Będzie nowa karetka z dofinansowaniem ministerialnym

Image

We wtorek 3 września 2019 roku w stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym miało miejsce przekazanie dofinansowania w wysokości 400 tys. zł na zakup karetki na potrzeby naszego szpitala.

Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek- Żelazko, wiceministra infrastruktury Rafała Webera, wojewody Ewy Leniart, ordynator SOR Magdaleny Partyki- Zając, zastępcy dyrektora ds. Lecznictwa Andrzeja Komsy, zastępcy Dyrektora ds. Administracyjno- Eksploatacyjnych Jolanty Mazur.

- Dzisiaj spotykamy się, by podpisać umowę na nową karetkę, która jest w ostatnim czteroleciu drugą kartką zakupioną z rządowych środków. Dwie karetki kupiliśmy z pieniędzy samorządowych, a dwie karetki otrzymaliśmy z rządu. Jest to dla nas cenna pomoc. W naszym systemie ratowniczym trzy karetki są w nieustanny ruchu- wyjaśnił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W całym powiecie zdarzeń jest bardzo dużo. Kolejna karetka jest więc bardzo potrzebna i na pewno będzie wykorzystywana do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Sam starosta nie wiedział, że dostaniemy ją tak szybko, dlatego tym większa radość dla szpitala.

- Zakup karetki jest realizacją ogólnopolskiego projektu, którego inicjatorem był premier Mateusz Morawiecki. To on zdecydował o tym, że z budżetu państwa zostaną wygospodarowane środki w wysokości 80 mln zł na sfinansowanie zakupu 200 ambulansów w całym kraju. Trafią głównie do tych dysponentów, którzy mają karetki wyeksploatowane z przebiegiem ponad 300 tys. przejechanych kilometrów lub mają powyżej 6 lat– powiedziała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek- Żelazko.

Na Podkarpaciu dofinansowanie na nowe karetki otrzymało 12 szpitali, m.in. w: Stalowej Woli, Nowej Dębie, Nisku, Kolbuszowej i Boguchwale.

Jak zapewniła wiceminister w Polsce finansowanie służby zdrowia wzrosło o 30%.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.