Nowy rok szkolny, nowe statystyki

Image

Ilu nauczycieli rozpoczęło pracę w szkołach, ilu rodziców napisało wnioski o dofinansowanie i ile pieniędzy popłynęło w ramach tych wniosków na zakup podręczników czy przyborów szkolnych?

Niespełna dwa tygodnie temu do szkół poszły stalowowolskie dzieciaki. W szkołach prowadzonych przez miasto będzie ich uczyć ponad 500 nauczycieli (575 etatów w strukturze oświatowej, 8 osób odeszło w tym roku na emeryturę). Naukę rozpoczęło 5 tys. 28 uczniów, w tym 894 w pierwszych klasach (podstawówka, SLO). Do przedszkoli posłano 1499 dzieci (62 oddziały), w tym po raz pierwszypróg placówek przekroczyło443 z nich. 184 zaczęło w tym roku zajęcia w oddziałach przedszkolnych w szkołach. Na brak chętnych nie mogą narzekać stalowowolskie żłobki. Od 1 września działanawet dodatkowy oddział w placówce miejskiej na ul. Poniatowskiego. Stało się to dzięki programowi Maluch Plus, z którego miasto pozyskało 63 tys. zł na przebudowę dużej sali. Grupa składa się z 30 maluszków. Łącznie żłobek ma do dyspozycji 95 miejsc. Miasto ubiega się corocznie o fundusze na koszty utrzymania dzieci i dopłaty do działalności.

W ostatnim czasie w magistracie wiele osób składało wnioski z programu 500+ i Dobry Start, w ramach którego można było uzyskać 300 zł na wyprawkę dla ucznia. W związku z tym Wydział Świadczeń Rodzinnych przeżywał oblężenie. 4 tys. 81 wniosków wpłynęło o przyznanie „wyprawki”. Łącznie na ponad 5 tys. 500 dzieci wypłacono prawie 1 mln 7 tys. zł. Wpłynęło też 5417 wniosków w ramach 500+. Programem objętych zostało łącznie 7 tys. 955 dzieci. Miesięczna kwota wypłat w tym przypadku zamykać się ma w kwocie 3 mln 977 tys. 500 zł. Roczny więc koszt wsparcia stalowowolskich rodzin wyniesie niemal 50 mln zł (wnioski wciąż wpływają).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.