Trwają pierwsze odbiory techniczne w ramach PCPN

Image

Wkrótce zakończą się prace związane z budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

- Jeśli chodzi o Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej to można powiedzieć, że zostało wykonanych 95% prac zaplanowanych na tej inwestycji. Trwają już pierwsze wewnętrzne odbiory. Będą montowane meble wewnątrz trybuny. Są realizowane te najbardziej kluczowe prace dotyczące murawy na boisku głównym stadionu. Rozpoczęły się również prace, które są związane z dojazdem do bramy głównej. Roboty związane z nową drogą dojazdową, wraz z zatokami parkingowymi od ul. Hutniczej, potrwają do końca września – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej inwestycji powstaje płyta główna stadionu, która została dostosowana do obowiązujących przepisów EFA i FIFA. Powstała nowa trybuna zachodnia, wewnątrz której wykonywane są ostatnie prace. Na parterze znajduje się m.in.: 6 szatni dla drużyn piłkarskich, 3 pomieszczenia dla trenerów i personelu sportowego, pomieszczenia treningu personalnego i motorycznego, pomieszczenie odnowy biologicznej, magazyn sprzętu sportowego, sala konferencyjna, pomieszczenia administracyjne, ogólnodostępne sanitariaty. Na I piętrze są m.in.: pomieszczenia dla trenerów, personelu sportowego i gości specjalnych, zaplecze sanitarne. Na ostatniej kondygnacji znajdują się m.in.: pomieszczenia dla mediów, służb porządkowych, ochrony, centrum monitoringu i centrum analizy sportowej.

W ramach PCPN wchodzą także: 2 boiska treningowe z nawierzchnią trawiastą, boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z halą pneumatyczną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.