami oraz wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem.

Łukasz Chrząstek zastąpił na stanowisku dyrektora stalowowolskiego DPS-u Jana Gorczycę, który w lipcu odszedł na emeryturę, a wcześniej kierował nieprzerwanie tą placówką od początku jej istnienia, czyli od 2000 roku, kiedy to DPS rozpoczął swoją działalność na podstawie uchwały Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Nowy dyrektor doskonale zna specyfikę stalowowolskiego DPS-u, ponieważ jest z nim zawodowo związany już od 2012 roku. - W latach 2012-2013 odbyłem w DPS staż jako pracownik socjalny i animator kultury. Okres ten pozwolił mi zapoznać się ze specyfiką i zadaniami oraz strukturą organizacyjną placówki. Natomiast od 2013 roku pracowałem w stalowowolskim DPS na stanowisku samodzielnego referenta w Dziale Ekonomiczno-Finansowym i byłem odpowiedzialny między innymi za nawiązywanie współpracy z innymi instytucjami i organizacjami oraz za pozyskiwanie dodatkowych środków dla DPS – mówi Łukasz Chrząstek.

To właśnie doświadczenie oraz dogłębna znajomość placówki i jej problemów sprawiły, że Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podjął w dniu 25 września 2019 roku uchwałę o powierzeniu Łukaszowi Chrząstkowi stanowiska dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Nowy dyrektor objął swój gabinet w dniu 1 października 2019 roku, rozpoczynając pracę od spotkania z pracownikami placówki oraz wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem, reprezentującym organ założycielski, czyli Powiat Stalowowolski.

Obecnie w stalowowolskim DPS-ie są 93 miejsca dla mieszkańców, którzy mają zapewnioną całodobową opiekę. - Jako dyrektor będę starał się wdrażać nowe pomysły i rozwiązania usprawniające działalność jednostki. Istotne są dla mnie dbałość o jak najlepsze warunki życia mieszkańców oraz jakość pracy o zadowolenie personelu oraz współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych – zapewnia dyrektor Chrząstek.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mariusz

To był bardzo dobry wybór! Gratuluje Łukasz i życzę samych sukcesów!

~mieszkaniec

Myślę,że nic się nie zmieni w DPS-e. A czy to dobrze, czy źle to już Zarząd lepiej wie.

~ola

Wszystkiego dobrego na trudnej zawodowej ścieżce. Będzie niełatwo, oj niełatwo! P.S. W kontaktach zagranicznych goście mogą sobie języki połamać!

~saba

Oby miał więcej szacunku dla podopiecznych i pracowników niz poprzedni szef

~Kozak2

Mlody ambitny czlowiek,trzymam kciuki!

~nikt

Z samodzielnego referenta na dyrektora po 6 latach pracy ???? Gratulacje !!!!

~znajomi

Lukasz najlepszy!!!

~znajoma

Serdeczne gratulacje Łukasz, najlepszy wybór umiech

~znajomy

Gratuluje Łukasz umiech Powodzenia w nowej roli i wszystkiego najlepszego na przyszłość