Ilu bezrobotnych pozostaje bez pracy?

Image

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec sierpnia br. liczba bezrobotnych wyniosła 866,7 tys., a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,7 tys. czyli o 0,2%.

Spadek liczby bezrobotnych odnotowano w 9 województwach. Najmocniej zauważalne był w w województwie śląskim– o 1,6% (mniej o 1139 osób). W województwach: mazowieckim, opolskim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim nastąpił nieznaczny wzrost liczby bezrobotnych oscylujący w granicach od 0,1% w województwie mazowieckim (wzrost o 124 osoby) do 1,4% w województwie świętokrzyskim (wzrost o 0,6 tys. osób). W przypadku Podkarpacia stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,6% (412 osób). Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego pod koniec sierpnia wyniosła 5,2%, czyli tyle samo co w lipcu.

W powiecie stalowowolskim na koniec sierpnia w PUP były zarejestrowane 2043 osoby (1249 kobiet). To dokładnie o 23 bezrobotnych więcej niż na koniec lipca. 305 osobom (182 k.) przysługiwało prawo do zasiłku. 83 osoby (56 k.) zostały zwolnione z pracy przyczyn dotyczących zakładu pracy. Wśród mieszkańców powiatu stalowowolskiego zatrudnienia poszukuje 400 osób (296 k.) bez doświadczenia zawodowego i 526 (325 k.) bez kwalifikacji zawodowych. Bez pracy pozostają 792 osoby (475 k.) zamieszkujące na wsi.

W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1679 osób (1044 k.). W tej grupie znajduje się: 556 (399 k.) do 30 roku życia, 524 (217 k.) powyżej 50 roku życia, 886 (572 k.) długotrwale bezrobotnych, 109 (65 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 519 (460 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 157 niepełnosprawnych (66 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1177 bezrobotnych (724 k.), Bojanów: 125 (74 k.), Pysznica: 169 (99 k.), Radomyśl nad Sanem: 149 (86 k.), Zaklików: 210 (134 k.), Zaleszany: 213 (132 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Harry

Połowa pracuje na czarno, a druga połowa bierze wszelkie zasiłki, dary i nie opłaca im się pracować. Bezrobocia nie ma, są tylko lenie i kombinatorzy żerujący ma systemie rozdawnictwa dojnej zmiany. Każcie im przychodzić co dziennie do PUP się podpisać, to się okaże, że nie mogą bo pracują albo śpią.

~NIEROBY

@smierdziel. Kretynie gdyby sie pozbyli bezrobotnych to pracownikow PUP-u tez by nie bylo. Napewno nie tylu ilu ich jest. A tak ogolnie to ci urzednicy w pup to wala waly jak sie patrzy. Oni nawet nie znaja pojecia co to jest RODO. Trzymaja sztame z pracodawcami robiac bezrobotnych w konia.Wiadomo pracodawcy daja prace bezrobotny nie ma praw. Ale nie mozna lamac zasad a nawet prawa. Trafia kiedys na takiego ktory tych ludzi sprowadzi na ziemie. Kolesiostwo zawsze tam bylo. Lepsze oferty nawet nie sa wywieszane. Te lepsze dla znajomych.

~~inteligent

Ten pisowski debil podpisuje się różnymi nickami.Najlepiej nie karmić trola.

~wiadomo

Teraz „edziu” podpisał się „wiadomo”. Teraz też wiadomo że to inteligent z psychiatrykasmiech2

~wiadomo

Ten hejter wypisujący tu swoje wypociny z przychodni na WYSZYŃSKIEGO nagle dostał oświecenia i próbuje odnaleźc ''edzia'' a tym edziem jest ten hejter.

~zło

ciekaw jestem, gdyby jakiś polityk zaczął nagle jeździć po Polsce i mówić, że jak go wybiorą to będzie praca nie socjal, czy wzrosło by mu poparcie... Proponuję 10tys zł minimalnej i po 100tys. jednorazowo na każde urodzone dziecko, a do tego samochód+ dla każdej madki - oczywiście wspierając "polski" przemysł tylko z "polskiej" fabryki... a teraz czekam na ohy i ahy, i głosy poparcia, oczywiście krytykanci to ruskie trole i różne inne złe genderowce....

~student

Narodowo-socjalny program PiS to prawdziwy #HatTrick Kaczyńskiego. Szkoda że do własnej bramki. Poraża brak myślenia o przyszłości Polski. Jest tylko tu i teraz. Byle wygrać wybory. Polecam tekst red. @lkwarzecha. Bolesny, ale do bólu prawdziwy.https: //wiadomosci.onet.pl/ tylko-w-onecie/ wybory-do-parlamentu -2019-warzecha-pis-chce-isc -do-dobrobytu-na-skroty -popychajac-nas/xyzj1dh …

~@z internetu

Szkoda, że pisowski betonowy elektorat nigdy tego nie przyjmie do wiadomości.
Ba, mało, że nie przyjmie do wiadomości to jeszcze będą twierdzić albo, że im się należało albo, że to nieprawda. Ich elektorat to faktycznie beton. I tylko koni żal

~ to "edziu"

Ten "inteligent" to przecież słynny "edziu" podleczony w Wariatkowie wrócił albo uciekł z lecznicy!!!

~z internetu

PiS w obecnej kampanii próbuje zrzucić z siebie ciężar całego szeregu afer i w ich miejsce wprowadzić przekaz, że lider obozu władzy rządzi według zasady „dla siebie nic, dla Polski wszystko”. W obliczu „piątki Kaczyńskiego” niektórym może być łatwo zapomnieć z jak wielkim zawłaszczeniem państwa mamy do czynienia i jak potężne fortuny zbijają dziś na państwowym majątku ludzie partii rządzącej, w tym z otoczenia samego „krystalicznie czystego” prezesa Kaczyńskiego. Jednak rolą mediów jest przypominać o niewygodnej prawdzie i tak portal oko.press wziął pod lupę finansowe interesy jednego z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Okazuje się bowiem, że Wojciech Jasiński, od lat wierny człowiek prezesa, za rządów “dobrej zmiany” zarobił w sumie ponad 5,34 mln zł! Właśnie on zarządzał w latach 1997-2000 kluczową dla imperium finansowego PiS spółką Srebrna, zakładał z prezesem Prawo i Sprawiedliwość i w końcu pełnił funkcję ministra skarbu w pierwszym rządzie PiS. Dług wdzięczności i zaufanie lidera obozu władzy musiały być spore, kiedy pomimo braku szerokiego doświadczenia biznesowego powołano go na funkcję prezesa Orlenu. Kiedy PiS grzmiał o ośmiorniczkami, umiarze i pokorze, to w tym samym czasie jego wynagrodzenie poszybowało do astronomicznych średnio ponad 191 tys. zł miesięcznie!

Nawet jak na standardy ostatnich lat w spółkach Skarbu Państwa była to kwota spektakularna. W sumie przez 26 miesięcy w ten sposób polityk zgarnął 4 mln 973 tys. zł. W wymienionej kwocie poza pensją prezes otrzymał także nagrodę, która przyćmiewa wszystko, co miało miejsce w rządzie Beaty Szydło – 1,5 miliona złotych premii za rok 2016. Do tego doszło także 320 tys. zł odprawy. Na tym jednak korzyści osobiste Jasińskiego się nie skończyły, ponieważ zasiadł on również w radzie nadzorczej PKO BP, z którego to tytułu zarobił kolejne 370 tysięcy złotych, przeciętnie 10 tys. zł miesięcznie.

Przypadek Wojciecha Jasińskiego nie jest jednak ewenementem, ale przykładem szerokiej praktyki, którą najlepiej oddały rozbrajająco szczere słowa Joachima Brudzińskiego: „Jakbym chciał doposażyć rodzinę, to bym nie był parlamentarzystą, tylko bym trafił do zarządu jakiejś dużej spółki Skarbu Państwa”. Jest zatem najczęściej tak, parafrazując słowa Jarosława Kaczyńskiego, że właśnie ci, którzy najwięcej mówią o Polsce są tymi, którzy najbardziej dbają o swój partykularny interes.

~@inteligent

W czoło jebnij się zdrowo, mocy nie żałuj smiech2

~inteligent

Do zigi, hejterze czy ty swoje wypociny pisałeś z przychodni na WYSZYŃSKIEGO ale obrażaj dalej mieszkańców naszeg miasta a twoi zleceniodawcy zobaczą środkowy palec do góry już niebawem. Takiej taniochy jak mamy obecnie jeszcze nigdy w POLSCE nie było . Wybierz się do jednego z hipermarketów w naszym mieście i zobaczysz jak tam sprzedają wszystko za grosze w tym tygodniu. Kup sobie na zapas żebyś potem nie płakał że drożyzna bo żadnej drożyzny w POLSCE nie ma. Bo gdyby u nas było drogo to BIAŁORUSINI czy UKRAINCY w POLSCE jedzenia by nie kupowali bo oni zarabiają tyle ile POLACY zarabiali w latach 1989 i przez następne lata 90.

~Zigi

A wy sie dalej cieszcie suwereny że zarabiacie po 2-3 k na rękę i "dostajecie" dodatkowo po 500 do pysków . Inflacja 3% a koszty życia +40%. Żebracy we własnym jeszcze kraju ... Podli już niedługo to zmienią

~Harnas

4 osoby są bez pracy

~Rycho

Nie mogą wszystkich wyj..bac bo by ich też wyj..bali i by było po robocie A tak 2/3wyp..dola i kawkę dalej mogą zlopac

~jerro

"~wyborca"hehe wiadomo czyj -- idź w Pis-du i się jebnij w czoło na 100% nie pomoże ale będzie mi wesoło

~sys

Ilu nie zarejestrowanych ilu za granicą ilu robi na lewo gdzie te dane.

Niemiec

Gdzie ci bezrobotni? Pracodawcy ze Stalowej Woli szukają ludzi po całej Polsce a tu się jacyś zadekowali. Pewnie w lesie w ziemiance się ukrywają.

~wyborca

Ta instytucja jest nie potrzebna ,tylko utrzymujemy darmozjadów którzy nie pomagają a utrudniają.

Mariusz77

Nachcik dalej psuje nam statystyki czy jednak wywiad wojskowy skorzystał z okazji i go zatrudnił

~Niki

Akurat stalowowolski urząd zamiast pomagać bezrobotynym to jeszcze utrudnia im znalezienie pracy czego ja jestem świetnym przykładem i pewnie znalazło by się jeszcze mnóstwo takich osób. Tam liczy się tylko biurokracja i cyferki, a osoba bezrobotna tylko im przeszkadza w piciu kawy. Dno i kilometr mułu, tyle na ten temat. Bezrobocie im spada jak ludzie wyjeżdżają za granice.

~kierownik

A w PUP wiecej zatrudnionych jak bezrobotnych.

śmierdziel

stalowa wola 1177 bezrobotnych ? jeszcze ich nie wyjebalii mieli by przeciez spokój kawke w spokoju pic