Otwarcie obiektów sportowych przy szkołach

Image

W poniedziałkowy ranek uroczyście otwarto dwa nowe obiekty sportowe powstałe przy dwóch zespołach szkół.

Pierwszy z nich wybudowano przy ZS nr 1 i jest to boisko wielofunkcyjne, drugi to Otwarta strefa Aktywności OSA, która powstała przy Budowlance- ZS nr 2. Zadania zrealizował powiat.

„Sikorski” - boisko wielofunkcyjne

Uroczystym przecięciem wstęgi zostało otwarte nowe boisko wielofunkcyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Uczniowie i nauczyciele bardzo długo czekali na poprawę infrastruktury sportowej. W końcu w miejscu starego boiska do piłki siatkowej wybudowano nowoczesne boisko z nawierzchnią syntetyczno– poliuretanową. Ma ono wymiary 31,26 x 44,16 m. Będzie ono wykorzystywane do gry w: piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa ziemnego.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu, które odbyło się 9 września starosta Janusz Zarzeczny z dumą podkreślił, że ZSP nr 1 rozkwitło na nowo. Wyraził też radość z tego, że tak wielu młodych ludzi rozpoczęło od września naukę w tej placówce.

- Jest to radosna chwila dla was, uczniów, jak i nauczycieli. Moim głównym zadaniem było odbudowanie szkoły i myślę, że dzisiaj możemy sobie jasno powiedzieć, że ta szkoła zaczęła nowe życie, zaczęła funkcjonować z nową parą. Mamy taką wspólną wizję z panią dyrektor, żeby w najbliższym czasie wyremontować salę gimnastyczną, a później remontować w środku pomieszczenia, korytarze. Chcielibyśmy aby ta szkoła była taką wizytówką, bo architektonicznie ona jest perełką, jeśli chodzi o szkoły naszego powiatu. Myślę, że za parę lat tak właśnie się stanie- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Wiceminister Rafał Weber wyraził radość, że po kilkudziesięciu latach starań szkoła doczekała się w końcu nowoczesnego obiektu sportowego. Podziękował zarówno dyrektor placówki, jak również staroście stalowowolskiemu, że udało się zrealizować tę inwestycję.

- Szkoła musi być kompletna tak by stwarzać warunki zarówno do nauki przedmiotów technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, ale też do tego, żeby w sposób bezpieczny i kompleksowy rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Drodzy uczniowie, życzę wam, aby lekcje wychowania fizycznego na tym boisku sprawiały wam przyjemność i radość. Życzę abyście tutaj rozwijali swoje umiejętności, aby wyrósł tutaj niejeden talent na miarę nie tylko reprezentacji naszego miasta i powiatu, ale na miarę naszej Ojczyzny. Niech to boisko będzie bezpieczne, pełne codziennej radości, uśmiechów i sportowej rywalizacji– mówił Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Budową nowego boiska za prawie 730 tys. zł zajęła się firma z Kielc. Inwestycja była dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 400 tys. zł.

OSA dla Budowlanki

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 powstała OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności. Składa się ona z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Siłownia pod chmurką zostawała wyposażona w następujące urządzenia: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, wyciąg górny. W drugiej ze stref powstał stolik do gry w szachy i stół do ping-ponga.

Jak podkreślił dyrektor szkoły Włodzimierz Smutek dzięki wsparciu rządowemu i organu prowadzącego jakim jest powiat stalowowolski baza sportowa placówki na przestrzeni ostatnich lat znacząco się polepszyła.

Wiceminister Rafał Weber zaznaczył, że rozwój kulturalno- fizyczny jest ważnym aspektem w wychowaniu młodych ludzi.

- „Budowlanka”, albo „Kościuszkowska” jest dobrze wyposażona w bazę sportową: orlik wielofunkcyjny, boisko wielofunkcyjne, orlik lekkoatletyczny, wyremontowana sala gimnastyczna i dzisiaj otwarcie Otwartej Strefy Aktywności, czyli takiej plenerowej siłowni powoduje, że ta szkoła jest bardzo atrakcyjna dla uczniów. Cieszę się bardzo, że ta szkoła kształci serca, umysły ale również siłę fizyczną. Sport to zdrowie. Sport powinien wychowywać. Na sport też powinien być kładziony duży nacisk jeśli mówimy o kształceniu dzieci i młodzieży - mówił Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że „Budowlanka” jest świetnie doposażona pod względem wychowania fizycznego. Zaznaczył, że jest z tego powodu dumny.

- Jeszcze mamy potrzeby jeśli chodzi o termomodernizację tego obiektu. Chcemy w przyszłym roku kalendarzowym rozpocząć przygotowania do tej inwestycji. Chcemy opracować projekt termomodernizacji tej szkoły i w następnym roku go realizować– mówił Janusz Zarzeczny.

Starosta podziękował wiceministrowi Rafałowi Weberowi za otwieranie różnych drzwi w ministerstwie dzięki czemu powiat może pozyskać środki zewnętrze na różne rodzaju inwestycje. Słowa podziękowania trafiły także do nauczyciela placówki, a zarazem radnego Dariusza Bańki, który zabiegał o utworzenie OSY. On też decydował o wyposażeniu strefy. Z miejsca będą korzystać uczniowie. Popołudniami mogą przyjść tam ćwiczyć również mieszkańcy Stalowej Woli.

Wartość Otwartej Strefy Aktywności wynosi około 47,5 tys. zł z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to prawie 23,5 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ania

Kolejna 1000 latka i przecinanie wstęgi. Brawo, brawo tylko kto będzie to spłacał. Normalnie komuna wróciła

~Wrrrrr

Wrrrrr powiedzial myślący i pojechał z.Lucjiszem na hulajnodze w dobrym kierunku

~Myślący

Ujadajcie dalej. To znak że wszystko idzie w dobrym kierunku.

~Norbi

Węgiel bierzemy z Mozambiku? Górnicy ze Śląska czekają pewnie na wymianę opon na zimówki?

~Gośka

Pamiętacie co mówił Morawiecki na taśmach u "Sowa&Przyjaciele"?
"LUDZIE SĄ TACY GŁUPI, ŻE TO DZIAŁA"

~mIRKA

To pewno etatowa pisowska rodzina, jutro będą odbierać kluczyki do milionowego elektrycznego auta,czekamy.

~Łubu-dubu

Łubu dubu, łubu dubu....
Panie Piskorz, nazwisko ma pan adekwatne
Fantastyczny kraj. Partia rządząca wspiera prezesów banków, a oni publicznie jej za to dziękują.

~jajaJakBerety

Na sobotniej konwencji PiS w Lublinie pojawiła się wielodzietna rodzina Piskorzów z Otwocka. Robert Piskorz, ojciec pięciorga dzieci, przekonywał ze sceny, że program 500 plus znacznie wsparł jego rodzinę. Media szybko zwróciły uwagę, że mężczyzna jest wiceprezesem lokalnego banku spółdzielczego, a premier Mateusz Morawiecki w sierpniu odwiedził rodzinę Piskorzów w domu.

~ Rozum

Był akt oskarżenia w sprawie dyrektora Smutka.
Jak zakończyla się sprawa.?
Gdzie można o tym poczytać?
Nigdzie?
Co do materiałów dowodowych polecam wszystkie filmy z adwokat Iwoną Zielinko,oraz inne reportaże telewizyjne i publikacje prasowe.
Każdy z was pospigujé się google.

~@z internetu

Nie było ani jednego odważnego który by podszedł i kopnął go w dupę ze słowami- z Domu Bożego zrobiliście jaskinię zbójców?.

~z internetu

"Trwała msza, w pewnym momencie na ambonę wchodzi poseł Suski. Myślałem, że może przeczyta list do rolników. A to była żywa propaganda jaki świetny jest rząd. To było aż nieprzyjemne. Wyszedłem, bo nie po to chodzę do kościoła, żeby słuchać posła Suskiego. Nie miałem telefonu, bo bym to nagrał"

~@BarcaFC

Niech jak najszybciej opustoszeją te kościoły, w których Pan Jezus jest członkiem PiS-u, w których szczuje się heteroseksualistów na gejów. Niech jednak frekwencyjnego i finansowego wiatru w żagle dostaną te wspólnoty, w których głosi się nadzieję, nie strach, nie butę, nie jakieś wizje świata wzięte prosto z Marsa

~@wiadomo

To dlatego Szyszko dla was puszczę wycinał?

~@wiadomo

Mamusia jak zaciążyła musiała dużo drewna jeść by takiego jak ty kolka urodzićsmiech2

~wiadomo

Nikt wam tyle nie zabierze co PLATFORMA OBYWATELSKA obieca przed wyborami macie to zagwarantowane jak pies bude. Zrobili to samo 2 razy gdy dorwali się do koryta dużo POLAKM obiecali a nic nie dali a nawet wszystko POLAKOM zabrali.

~wiadomo

Nikt wam tyle nie zabierze co PLATFORMA OBYWATELSKA obieca przed wyborami macie to zagwarantowane jak pies bude. Zrobili to samo 2 razy gdy dorwali się do koryta dużo POLAKM obiecali a nic nie dali a nawet wszystko POLAKOM zabrali.

~MottodlaElyty

Houston mamy problem! Niech Weber i klika kudłatego tak się nie rozpędza bo zaraz nam kosmodrom otworzą na Zatorzu i rakiety będą fruwać nad konkatedrą. Wystarczy nam już huku z armatohaubic.

~Wrr

Wrrr powiedział Lucjusz i siadł.na hulajnogę

Takiego zacofania jak w Stalowej Woli ,to chyba nie ma nigdzie.
,Do Nadi..,,
Człowieku ,cała Stalowa wie,że Nadberezny nie podpisał regulaminu.Strzelnica była nielegalna, rażące zaniedbania doprowadziły do wypadku .Dla lepszego zrozumienia najlepiej gdyby tobie się to przydarzyło i musiałbyś nosić tylko okulary

Bagatela,takich tam kilka operacji przy pierwszej się mało nie wykrwawił

Zrób teraz wrrrr i siądź z Lucjuszem na hulajnogę.

~mariusz

"Wszedł facet do baru i krzyczy głośno: Już dziś stawiam każdemu kolejkę, za jego własne pieniądze!!!!! Ludzie wstają, zaczynają płakać ze wzruszenia, klaskać i skandować: Jarosław, Jarosław, Jarosław....."

~pytanie

Czy PO-wski troll może przestać wstawiać dziesiątki hejtów pod zmienianymi ciągle nickami?
CO OPOZYCJA ZROBIŁA DLA STALOWEJ WOLI?
NAJPIERW WYMIEŃ TE ZASŁUGI!!!

~Do Nadii

Kończ wstydu oszczędź. Cała Stalowa wie że syn widzi. Zresztą już nawet sami się do tego przyznajcie. Tylko straszna bieda bo okulary ma nosić. A Rafi teraz na silowni to robi bicki czy klatę? Niewinnych ludzi dla kasy niszczyciel!

~Wrrr

Gdyby Lucjusz zrobił brumm wsiadł na hulajnogę ippdjedhal pod szkołę dowiedzialby się,że jest strzelnica ,której obowiązek podpisania regulaminu spoczywał na nim.Ktoś pisał,że niedawno wstawił na Facebooku emotikona o symbolu,,wrrrr,,po kolejnymprzegranym meczu
Gratulacje dla wybprców.Mamy Stalową Wolę brrrm i wrrrr.

~lin

Orliki sie sypią, i zamiast remontować to buduje sie coraz więcej. Za chwile wiele tych obiektów bedzie straszyć , bo nie bedzie kasy albo woli politycznej ,zeby je remontować.

~Fajne

Państwo Prawa
Stalowa Wola
Zbuduj nielegalną strzelnicę.To fajne jak ktoś straci wzrok
Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dalej był dyrektorem.Wszystko przez to,że Lucjusz wcześniej nie zakupił elektrycznej hulajnogi i tam nie zajechał.

~Tak jest

Nikt ci tyle nie da co PiS ci obieca.

~olafa

Jak to było możliwe by bez konkursu powołać p. Smutka na dyrektora szkoły? W ogóle to był ten wypadek w tej szkole budowlanej czy go nie było? Czy miała miejsce samowola budowlana ze strzelnicą po bibliotece czy też tej samowoli budowlanej nie było? Czy było złamanie ustawy prawo budowlane czy takiego przestępstwa nie było? Czy pan Smutek namawiający w reportażu telewizyjnym podkomendnego nauczyciela do mówienia nieprawdy jest godnym osobnikiem piastowania tej funkcji? Wreszcie czy to możliwe by uczeń tej szkoły mógł sam siebie trwale okaleczyć?

~ Rozum

Lekarz ból piszemy przez ó.

BarcaFC

obywatel jak widać opuszczałeś katechezę, albo spałeś na niej, śpieszę z pomocą.
Poświęcenie czegokolwiek to nie magiczny akt, ale oddanie Bogu rzeczywistości ziemskich i zaproszenie Go do współpracy z człowiekiem w ich użytkowaniu.
Nie zrozumiesz po co się to robi jeżeli nie wierzysz w Boga.

~Do XYZ

Dobrze, że pamiętasz koszykarki ZKS. To znaczy, wpisałyśmy siė do historii sportu stalowowolskiego. Żal coś ściska.

~Mieszkaniec

Fajna sprawa, niech się młodzież na siłowni wyżywa a nie pod blokiem pije piwo