Będzie nowa karetka z dofinansowaniem ministerialnym

Image

We wtorek 3 września 2019 roku w stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym miało miejsce przekazanie dofinansowania w wysokości 400 tys. zł na zakup karetki na potrzeby naszego szpitala.

Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek- Żelazko, wiceministra infrastruktury Rafała Webera, wojewody Ewy Leniart, ordynator SOR Magdaleny Partyki- Zając, zastępcy dyrektora ds. Lecznictwa Andrzeja Komsy, zastępcy Dyrektora ds. Administracyjno- Eksploatacyjnych Jolanty Mazur.

- Dzisiaj spotykamy się, by podpisać umowę na nową karetkę, która jest w ostatnim czteroleciu drugą kartką zakupioną z rządowych środków. Dwie karetki kupiliśmy z pieniędzy samorządowych, a dwie karetki otrzymaliśmy z rządu. Jest to dla nas cenna pomoc. W naszym systemie ratowniczym trzy karetki są w nieustanny ruchu- wyjaśnił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W całym powiecie zdarzeń jest bardzo dużo. Kolejna karetka jest więc bardzo potrzebna i na pewno będzie wykorzystywana do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Sam starosta nie wiedział, że dostaniemy ją tak szybko, dlatego tym większa radość dla szpitala.

- Zakup karetki jest realizacją ogólnopolskiego projektu, którego inicjatorem był premier Mateusz Morawiecki. To on zdecydował o tym, że z budżetu państwa zostaną wygospodarowane środki w wysokości 80 mln zł na sfinansowanie zakupu 200 ambulansów w całym kraju. Trafią głównie do tych dysponentów, którzy mają karetki wyeksploatowane z przebiegiem ponad 300 tys. przejechanych kilometrów lub mają powyżej 6 lat– powiedziała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek- Żelazko.

Na Podkarpaciu dofinansowanie na nowe karetki otrzymało 12 szpitali, m.in. w: Stalowej Woli, Nowej Dębie, Nisku, Kolbuszowej i Boguchwale.

Jak zapewniła wiceminister w Polsce finansowanie służby zdrowia wzrosło o 30%.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~mieszkaniec, ale masz nasrane w tej głowie, między innymi gdyby nie Wałęsa i Geremek i wielu, wielu innych, to byś musiał tą głupią gębę zamknąć, bez prawa pisania na tym forum, bo by ci ją obito. To między innymi dzięki tym ludziom masz troszkę wolności i nie potrafisz z niej korzystać. Głupim ludziom jednak potrzebny jest zamordyzm, a nie wolność, bo głupota ich rośnie w nieskończoność.

~Liljana

Kampania w pełni. Wiceminister infrastruktury na konferencji w sprawie karetki. Ale co się dziwić. Na kulturze też się zna. Oni wszyscy znają się na wszystkim czyli w efekcie na niczym.

~~mieszkaniec

No w pisie debili nie brakuje.Teraz przed wyborami gdzie nie wejdziesz to same pisowskie mordy.

~mieszkaniec

@harry. Wole byc chamem niz cymbalem jakim jestes. Z takich jak ty to ja mam beke. Nie masz o niczym pojecia. Im wiecej takich imbecyli jak ty tym gorzej dla Polski. Walesa byl i jest jedna wielka porazka. Zalozyc koszulke Konstytucja na pogrzeby. Ktos zapytal na jednym z pogrzebow chyba zona jakiegos krola ''co to za bezdomny przyszedl na pogrzeb?'' a wszyscy ubrani stosownie do okolicznosci. To nie bezdomny to Walesa. A na pogrzebie Olszewskiego jak byl ubrany??? On lepiej jest ubrany jak umiera komuch patrz.Kiszczak. Zwykly padalec bez honoru. Wstyd i hanba. I taki byl Prezydentem. A to zwykla marionetka byla. O GEREMKU NAWET SZKODA PISAC. Kanalia gorsza od Walesy. Jesli ktos pisze i mowi ze nienawidzi Polakow i Polski to co on tu robil? Dlaczego mieszkal w Polsce? Co robil w Polityce? Ja wiem co on tu robil. Jesli chodzi o Mazowieckiego to przesadzilem. Za Mazowieckiego moge przeprosic.

~Majka

Panie starosto, czy już operują na nowym bloku operacyjnym, bo tak hucznie był oddany pomimo wielu wad.Z tego co wiem operacje wróciły na stary blok operacyjny , dlaczego?

~Harry

@mieszkaniec, dzięki nim możesz pisać te głupoty i możesz legalnie być chamem. Remont będzie tylko jak ministry, premiery przelatają całą naszą kasę lotami na rocznice i do domu oraz urlop weźmą premie, ybuduha dwie wieże i opłaca zawodowych hejterow w ministerstwach. Ogrodnik wylatał 4 miliony. Wpuścić chama do biura to atrament wypije.

~mieszkaniec

@pacjet @ do pacjet. Spokojnie beda remontowac. Ale trzeba czasu. Juz komus pisalem ze etapami beda remontowac szpital. Zeby remontowac szpital trzeba bylo zrobic nowy blok operacyjny. Stary wyremontuja przeniesa inny oddzial i w ten sposob beda kawalkami remontowac szpital. Inaczej sie nie da. Sam wiem jak wygladaja warunki np.na wewnetrznym czy neurologii. Lezala tam moja mama znajomi i wiem ze nie wyglada to dobrze. A wy myslicie ze pracownikom nie jest glupio ze musza pracowac w takich warunkach? Wchodzi sie na wewnetrzny i widzi sie caly obraz Sluzby Zdowia. Masakra. I bardzo dobrze ze mamy nowy tabor nowe karetki.

~mieszkaniec

@kola. Beda remonty w szpitalu. Trzeba bylo zrobic nowy blok opreacyjny zeby mozna bylo przeniesc inny oddzial na stary blok operacyjny i kawalkami remontowac szpital. Inaczej si etego nie da zrobic.

~mieszkaniec

@hARRY. Mazowiecki Walesa i Geremek powinni wisiec za to ze byli agentami. A najgorszy z nich to byl Geremek. Wrog narodu Polskiego nr.1. To on w radiu Austryjackim powiedzial ze '' nienawidzi Polakow i ajk by mogl to by sie ich pozbyl. Oby Zydom w Polsce zylo sie lepiej niz Polakom''. Chcesz bronic ludzi ktorzy pluja na ciebie twoich rodakow i na twoich rodzicow?

~jagoda

kibicom rzucili 150 tys na race, lokal w centum miasta by mogli obmyslać plany na mordobicia i szemrane interesy a na karetkę dla mieszkańców trzeba ciułać jak żebraki

~buwi

Przecież to jest kropla potrzeb tej lecznicy, to przyslowiowa kroplówka dla wycieńczonego organizmu. Bardzo słusznie zauważa "Alik", że za koszty użycia odrzutowca do prywatnych lotów przez marszałka Kuchcińskiego(Air Force One Kuchcinski) można by kupić cały tabor dla tej lecznicy. Władza takimi kategoriami nie myśli, myśli sobie TKM. A gdyby dodać rozbite limuzyny to ile by można zakupić do innego szpitala sprzętu? Dojna zmiana jest dobra dla siebie a ochłapami się tylko reklamuje!

~Alik

Marszałek wylatał w rok z małym haczykiem 4 miliony, czyli koszt 10 takich karetek. Praca, Pokora, Umiar, do którego z tych trzech słów dodać te 4 miliony?

~Kamil1

ZA NASZE KUPILI ,to nie ich pieniądze .

~miss

czy to co na mieście mówią, że Janusz już tak sprawnie nożyczkami włada, iż ponoć ma angaż na w pasmanterii dostać? Chociaż ja go bardziej widzę za ladą w mięsnym jak z kartek żywnościowych wycina bloczki.

~kola

Los zrządził, że znalazłam się na oddziale kardiologii ale złego słowa na obsługę nie mogę powiedzieć. Wszyscy sympatyczni, mili(pielęgniarki także!), obsługa fachowa łącznie z przyniesieniem do łóżka wypisu, recepty i sympatycznym pożegnaniem. Dwie rzeczy mnie zadziwiają to wikt i kafelki ścian w salach szpitalnych jeszcze z PRL-u. Przecież tym nie będę winić personelu oddziału tylko tego kto prowadzi szpital i za niego odpowiada. Gdyby więcej czasu spędzał starosta jako pacjent a mniej jako gość z nożyczkami w rękach to z pewnością by lepiej rozumiał pozycję pacjenta. Ja wystawiam właśnie taką laurkę oddziałowi kardiologii. Dziękuję przy okazji za wykazaną bezinteresowną troskę o moje zdrowie.

~Harry

Nie obrażajcie Mazowieckiego!! Kłamczuszek były doradca ekonomiczny Tuska tak mu doradzał, że właśnie dzisiaj pokazał cysterny wstydu z tamtych czasów, tylko zapomniał dokleić jeszcze swojego zdjęcia.

~Nie wiem

- Zakup karetki jest realizacją ogólnopolskiego projektu, którego inicjatorem był premier Mateusz Mazowiecki. - kto to ten . - Tadeusz Mazowiecki ?

~do: "pacjent"

Nie tylko "wewnętrzny" ale i inne oddziały. Ciotka leżała na kardiologii. Pielęgniarki beznadziejne. Kilka z nich mają jakąś ludzką empatię a reszt wywalić na zieloną trawkę bo mają we łbach poprzewracane, ważniejsze niż lekarz smiech2 w myśl powiedzenia "pielęgniarka też lekarka". Pozbyć się tego tałatajstwa i przyjąć osoby godne tego zawodu!

~@@@@@@

A ja z innej beczki. Czy to, że starostwo nie publikuje oświadczeń majątkowych mimo bardzo jasnego obowiązku wynikającego z ustawy to już łamanie prawa czy tylko "niedopatrzenie"??????????????

~Januszek

O Janusz, Janusz ...... Tablica wstydu.

~cenzura

Nie wykorzystano nauczycieli i młodzieży? Jak to możliwe? Kto ich obsługiwał?

~polipy

Andrzej, czy Ty wierzysz w te szabasy urządzane co jakiś czas w firmie? Ostatnio wielu chirurgów przecinało wstążkę na bloku operacyjnym w tym chir. Zarzeczny też ochoczo ciął a ciął. Kupa lanserów o lanserek którym grunt pod nogami się dobrze pali!

~Janusze

Janusz jak limuzyny co roku zamawia nowe, to nie robi takich wielkich plakatów ile kosztują,

~Wyborca

Ot pielgrzymka wyborcza za nasze. Kupili karetkę za pieniądze z naszych podatków i robią lans, bo większość tego towarzystwa wzajemnej adoracj startuje do sejmu po stanowiska i darmową michę. . Kupcie za swoje i się chwalcie, a nie wydajecie nasze i siejecie propagandę.

~jasio

korolu kruliku mój potozebys zrozumial ze kiedyś możesz zachorować i skisnac w tyn smrodzie w szpitalu

~jasio

i goroncu

~pacjent

A co z oddziałem wewnętrznym? Skandaliczne warunki. Za mało łóżek "udarowych". Co lekarzami specjalistami i dostępnością do nich?Długaśne kolejki do poradni specjalistycznych. Karetka to jak kwiatek do kożucha.

~siwy

widać że wybory się zbliżają....