Ruszyła budowa S19 Janów Lubelski– Lasy Janowskie

Image

W poniedziałek 16 września w Łążku miało miejsce symboliczne wbicie łopaty pod budowę odcinka S19. Jest to kolejny fragment szlaku Via Carpatia.

Ruszają prace na kolejnym odcinku S19 na terenie województwa lubelskiego, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie, na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego.

- Dziś otwieramy pracę nad ośmiokilometrowym odcinkiem. Myślę, że ta droga zmieni obraz Ziemi Lubelskiej, Ziemi Podkarpackiej, dlatego że te tereny były zapomniane przez wiele lat. Inwestycje były koncentrowane w Polsce centralnej, południowo- zachodniej, czy zachodniej. Te tereny były komunikacyjnie wykluczone. Budowa drogi S19 pozwoli na to, że Lubelszczyzna, Podkarpacie i Podlasie zostaną włączone do sieci dróg europejskich. Wprawdzie droga S19 nie jest w tej sieci, ale podejmujemy wysiłki żeby przy najbliższym rozszerzeniu tej sieci, które będzie robione w 2023 roku, ten cały korytarz był w sieci TNT. Współpracujemy w tym aspekcie z Komisją Europejską i jesteśmy na dobrej drodze. Przypomnijmy, że budowa tej drogi była przewidziana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w roku 2006. Droga ta została później wyrzucona z planu inwestycji i dopiero nasz rząd przywrócił realizację tego korytarza w pełnym wymiarze, czyli od granicy z Litwą aż na południe, po granicę ze Słowacją. To będzie korytarz, który będzie przez Polskę przebiegał tworząc Via Carpatię– mówił Jerzy Kwieciński Minister Inwestycji i Rozwoju.

Zadanie realizuje firma Strabag. Nowy odcinek drogi ekspresowej będzie dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu. Będzie miał 3,5 metra szerokości, docelowo z rezerwą na trzeci pas ruchu. Wykonawca zajmie się budową 12 obiektów inżynierskich, a będą to m.in.: mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt. Odcinek drogi powinien zostać zrealizowany do połowy 2021 roku. Koszty związane z jego realizacją to niemal 184 mln zł. Prawie połowa tych środków pochodzi z Unii Europejskiej.

- Znajdujemy się na styku dwóch regionów: lubelskiego i podkarpackiego. Dla tych dwóch regionów droga ekspresowa S19 ma strategiczne znaczenie. To znaczenie można podzielić na 3 kwestie. Pierwsza kwestia to zwiększone bezpieczeństwo w przewozach osób i towarów. Każda droga ekspresowa to szybszy i zdecydowanie bardziej komfortowy, sprawny transport. Ten ogromny plus to skrócenie czasu w przemieszczaniu się. Droga ekspresowa S19 będzie łączyła już w roku 2022 stolice naszych regionów, czyli Lublin z Rzeszowem. Kolejny aspekt to zwiększenie jakości życia. Każdy z mieszkańców, który dzisiaj podróżuje tą obecną drogą krajową będzie mógł pokonać te odcinki lokalne właśnie drogą ekspresową. Trzecim aspektem, o którym nie wolno zapominać, jest podniesienie potencjału gospodarczego. Inwestycja w Via Carpatię to inwestycja w przyszłość naszych regionów. Pomoże ona w rozszerzaniu działalności gospodarczej. To inwestycja, która przyczyni się do tego, że tutaj będą powstawały nowe- jestem o tym przekonany- lepiej płatne miejsca pracy– mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Jak podkreślił Rafał Weber inwestycja w Via Carpatię to inwestycja w rozwój Polski południowej, wschodniej i północno- wschodniej, dlatego leży ona w gestii rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Już w tej pierwszej kadencji (2005- 2007) rządu Prawa i Sprawiedliwości nasi poprzednicy, premierzy, ministrowie infrastruktury podejmowali te działania, aby tę drogę zrealizować, natomiast przez 8 lat rządów poprzedników nie udało się tego zrobić. Wygrywając wybory w roku 2015, od samego początku podkreślaliśmy, że Via Carpatia będzie realizowana i jest realizowana. Dzisiaj spotykamy się na uroczystym wbiciu łopaty na trzecim odcinku, po stronie województwa lubelskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na odcinkach województwa podkarpackiego. Decyzją Rady Ministrów z lipca 2017 roku zabezpieczyliśmy środki finansowe na Via Carpatię w całości, czyli na 680 km. Wtedy limit programu budowy dróg krajowych został zwiększony ze 107 na 135 mld zł właśnie po to, by móc zrealizować m.in. to zadanie– mówi Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~student

partia samych sukcesów i tak prom który chyba utonął, port lotniczy centralny Europy,samochód elektryczny ,najlepszy był lodołamacz poklejony taśmami pod kolor kadłuba to partia blamażu jakiej nigdy nie było

~buhahaaa

sfrustowany - zawiedziony i zniechęcony tym, że nie może zaspokoić swoich potrzeb lub osiągnąć zamierzonego cel

~buhahaaa

stalowiak plus ogier - sfustowana łopozycja .Oj boli boli was komuchy perfidne.

~@ art2 deco

Pod sąd sprowadzą? Do palenia świeczek?

~Stalowiak

Buhahaaa ----sfrustowany ????
A co to kuźwa znaczy???? Naucz się pisać ,widać że jesteś tępa dzida z PIS -u !!!!!!!

~robol

Garnitur i łopata,to sa jacys przygłupi.Wezcie kupcie sobie garnitur z tych co pracuja przy łopacie i tak pracujcie w pracy to koledzy tak sie beda smiac ze nawet jakies nowe przezwisko dostaniecie.Onie popełnili bład,powinni załozyc ubrania robocze dla drogowcow,garniaki to idotyzm.

~buhahaaa

Takie brednie może pisac tylko człek sfrustowany- wydymany.Kto ci to zrobił stalowiaku???

~Stalowiak

He hee. --- kiedy nie było internetu to tylko najblizsza rodzina wiedziała że jesteś debilem !!!!!
Powiedzieć komuś -- debil ,to nie obelga lecz diagnoza !!!!

art2deco

Wy tu się śmiejecie z POKO.niemocy a co będzie gdy Totalni sprowadzą do Stalowej dobrze płacący koncern wysokich technologii :-) Oni muszą jednak coś robić za utrzymywanie z naszych podatków.

~he hee

CIEBIE TAK CHYBA KTOS WYDYMAŁ.....Z WIOSNY...umiech))))

~Stalowiak

Ciekawostka :gdybyś biegł w kółko z prędkością 299 792 458 m/s byłoby teoretycznie możliwe wydymanie samego siebie .
Ponieważ jednak nie jesteś w stanie osiągnąć takiej prędkości ,zwłaszcza w tym wieku,możesz osiągnąć ten sam efekt głosując
na PIS !!!!!!!

~bobo

Panowie nie schodźcie z budowy.
Zmieńcie tylko ubranka na bardziej robocze i cała naprzód.

~Stalowiak

Dlaczego Bayer Full to ulubiony zespół prezesa Kaczyńskiego ????
Bo nazwa zespołu odpowiada programowi partii !!!

~Www

Weber PRZESTAŃ BIĆ DZIECI, hipokryto!!!!

manukun

Klakierom partyjnym przypominam, że zgodnie z priorytetem budowy tras ekspresowych łączących miasta wojewódzkie za poprzedniego rządu, odcinek Rzeszów-Lublin powinien być kończony. Tymczasem nowy rząd nadał projektowi "szczególny priorytet", więc dopiero budowa się rozpoczyna. Przypadkiem w roku wyborczym. Przypadkiem opóźnienie przekracza 2 lata na etapie przetargu na budowę...

mark30

A jak odciski od łopaty się porobią >???? opuście pisowcy ten kraj wraz z tymi autostradami …..

~Rafał

Lucek wyślij ekipę by trzymała maszt z flagą bo wichura duża!

~józek

z tą łopatą Weberowi dp twarzy, pasuje do niego

~Dość lansu

Hej chłopaki dość kuźwa tego pajacowania, brać te łopaty i zapierniczać na Podskarpową by pomóc bo to co tam się dzieje to tło do zdjęć dla waszej „dupnej zmiany”

~@Ding dong

Ty właśnie jesteś ten „głupi ludek” i ci nawet lewatywa nie pomoże,

~Ding dong

Za czasów PO - PSL to by było niemożliwe.
Taka droga by powstała gdzieś pod niemiecką granicą

~Darek

Lekarze wymienia nauczycieli?

~z internetu

Lansują się jak tylko mogą w ostatnich tygodniach przed wyborami. A jeśli rząd nie znajdzie jakiegoś rozwiązania dla służby zdrowia, to czeka nas wielka katastrofa, która dotknie nas wszystkich. Przed tą katastrofą nie ma się niestety gdzie schować. To powinien wiedzieć każdy obywatel, a szczególnie ten, który krótkowzrocznie, cieszy się z rozdawnictwa obecnie rządzącej partii.

art2deco

Egon nowym liderem Farmy!

e2rds

Tak jak ktoś napisał, właściwi ludzie na właściwym miejscu, koniecznie z łopatami. Olo, ten ludek został kupiony za tanie pieniądze, ten ludek nie myśli o przyszłości, jest ważne tu i teraz i jak powiedział Kurski, ten ludek to kupi i kiedyś obudzi się z ręką w nocniku, szczególnie emeryci. Obiecane płace mają wzrosnąć do 4 tys. , natomiast emerytury w tym samym czasie te niskie o 210 zł, to znaczy 3 x po 70 zł, ceny produktów i energii dostosują się do wyższych płac, a nie emerytur i rent. Pozdrawiam, szczególnie emerytów. Ludzie myślcie, to nie boli.

Saturn

Via Carpatia jest tak potrzebna jak psu buda

~anty

szkoda że wybory nie są co miesiąc.........

~jan

.... niech Kaczyński wymyśli coś nowego, bo serial z krawaciarzami uzbrojonymi w łopaty jest już nudny jak flaki z olejem, i po prostu irytuje, ludzie tolerują głupotę ale do pewnych granic ....

~Polak

To nie jest śmieszne . To jest tragiczne.
Obecna władza ma nas za idiotów.
Śmieją się nam w twarz i nieźle zarabiają urządzając codziennie takie szopki za wynagrodzenia z naszych podatków.

~WyborcaPO

No nie stujta jak te ciule z łopozycyji i bierzta se za robotę tymi Łopata i i ręcami kopać doły bo zima już idzie i nie skończyła tej łobwodnicy. Jak byśta były takie rozumne to byśta te robotę przeniesły na wiosnę. No ale do tego to trzeba mieć Łeba i rozuma. Do Łeba mi przyszła taka pomysł na przysłowie uwaga : Kto chodzi do Ciuma ten nie ma rozuma. ja po piwko zawsze idę do Ciuma. Pozdro mordy.