Koncert finałowy Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych

Image

I nadszedł ten moment. Co roku na scenie stają amatorzy, którzy po warsztatowym szlifie dają czadu. Nie inaczej było i tym razem.

W czwartek 29 sierpnia 2019 roku na tarasie Miejskiego Domu Kultury spotkali się absolwenci Wakacyjnych Warsztaty Muzycznych, którzy dali Koncert Finałowy podsumowujący cztery dni spotkań. Warsztatowiczów przygotowała kadra doświadczonych instruktorów: Aleksandra Królik / Ewa Niewdana – Hady – klasa śpiewu, Dawid Lewandowski – klasa gitary, Marcin A. Steczkowski – klasa instrumentów klawiszowych, Marcin Jadach – klasa gitary basowej, Cezary Konrad – klasa perkusji, Mariusz Godzina – klasa saksofonu, Marcin Dyjak / Mirosław Dyjak – klasa harmonijki ustnej.

Tematyka tegorocznego koncertu sezonu wakacyjnego to „Dzieci Kwiaty”, a w nim interpretacje takich utworów jak: Somebody to love (Jefferson Airplane), Old Man (Neil Young), Hush (Deep Purple) czy Light my fire (The Doors).

Tradycyjnie już wokalistom podczas koncertu towarzyszyła kadra wspomagająca w osobach: Dawida Kosakowskiego (gitara basowa), Bartosza Kołodziejskiego (perkusja) oraz Karola Godka (gitara), pracująca pod kierownictwem Marcina Maziarza (instr. klawiszowe). Zajęcia w zespołach koordynowa, podobnie jak to miało miejsce rok temu, Tomasz Gutka, wieloletni uczestnik warsztatów. A wszystko to odbywało się pod okiem szefa MarkaRaduliego, wybitnego muzyka, wirtuoza gitary i pedagoga. Opiekunem warsztatów z ramienia MDK był Rafał Latawiec.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
art2deco

Za rok będzie Komuna Hippisów u Jurka. Pałacu Kultury zwolnijcie :-/

~Poldek

Czyżby trzeba było zakręcić w Stalówce wodę, aby ratować "stolycę"? W sprawie wyrzucania nieczystości do Wisły w Warszawie, tym razem wyjątkowo ekolodzy nabrali (brudnej) wody w usta lub twierdząc, że tak naprawdę to nic wielkiego się nie stało. Prawda jest jednak taka, że lewak za lewakiem stoi!

~Witia

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przygotowania warsztatów oraz wczorajszego koncertu. Nasze dziecko brało w nich udział pierwszy raz i jest przeszczęśliwe a po koncercie nie mogło długo zasnąć. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie, widać, że w tej placówce ludzie wiedzą co robić i tak trzymać w MDK! Dziękujemy!

halka7

Brawo, super koncert !

~rstsr

Co za wredny post komunistyczny ustroj
zadzi w tym piecu. Jak w tych czasach mozna
zakrecic wode nie ma takiego czegos nigdzie indziej wracamy do czasow PRLU