W Zarzeczu mają coli w wodzie

Image

W wodzie podawanej ze stacji uzdatniania wody w Zarzeczu stwierdzono obecność bakterii z grupy coli.

Za oknem upał i mieszkańcy okolicznych powiatów potrzebują sporo wody do własnych celów. Tymczasem okazuje się, że w Zarzeczu nie wolno używać wody do celów spożywczych. Obecnie, jak mówi prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku Zbigniew Kuziora, prowadzone są działania mające na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń w wodociągu.

Mieszkańcy zostali poproszeni o przestrzeganie następujących wskazówek: woda nie może być spożywana ani używana do przygotowania posiłków, nie można też nią myć owoców i warzyw. Nie wolno też nią umyć sobie zębów ani przemywać zranień. Mieszkańcy Zarzecza mogą za to wykorzystywać ją do celów sanitarnych, czyli: używać jej do spłukiwania nieczystości w WC, mogą też w niej prać ubrania i się w niej kąpać, jeśli nie mają zranień i będą uważać, by woda nie została połknięta.

Mieszkańcom zapewniono też wodę pitną, ale tylko w ilości 5 litrów na zabudowanie. Trzeba ją sobie samemu odebrać z parkingu przy szkole. Przy tak dużych upałach to kropla w morzu potrzeb, zwłaszcza gdy ma się w domu małe dzieci. Kiedy zostanie wyeliminowany problem? Jeszcze nie wiadomo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.