Zbigniew Ziobro promował Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem

Image

23 września Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwiedził Stalową Wolę promując budowę Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem. Była to już jego druga tego typu wizyta u nas na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

- Fundusz sprawiedliwości jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, które realizujemy w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego utworzenie pozwoliło stworzyć kilkadziesiąt ośrodków bezpłatnej pomocy prawnej, które działają na terenie całego kraju. Te ośrodki tworzą filię, łącznie jest ich około 300. Ten proces tworzenia trwa. Jestem przekonany, że to jest nowa jakość, jeśli chodzi o udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, a czasem nawet materialnej osobom pokrzywdzonym. Platforma i PSL dużo na ten temat mówiły, my to robimy, działamy i są tego wymierne efekty– mówił Minister Sprawiedliwości.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem funkcjonuje w Stalowej Woli od maja br., w budynku należącym do Fundacji Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (parter, bezpośrednio nad parafią akademicką, ul. Ofiar Katynia. Mogą zgłaszać się tam osoby, które potrzebują pomocy: prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, jak również materialnej, a nawet finansowej. Można np. uzyskać pomoc w zakupie leków, sprzętu rehabilitacyjnego, środków higieny, odzieży, obuwia itd.

- Miałem przyjemność rozmawiać z dyrektor ośrodka w Stalowej Woli, która opowiadała o licznych przypadkach pomocy osobom pokrzywdzonym m.in. starszej pani, która zostałaby oszukana przez lichwiarzy gdyby nie interwencja prawników ośrodka. Takich przykładów jest bardzo wiele– mówił Zbigniew Ziobro.

Stalowowolski ośrodek jest otwarty 6 dni w tygodniu. W tym roku w ramach jego działalności może zostać udzielone 1500 godzin pomocy prawnej, 550 godzin pomocy psychologicznej, 144 godziny pomocy terapeutycznej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Teraz Antek

Jeżdżą teraz przed wyborami jak najęci tu. Jeszcze tylko Antoś nie przyjechał a może jakaś ładna chłopaka by się znalazła?

~Teraz Antek

Jeżdżą teraz przed wyborami jak najęci tu. Jeszcze tylko Antoś nie przyjechał a może jakaś ładna chłopaka by się znalazła?

~Teraz Antek

Jeżdżą teraz przed wyborami jak najęci tu. Jeszcze tylko Antoś nie przyjechał a może jakaś ładna chłopaka by się znalazła?

~Teraz Antek

Jeżdżą teraz przed wyborami jak najęci tu. Jeszcze tylko Antoś nie przyjechał a może jakaś ładna chłopaka by się znalazła?

~@z internetu

Daruś dobrze się czujesz?
Do wyborów 3 tygodnie a ty ciśnienie masz straszliwe...

~~Patriota~~

Ziobro oddaj dzieci ich ojcom !

~@ERROR

To Emilka zmądrzał smiech2 smiech2 smiech2

~z internetu

Czesi utworzyli u siebie Ministerstwo Żeglugi. Unia Europejska się zdziwiła, na co skoro nie mają morza. Na to Czesi: Jak w Polsce może być Ministerstwo Sprawiedliwości to u nas może być Ministerstwo Żeglugi!!!

~kibole+

gdzie takie ZERO może liczyć na oklaski?
tylko na Podkarpaciu gdzie jemu podobnych nie brakuje

~ERROR

Tak się zastanawiam kto te komentarze z IP z Warszawy non stop wypisuje. Czy to jaki od nas SokzBurak nie wyjechał ostatnio na kilka dni? smiech2

~pycha i szmal

Sprawiedliwy Ziobro co donosił na kolegów na studiach za to że się bawia.... I co szczuł sędzow ktorzy nie chcieli myśleć jak nakazali z góry. I któś taki nadal zajmuje stanowisko jak kłamca premier sądownie uznany kłamca..
Jak mozna byc taka kanalia?
Niech żyje sprawieliwość w kraju gdzie świadkowie giną w dziwnych okolicznościach jak w Rosji

~SokzBuraka

Potwierdzam wymyślamy fejki i hejtujemy także w Stalowej WOli.

~Edward

Strażnik marszałkowski grożący posłance opozycji śmiercią to kwintesencja państwa PiS - tu wszystko jest na odwrót. MOŚ wycina puszczę, MS organizuje gangi hejterow, MON rozwala armię - niby dlaczego strażnik sejmu miałby dbać o bezpieczeństwo posłów?

~anaś

Następnym razem przyjedzie za ok.3,5roku

~Ingred

A wiceziobro? Też ma się bać?

~Jurgen

Oj zatrzęsły się porcięta ze strachu niektórym ujadającym pieskom - hejterom opozycji

~dasar

A co tam u Emilii słychać?

~Liljana

Drugi raz w ośrodku i drugi raz w kampanii. Czysty przypadek.

~Sześć 6 7

A gdzie 8 osób z ekipy pod sądem? Odwagi zabrakło, żeby protestować?

~prawica

~E2rwpg te ptaszki są w wiodącej sitwie coraz to jakaś afera, więc on chroni ptaszki, miłośnik ornitolog a jednak 0 umiech

~E2rwpg

Oj niejednego ptaszka jeszcze posadzi do klatki. Oj gacie się trzęsą co niektórym z pełno i komuszkom ,będzie się działo w 2giej kadencji

~angol

Co ten minister zero tutaj zgubil ?

~Iwona

klawisze z Niska po utracie pracy poszli na emeryturę a teraz pomagają drugiej stronie? to mądre?

~buhahaaa

miler ...wypromowany przez peło do parlamentu w Brukseli.Ludzie komuch na stare lata taki stołek i kasa....śmieje tam w duchu i ma ubaw. No ale to podzieka za Magdalenkę.To dopiero skandal !!!!!

~~123

to są ludzie pis u plując prosto w oczy a oni mówią że deszcz pada.`TO CZŁOWIEK MNIEJ NIŻ ZERO CYTAT MILERA WIEDZIAŁ CO MOWI.`

art2deco

Lepsze od od "hostelu" Trzaskającego-Rabieja w Warszawie :-))

~wiechu

Minister o marnym dorobku,krytykujący i pouczający wybitnego prawnika,jakim jest prof.Adam Strzembosz,zasługuje na zero szacunku.Człowiek honoru,po aferze w podległym mu ministerstwie,natychmiast podałby się do dymisji.Zasłanianie się niewiedzą jeszcze bardziej pogrąża tego pana.