W Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec

Image

Rada Miejska dała zielone światło w sprawie zawarcia spółki z o.o. przez Gminę Stalowa Wola z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w celu utworzenia nowoczesnego biurowca.

- Stalowa Wola jest objęta rządowym projektem wsparcia dla miast średnich, które tracą swoje funkcje gospodarcze. W ramach wielu płaszczyzn wparcia rządowego jest działalność Agencji Rozwoju Przemysłu, która na bazie analizy Państwowej Akademii Nauk stwierdziła, że jednym z powodów pustoszenia miast, wyjazdów młodych ludzi, jest brak etatów związanych z pracą biznesową, w usługach, braku nowoczesnych powierzchni biurowych, które pozwalałyby aby duże korporacje mogły inwestować, mogły komercjalizować takie powierzchnie i tworzyć nowe miejsca pracy– mówi Lucjusz Nadbereżny.

Agencja Rozwoju Przemysłu, wykonując działania na rzecz rozwoju ośrodków miejskich, realizuje Program Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Wcześniej zostały przeprowadzone badania w miastach zamieszkałych przez co najmniej 40 tys. osób. Analizie poddano m. in. zasoby kadrowe, zbadano również liczbę osób bezrobotnych z wykształceniem odpowiadającym potrzebom firm m.in. z sektora IT i outsourcingowego. Z tych grup najemcy powierzchni biurowych będą bowiem rekrutować swoich przyszłych pracowników.

Celem działalności spółki będzie zapewnienie w Stalowej Woli warunków rozwoju z ukierunkowaniem na nowoczesne usługi biznesowe, przyciąganie nowych podmiotów oraz zaoferowanie możliwości prowadzenia działalności lokalnym przedsiębiorcom poprzez budowę obiektu posiadającego powierzchnie biurowe o standardzie odpowiadającym współczesnym potrzebom.

W Stalowej Woli powstanie więc nowoczesny biurowiec klasy A, który odpowie na potrzeby przedsiębiorców. Będzie miał 4 piętra i garaże podziemne. Jego powierzchnia wyniesie 5 tys. m2. Rekomendowanym miejscem usytuowania biurowca jest zajezdnia autobusowa, z której wyjeżdżają teraz Marcele.

Udział miasta w kapitale zakładowym spółki w pierwszym etapie wyniesie 150 tys. zł. Kapitał założycielski ARP S.A.- 2,5 mln zł.

- Na tym pierwszym etapie kształtuje się udział miasta w stosunku do Agencji Rozwoju Przemysłu. W tym etapie zostaną wykonane prace koncepcyjne pod względem architektury, funkcjonalności budynku, zagospodarowania tego obiektu, zagospodarowania przestrzeni wokół budynku. Następnie będziemy projektowali rozwiązanie docelowe tak, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Ten etap powinien trwać od 12 do 18 miesięcy– mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Spółka powinna zostać zarejestrowana jeszcze w tym roku. Włodarz miasta ma nadzieję, że do końca przyszłego roku będą już gotowe projekty i wszystkie uzgodnienia co pozwoli na ogłoszenie przetargu wykonawczego i komercjalizację budynku.

W drugim etapie Agencja Rozwoju Przemysłu wniesie 80% wartości kapitału. Pozostałą część ma zapewnić gmina. Jeszcze nie ustalono, czy miasto w ramach wkładu własnego da działkę pod budowę, czy środki finansowe. Szacunkowe koszty związane z budową biurowca wyniosą 25 mln zł.

- Pojawienie się takiego biurowca w Stalowej Woli zwiększy naszą przewagę konkurencyjną w stosunku do innych miast regionu i tej części Polski. Jest to oferta, która pozwoli zaprosić duże korporacje, które świadczą usługi biznesowe, będzie można zaproponować dużą i nowoczesną powierzchnię aby zorganizować oddziały dużych firm wsparcia biznesowego– mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent zatrudnienie w nowym obiekcie zyska blisko 500 osób, co przełoży się na zatrzymanie mieszkańców w Stalowej Woli. Ponadto miasto zyska przychody z podatków (w tym z podatku od nieruchomości na kwotę ponad milion zł).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mnie

5 tyś m2 umiech toż to Warsaw Spier 2 umiech)))))))))))))))))))))))

~mnie

5 tyś m2 umiech toż to Warsaw Spier 2 umiech)))))))))))))))))))))))

~mieszkaniec

Może już dość inwestycji na Okulickiego. Tam i tak ciężko jest przejechać nie mówiąc o zaparkowaniu. I do tego wyjazd na ciasną i starą Popiełuszki. Biurowiec może i potrzebny ale nie na Okulickiego do licha!!!.

umarly

Do znawca, skoro jest tak jak piszesz to dlaczego Nadbereżny zapowiadał powiększenie Strefy Ekonomicznej jesienią 2018r.? Napisz proszę coś konstruktywnego bez obrażania mnie prostaku.

~znawca

Do umarły, hejterze o czy ty gęgasz w naszym mieście brakuje rąk do pracy a ty chcesz żeby władze miasta topili miliony w powiększenie strefy ekonomicznej. W takie brednie to tylko ciecie mogą uwierzyc ale pisz więcej ja chętnie się z ciebie trollu pośmieje.

umarly

Nowoczesny biurowiec z pewnością zatrzyma wyludnianie miasta umiech Co za stek bzdur... Gdzie powiększenie Strefy Ekonomicznej Panie Nadbereżny?

~skończ

Daruś nie kompromituj się w ozach wszystkich mieszkańców naszego miasta bo to już nie jest śmieszne. Tobie już nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie pomoże ,tyle hejtu tylko użyteczny idiota potrafi wypocic.

~ŻENUA

Zadziwia mnie wyjątkowa niechęć trolla opozycji do tego obiektu i wyjątkowa niechęć do tego żeby w mieście powstało 500 nowych miejsc pracy!

~egon=daruś

Człowieku daj sobie spokój

~Cz. Miłosz

Który skrzywdziłeś
Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

~poraża facet

"...sam dopiero dwa dni temu się dowiedziałem, że są takie urządzenia, które pokazują jak wygląda człowiek w środku i przyszli lekarze i pielęgniarki się na tym dzisiaj uczą" - mówił w Słupsku prezes.
I ktoś taki ma nam mówić jak żyć???
Świadomość tego starca poraża..

~Cud w PiS

12 września, czyli dzień przed losowaniem numerów list przez PKW, niektórzy z kandydatów PiS umieścili w internecie plakaty a na płotach banery, na których widnieje „dwójka” jako numer listy PiS. O podobnych „proroctwach” pisaliśmy w artykule „Kandydaci PiS do Sejmu tydzień przed losowaniem „dziwnym trafem” przewidzieli numer listy partii Kaczyńskiego ?”.

~mIRKA

Morawiecki ,gdzie sa mieszkania ,milion aut elektrycznych ,gdzie jest lotnisko ,10 mostow w Warszawie ,Gdzie sa autobusy w każdej wiosce ???

~karaluch

Ludzie w amelinum niema komu pracować za 3 tys.praca nieszkodliwa i dają mozliwość rozwoju "nowotwora"

~prusak

czy bedą tam pluskwy?

~guma

Nowy biurowiec jest miastu tak potrzebny jak pryszcz na wardze! Kto jest odmiennego zdania? Panie prezydencie gdzie są inwestycje obiecane w pierwszej PANA KADENCJI Z ZAKRESU IT???

~Darek

Totalni nie ukrywają co lubią, ronda, obozy, galerie i oczywiście bar Rowerów. Czują awersję do wysiłku dla mieszkańcow.

~@Ultrvox

Ale ty jesteś przygłup pisowski, przybędzie lokali do wynajęcia a nie miejsc pracy idiotosmiech2

~Ultravox

500 nowych miejsc pracy przybędzie, a nasi totalni hejtują.
Czyli nie chcą tych nowych miejsc pracy dla mieszkańców.
Skandal, oni niczego w mieście nie chcą!

~---

Czekam na rozliczenie "gąsienic" Sorosa! Renia wie?
Za darmo to nie było!

gryf

albo zbudować kasyno admiral oni wiedzą jak ustawić automaty aby każdy wtapiał ,do tego restauracja Geslerowej ona wie jakie ceny wywalić . I pensjonat Różowa pantera te obiekty zgarniałyby hajs od przejezdnych a nawet ukrytą kase z komunii same zyski dla Miasta

gryf

powinni zbudować co najmniej 20 sto piętrowy zeby renifery i Rta miało na co spoglądać

manukun

Klakierzy partyjni nie potrafią podać chociaż jednego przedsiębiorstwa z branży IT, które zaczęło zatrudniać w Stalowej Woli odkąd rządzi Nadbereżny. Miały być także miejsca pracy dla kobiet przed emeryturą w przemyśle lekkim. Inwestorów tych brak. Do tego 80 ha NOWYCH terenów inwestycyjnych. Tych również brak. Minęło 5 lat od tych obietnic i nic w tym kierunku nie zostało zrobione. Puste obietnice, podobnie jak przedszkole przy ul. Kwiatkowskiego, remont biurowca Mostostalu w ramach programu Fabryka, żłobkoprzedszkole z basenem, tężnie w parku jordanowskim, remont placu Piłsudskiego, elektrownia fotowoltaiczna czy 140 ha nowej strefy inwestycyjnej.

~ebo123

O nie, tam nie ma miejsca na parkowanie dodatkowych 500samochodów.
Co z nowymi terenami inwestycyjnymi?
Miało to być 150ha, Kaczyński też miał pomóc !

~TTTV

A wymyślają jak dzieci... cały Lucek

~ddd

bosz, co za debilizm, kupili mostostal i go nawet nie moga wyremontowac, to jeszcze nowy beda stawiac... oczywiscie nikt tu biura nie przeniesie bo zadupie i wrony zawracaja, zreszta lokali biurowych u nas jest sporo, za to mieszkan brakuje.

~@Ultravox

A lewatywy może spróbuj jak nie pomoże to trepanacja czaszki ślusarską bor-maszynką

~Alphaville

Ultravox już jest rekrutacja? To tylko lans wyborczy. Już do wieżowca po
Mostostalu miały firmy IT walić drzwiami i oknami. Od gadania i lansu do ściągnięcia tu chcących robić biznes i zatrudnić droga daleka i kręta. Szczególnie po kolejnych zapowiedziach socjalnych współczesnego Gierka. Tak będzie 500 nowych miejsc pracy zapowiadanych nota bene od 5 lat, jak wybudowali prom i reaktywowali stocznie w Szczecinie 3 lata temu. Nie ma ani stoczni, ani nawet projektu promu. Wybudowali też 100000 mieszkań i dali leki za darmo dla seniorów 75+. Papier przyjemnie wszystko i części społeczeństwa można sprzedać każdą głupotę.

~!!!

~Ultravox od kiedy to postawienie budynku gwarantuje miejsca pracy? Ile już tych pustych lokali, hal jest na sprzedaż, wynajem w naszym mieście i okolicach a chętnych brak? Poza tym proponuję wycieczkę już nawet nie do Krakowa, Warszawy, Wrocławia tylko np. Katowic i przekonanie się na własne oczy ile tych budynków z lokalami przeznaczonymi na biura powstało i ile jest na wynajem pustych. Zanim coś się takiego zacznie stawiać, jeszcze w centrum praktycznie najpierw trzeba się rozglądnąć czy się chętni znajdą, co będą w stanie otworzyć bo przecież informatycy, czy inni świetnie wykształceni specjaliści tu nie przyjadą tłumnie, nie ma tu podstawowych rzeczy dla nich jak mieszkania, służba zdrowia na odpowiednim poziomie , konkretne szkoły dla dzieci, szeroko pojęta rozrywka co zapewniają duże miasta. Wystarczy przejść się po 18 po mieście i trudno spotkać drugiego człowieka na chodniku. Poza tym miasto powinno stwarzać warunki żeby przyszły firmy, same zainwestowały własne środki, płaciły podatki a nie stawiać budynki nie mając firm zainteresowanych przyjściem tu które będą przecież kosztować nie mówiąc o późniejszym utrzymaniu.

~Ultravox

500 nowych miejsc pracy przybędzie, a nasi totalni hejtują.
Czyli nie chcą tych nowych miejsc pracy dla mieszkańców.
Skandal, oni niczego w mieście nie chcą!