Wiadukt donikąd nie będzie donikąd?

Image

Miasto złożyło do Funduszu Dróg Samorządowych wniosek o dofinansowanie, dzięki któremu nastąpi otwarcie nowych terenów inwestycyjnych pod budownictwo jednorodzinne.

Chodzi o budowę nowej drogi i wykorzystanie wiaduktu donikąd, biegnącego nad Trasą Podskarpową.

- W ramach tego projektu będziemy realizować przedłużenie ul. Granicznej tak, aby z wiaduktu, od ul. Polnej można było przejechać prosto, można powiedzieć- szlakiem starego koryta Bełku, wjechać w ul. Grochową, która w tej chwili jest ulicą gruntową, następnie włączyć się w ul. Karnaty, która również będzie ulegać przebudowie i to będzie włączenie do drogi wojewódzkiej ul. Brandwickiej- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jest to ważne połączenie dla kierowców. Z jednej strony wykorzystany zostanie wiadukt nad Podskarpową, z drugiej poprawi się komunikacja w tej części miasta (Karnaty, Posanie). Oprócz tego nastąpi pobudzenie inwestycyjne w obrębie działek na ul. Grochowej. Jak wylicza prezydent ul. Gruntowa i Grochowa to ponad 1000 metrów, ul. Karnaty- 326 metrów. Będzie więc to długie i wygodne połączenie. W rejonie pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe co pobudzi tę część miasta również pod względem turystyczno- rekreacyjnym. Wybudowane zostanie także odwodnienie (do rowów przydrożnych), część zostanie skanalizowana.

Całość ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. W przyszłym roku miasto będzie starać się o uzyskanie wszystkich zezwoleń, a do realizacji zadania przystąpi w 2021 roku. Kosztorys wskazuje, że budowa drogi będzie kosztować 6 mln zł.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Klakierom przypomnę, że plany zagospodarowania przestrzennego istnieją dzięki Szlęzakowi. Tam też są rezerwy pod budowę kolejnych osiedli mieszkaniowych. Podziękowania do Tuska, że nie dał miastu dotacji na budowę łącznika Brandwicka-Graniczne-Chopina. Podziękowania dla Nadbereżnego, że bloki buduje pod kominami fabryk.

~Angel

Szlezak zaproponował niektóre projekty ale tylko po to by ludzie mieli czeski sen nic w tym kierunku nie chciał robić a jak już to tak by mieć zysk na tym np ławki w parku kilka ławek małych za kwote 100 000 zl

~Wuef

Zgadza się Mieszkaniec, tylko co będzie jak projekty Szlęzaka się skończą? Zostaną tylko laseły i tołcik na otwarciu spożywczego po remoncie. No może jeszcze się pochuśta dla lansu, albo odwiedzi sieroty na Mikołaja .

~@egon

Chłopie wszyscy wiemy kim jesteś cwaniaczku. Prokuratura do ciebie zapuka za kłamstwa i hejt pod tym i wieloma innymi nickami.
Oglądaj Zalesie bo niedługo Załęże.

art2deco

Po co nam cokolwiek, są Galerie :-)

~Mieszkaniec

Najlepsze co może zrobić to kontynuować projekty wyznaczone przez Pana Prezydenta Szlęzaka.

~zak

No tak Szlęzak to wizji miał wiele. Warto byłoby przypomnieć hodowlę alg czy centrum handlowe przy ul Okulickiego.

~Wuef

Kolejny temat Szlęzaka, co to będzie jak już płezydęt wszystkie skopiuje. Z autorskich pomysłów zostaną tylko festyny i otwieranie spożywczych po remoncie.

~wyborcaPO

A kto powiedział że głosuję na PO?? Ja jak widzė tego Schetyna i resztę jego zbieraniny to mi się płakać chce. Toż to są przecie takie fachowce że głowa mała. Zero honoru i zero wiedzy a mimo tego zbajerowali cztery miliony wyborców. Cieńko widzę Gregor Schetyna i ta jego Kidzawa Błoncka... I jeszcze jedno wspaniałe są te męczennice pod sądem uwielbiam tam być i z kulegą Marcinem K. synusiem byłego szefa HSW. To jest fachowiec zajebista łon musi się ogarnąć i kandydowywać do sejma albo senata.

~jozek

Do wyborcy PO.Czemu Wy czyli POpaprancy macie klepki na oczach i waciki w uszach.Nie widzicie ile dobrego w ciagu 4 lat zrobil PiS dla dobra Polski i Polakow.Ile dobrego zrobil Prezydent Nadberezny dla naszego miasta.Co gorsze to Wy wyborcy PO korzystacie z tego wszelkiego dobra ale ciagle chcecie glosowac na tych co Polske zdolowali i rozkradli .To przeciez Rostowski mowil ze na obietnice PiS pinedzy niema i niebedzie.A pinedze sa i dobrze sluza Polakom a nie mafiozom.Juz dzieci niemusza jesc szczawiu i mirabelek jak kazal to posel Niesiolowski oczywiscie z PO.Obudzcie sie Ci ktorzy glosujecie na PO i zdejmijcie te klepki z oczu i wyjmijcie waciki z uszu i zbaczcie jak Polska pieknieje i obywatele sie maja coraz lepiej za rzadow PiS.

~wyborcaPO

Czyli bedzie spoko. I bedzie tak wspaniale jak wygra Schetyna i jego kolegi że sejma

~Czemu?

Czemu ci PiSowcy to tacy piękni i mądrzy inaczej?

~kris35

Proponuje skupić się nad obwodnicą i łącznikami do niej. A wiadukt donikąd ma znaczenie marginalne i zawsze tak będzie.

~Memory 5

Na to wielu czekało kilkanaście lat.
Wcześniej się nie dało, za Lucka się da.
Dobra decyzja prezydenta.

Mariusz77

Ostatnio jedna z niewielu racjonalnych decyzji kudłatego . Moze jednak nie do końca mu odwalło

~buhahaaa

erdees i manukun na znak protestu( wymyślą bzdurny pretext)np. nie wycinać drzew......przywiążą sie do filara wiaduktu i ogłoszą głodówkę.

art2deco

Wyczuwam nadchodzące pobudzenie POKO. Zrobi konferencje nasiadową i skrytykuje działania niezgodne z ich mottem funkcjonowania.

~he hee

Da sie ano da sie....tylko PiS....Ktos wkoncu mysli i czyni a nie ciagła niemoc. POPIERAMY!!!!!

~MottodlaElyty

Lucek czas na Ciebie! Kiedy w końcu osiądziesz w Stalówce? Kiedy kupisz działkę na Karnatach i wybudujesz domek obok gazowni? Nie możesz być całe życie niebieskim ptakiem.

~@Mieszkaniec

- Ta z kokiem czarnym?

~Mieszkaniec

Jedna z radnych ma w tych okolicach działki które w tym momencie zyskają na wartości.