Mamy to! Most na Sanie za 360 mln zł powoli staje się faktem

Image

Dzisiaj nasze marzenia stają się faktem. Stalowa Wola będzie miała kolejny most- powiedział podczas konferencji prasowej minister Jerzy Kwieciński. Mamy to!- ogłosił wiceminister Rafał Weber.

Nowy most lepiej skomunikuje nas z regionem i przyniesie rozwój gospodarczy

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano w budynku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego. Wzięli w nim udział: minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister infrastruktury, poseł Rafał Weber, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, senator Janina Sagatowska, starosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Agata Krzek.

Nowy most na rzece San ma mieć 2 km długości. Będzie kosztować 360 mln zł. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie 4,7 mln zł (z kosztami niekwalifikowalnymi). Dotacja z budżetu państwa na samo przygotowanie dokumentacji wyniesie 3,6 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z programu Mosty dla regionów. Wniosek do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o budowę mostu na rzece San złożył Marszałek Województw Podkarpackiego. Informację 23 września przekazał minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- Nowy most to nowe szanse na rozwój. Przeprawa na rzece San oraz budowa nowej drogi wojewódzkiej poprawi konkurencyjność regionu pod względem komunikacyjnym, gospodarczym jak i turystycznym tej części regionu- zaznaczył minister finansów, inwestycji rozwoju Jerzy Kwieciński.

Dofinansowanie projektu zakłada budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików- Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San.

- Trzeci most w Stalowej Woli połączy miasto z ważnymi drogami krajowymi prowadzącymi w kierunku dużych węzłów komunikacyjnych. Lepsze będą też połączenia drogowe między województwem podkarpackim a lubelskim i świętokrzyskim- mówił minister Kwieciński.

Jak podkreślił minister to będzie jedna z trzech największych inwestycji mostowych w Polsce. Decyzję ministerstwa o włączenie budowy stalowowolskiego mostu do programu rządowego w poniedziałek 23 września 2019 roku przekazał marszałkowi Władysławowi Ortylowi.

Wiceminister Rafał Weber: Mamy to!

Radości z uzyskania dofinansowania i z tego, że w Stalowej Woli po tylu latach mówienia o potrzebie budowy kolejnego mostu udało się doprowadzić sprawę do końca, nie krył wiceminister infrastruktury, stalowowolanin, poseł Rafał Weber.

- Szanowni państwo, mamy to! Ta informacja, którą dzisiaj przywiózł do nas minister Jerzy Kwieciński, jest tak naprawdę decyzją o tym, że budowa nowego, trzeciego mostu na Sanie będzie współfinansowana ze środków rządowych, będzie współfinansowana ze specjalnej puli Funduszu dróg samorządowych, czyli tego wielkiego przedsięwzięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości, które jest nakierunkowane na to, aby wspierać samorządy gminne, powiatowe, ale też samorządy wojewódzkie w realizacji strategicznych inwestycji drogowych. Na ten nowy, trzeci most mieszkańcy nie tylko naszego miasta, Stalowej Woli, ale też mieszkańcy Pysznicy, Radomyśla nad Sanem, gminy Zaklików czekali od wielu lat. Od wielu lat toczyła się dyskusja i mówiono o tym, że tak, ten most powinien powstać, natomiast dopiero teraz, kiedy Fundusz samorządowy został uruchomiony i kiedy miliardy, które w ramach tego programu trafiały do samorządów możemy powiedzieć, że most na Sanie, który połączy oba brzegi naszej rzeki zostanie zbudowany- mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Wiceminister podziękował też za wsparcie Jerzemu Kwiecińskiego, dzięki któremu z funduszu wydzielono specjalną pulę pieniędzy na mosty właśnie dla regionów. Podkreślił, że dzięki współpracy resortów wiele udało się zrobić dla samorządów. Zgodził się ze słowami prezydenta, że Stalowa Wola jest miejscem budowania kompletnej komunikacji drogowej. Przykładem na to są ogromne inwestycje, jak chociażby te, o których mówiono ostatnio (m.in. budowa nowego szlaku komunikacyjnego od ul. Okulickiego do Przemysłowej, pod torami poprzez ul. 11 Listopada. Umowę podpisano z ministrem i wiceministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i Rafałem Weberem 9 września br.). Inwestycje realizowane są z ogromnym wsparciem rządu. Nowy most będzie kosztował jedynie 20%. Tyle ma wynieść wkład własny województwa. Wiceminister Weber podziękował za wsparcie marszałkowi, który przygotował projekt i dostrzegł potrzebę budowy tego mostu właśnie w Stalowej Woli. Przypomniał też o programie, dzięki któremu poprawiony został transport osobowy między mniejszymi miejscowościami, do tej pory wykluczonymi komunikacyjnie.

Mosty dla Regionów

W Polsce istnieje około 35 tys. różnego rodzaju przepraw mostowych. Jednak w ostatnich dekadach powstawały one głownie w ciągach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Pomijane były potrzeby społeczności lokalnych i samorządowych, które- ze względu na wysoki koszt budowy mostów- nie były w stanie samodzielnie finansować tego typu inwestycji. Na realizację programu „Mostu dla Regionów” rząd przeznaczy 2,3 mld zł. W programie samorządy mogły ubiegać się o dotację na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi. Dzięki otrzymaniu tego dofinansowania jednostki samorządu terytorialnego będą mogły starać się również do dofinansowanie do 80% kosztów budowy mostu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@tylkopis
Mnie partia nie płaci za komentarze, więc kto tu jest trollem?
Most na wizualizacji ma identyczny przebieg jak za Szlęzaka. Teraz się chwalą budową dwukilometrowej estakady nad Bukową, wcześniej przynajmniej rozważali inne warianty. W dodatku most nie będzie łączył się z lokalnymi drogami, więc po co Nadbereżny z Weberem gadają bajki o rozwoju gospodarczym? Przecież bez inwestorów go nie będzie, a jak dotąd Nadbereżny nie ściągnął ich do miasta, chociaż obiecywał ich jeszcze w 2014

~uffa

~tylkoPIS - jaki przebieg może mieć MOST??? no chyba nie wzdłuż rzeki. głupota na tych forach az dusi.

e2rds

brawo, nie bądź idiotą i nie dostanie takich pieniędzy. Po pierwsze to nie były by pieniądze miasta, bo most nie był by własnością miasta, a po drugie to są tylko obietnice, wirtualne pieniądze.

~brawo

Takich pieniędzy jeszcze nasze miasto nigdy nie dostało od 1938 roku.

~tylkoPIS

Do manekina, trollu nie masz pojęcia o czym wypociłęś bo ten nowy most będzie miał całkiem inny przebieg . Radze ci więcej poczytac o przebiegu tego mostu bo się kompromitujesz.

~rzeszowiak

Spórzcie na zdjęcia Lucka budowniczego placów zabaw.Teraz porównajcie to zdjecie z starszym zdjeciem z 2014 roku i jak byk widać zę Lucek obrósł tłuszczem .Kase z wypłat przejada i tyje.

manukun

@trutj
Czekam na argumenty, nie kłapanie o opozycjiopozycji

manukun

@trutj
Czekam na argumenty, nie kłapanie o opozycji

~Trutj

To że można jest nie do pojęcia dla opozycji.
Także dla trolla "manekin"

manukun

@tylkopis
Nie jesteśmy stolicą żadnej partii. Nadbereżny z Ortylem w 2014 stwierdzili, że ten most jest zbędny i prowadzi donikąd. Pieniądze na ten cel poszły gdzie indziej. Kilka lat później, w czasie kampanii wyborczej ten sam most, o identycznym przebiegu, jest priorytetem i da rozwój miastu. No nie. Nawet jak będzie kosztował pół miliarda, nie da ŻADNYCH korzyści, jeśli nie będzie skomunikowany z okolicznymi terenami miasta. O tym nikt nie wspomina. Za Szlęzaka wraz z przeprawą przez San szło rozszerzenie granic miasta. Za Nadbereżnego chwalą się, że most będzie miał aż 2km. To jak idiotyczne przechwałki facetów, który na dłuższego. Niczego to nie wnosi.

No ale biuro propagandy nie za to ma płacone, żeby dbać o konkrety.

~wesoło

Donald Tusk otrzymał ponad 25tys.polubień
Jarek tylko jedno od kota

~wesoło

Podczas wizyty w USA w ramach szczytu klimatycznego ONZ, Donald Tusk zamieścił na Instagramie relację ze swojego… porannego joggingu po Central Parku.
6 godzin wcześniej na żoliborzu jarek kaczyński zrobił 1 pompkę i kochał się z kotem do utraty sił

~Xyz

@tylkoPiS ty jestes w posiadaniu mozgu. A tak nawiasem mowiac wiesz co znaczy skrot PiS

~tylkoPIS

A swego czasu ten hejter podpisujący się manekin cieszył się jak małe dziecko że urząd marszałkowski przekazał na budowe tego mostu 100 milionów złotych a tu prosze nawet 400 milionów nie starczy. Ostatnio przestał się kompromitowac bo zleceniodawcy zabronili mu pisania wypocin i schowali go do szafy. Tylko dzięki temu że jesteśmy stolicą partii PIS nasze miasto tak doskonale się rozwija.

~Rafał

Miałem głosować na Sagatowską na tę którą widzę na portalowych zdjęciach, ale na plakatach na mieście jest chyba jakaś inna, to chyba jakaś maturzystka.6

~NIEPOKORNY

nie chcemy mostu.chcemy mieszkan skurwiele!!!

~pure

Tylko debile piszą cały tekst z caps lockiem
A skąd się biorą debile?Z PiSu wychodzą co chwilę

e2rds

mieszkaniec, od kiedy to buzie krzyczą i drą się, gdybyś miał buzię to inaczej byś się zachowywał, a tak to twoja rozdarta morda w każdym artykule, w którym wypowiadasz się krzyczy. Krzykiem nie udowodnisz swoich racji, ale trudno, wzorce masz, napisałem ci o tym. Piszesz, że nie pisze się mordy, tylko buzie, a już zapomniałeś, że takie powiedzenie istnieje i to nawet "zdradzieckie mordy" i kto to powiedział.

~@ edzia

typowy płatny troll opozycji.
A niby TAK BRZYDZA SIĘ HEJTEM!!

~edzia

i jeszcze chciałam napisać rze nasz najlepszy minister wiber to tak wyłysiał bo mu nie starcza do pierszego jak gowinowi i nie ma za co kupić sobie owoców

~edzia

nas tu w użędzie jest mnustwo i bedziemy bronić lucjana do ostatniej kropli krwi bo te dobre premie sie nam nalerzą za naszą cięrzką prace i prosimy nie pisać opozycji rze jeden jest obrońca co tu pisze

~edzia

już jestem w pracy w użędzie wsi.chciałam powiedzieć że lucek i wiber to najlepsza para,lucek to najlepszy wójt naszego grodu od 1816r i kiedyś będzie prezydentem rosyji i co na to opozycja PO?

~O kapciowy!

Z netu
Do babci

Oraz dziesiątki innych wpisów po tym artykułem i tysiące hejtów na 2 stalowowolskich portalach.
To ten sam troll opozycyjny.
Wszyscy wiedzą kto.
Wstyd!

~z netu

o jachirze..
.Gdyby to czynił każdy zwykły '"zjadacz chleba", to siedzi już w areszcie.
Zamknąć ją w izolatce i niech zgłupieje do reszty a z nią zawinąć w kaftan .....tyne.
Teraz, po tak agresywnych i antypolskich popisach skandalistki Jachiry, możemy wyobrazić sobie niezwykle agresywny i barbarzyński stan jej ducha. Zapewne podobne rozwścieczenie towarzyszyło UBeckicm oprawcom, którzy kiedyś, przy wparciu rodzimej formacji KBW i bolszewickiego NKWD, katowali polskich patriotów. Tak więc dzisiaj możemy czuć się o tyle szczęśliwszymi, że potomkowie tamtych katów - na razie jako bezsilni - mogą nas jedynie bezkrwawo, ale boleśnie (i jak dotychczas bezkarnie!), prowokować i obrażać.

~do babci

Chcesz porozmawiać o hejcie w Stalowej Woli? O Anicie Gargas -gwieździe pisowskiej telewizji?
Przypomnij sobie, jest nadal w necie artykuł na stalowcenet- Telewizja Polska przegrała proces ze Szlęzakiem.
Za jakie zasługi pan Gunia został prezesem miejskiej spółki, kto prowadził hejterskie konta na fb, kto finansował i rozpowszechniał szkalujące przyzwoitych ludzi ulotki? Kto brudzi sobie ręce hejtem w Stalowej Woli? Kto go organizuje?
Pamiętamy specjalne stowarzyszenie i doradcę Nadbereżnego. Pamiętamy prześladowanie opozycji, lokalnych stowarzyszeń pytających o koszty imprezy na błoniach , wzywanie policji do rozdających ulotki zwolenników Kukiza , widzimy hołubienie kibolstwa. Zastępca Ziobry chyba tego nie organizował?
Podoba ci się styl Ogórek albo wspomnianej powyżej Anity Gargas???
Nie przeszkadza ci, że osoba złapana przez Policję, na roznoszeniu ulotek, które szkalowały niepisowskiego kandydata na prezydenta Kraśnika jest radną w naszym mieście ? Kto za nią stoi?

~mieszkaniec

@KLERR. jestes zalosnya. Szkoda mi twoich rodzicow ze cos takiego nie wychowali. Idz sie leczyc czlowieku na Wyszynskiego. A pedofila to sobie szukaj w swojej rodzinie. klerr mozna cie szybko sprowadzic na ziemie. Juz nigdy nie nazwiesz nikogo pedofilem. Takich jak ty sprowadza sie szybko na ziemie. Myslisz ze jestes anonim??

~mieszkaniec

@e2rds. Nie pisze sie mordy tylku buzia. Troszke kultury. Ale jak widac taki jak ty nie wie co to slowo znaczy

~Luki

W ktorym miejscu San ma 2km szerokosci?

~babcia

cos o Jachirze z netu- Warszawski radny Dariusz Lasocki porównał Klaudię Jachirę do Janusza Palikota, który był jednym z prekursorów stosowania prowokacji w publicznej przestrzeni politycznej. Jak skończył - wszyscy wiemy...
Co ciekawe, nawet osoby związane z opozycją są zażenowane poziomem, jaki prezentuje kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 (kandydat PSL do Sejmu) skomentował krótko:Osoby startujące ze wspólnej listy z panią Jachirą powinny się wstydzić.
olo dalej dumnyś z niej ?

~he hee

opiliśta sie jak świnie tego soku z buraka(erdeesy,studenty,mieszkańcy i inne po walone hejtery)i wam wali równo pod sufitem. Do dziś tylko na sorze robią takim czopkowanie i lewatywe bonusowo.