Drewniane meble – dlaczego stanowią najlepszy wybór dla dzieci?

Image

Na rynku są dostępne tradycyjne meble drewniane, ale można kupić również wersje z tworzyw sztucznych. Drewno jest naturalnym materiałem stosowanym od tysiącleci i warto postawić właśnie na nie. Co decyduje o tym, że drewniane łóżka, szafki i inne meble dla dzieci pozytywnie wpływają na ich rozwój?

Drewno – siła natury

Wszechobecna chemia i zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że coraz chętniej zwracamy się w kierunku trendów ekologicznych. Właściwie to, co dziś jest określane mianem eko, kiedyś było naturalne. Owoce i warzywa uprawiane bez pestycydów były czymś oczywistym. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą, aby dzieci miały jak największy kontakt z produktami naturalnymi, a ograniczony ze wszystkim, co jest wytwarzane sztucznie i może być toksyczne. Dlatego meble dla dzieci z drewna są chętnie wybierane. Drewniane meble niwelują ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów u małych alergików. W przypadku uczulenia na roztocza zaleca się meble do dziecięcego pokoju z drewna sosnowego. Sosna charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu kurz i wszelkiego rodzaju pyłki nie osadzają się intensywnie na powierzchni łóżka, szafy czy komody. Ponadto drewniane deski przyjemnie pachną, co wpływa na spokojny sen maluszka i relaksujący klimat w ciągu dnia.

Wyjątkowość i funkcjonalność drewnianych mebli dziecięcych

Drewno jest materiałem plastycznym, co oznacza, że można je formować w niemal nieograniczony sposób – w efekcie powstają oryginalne meble w różnych stylach. Dostępne są meble do pokoju dla dzieci charakteryzujące się niewyszukanym i jednocześnie eleganckim klasycznym designem, ale również nowoczesne rozwiązania. Można przebierać pośród łóżeczek tradycyjnych i tych wyposażonych w szufladę oraz przewijak, a także szafy i komody z wysuwanymi szufladami oraz drzwiczkami zamykanymi także przy pomocy innowacyjnych, bezuchwytowych systemów. Drewniane rozwiązania mają tę zaletę, że są wytrzymałe i mogą służyć przez lata. Nawet, jeśli dziecko wyrośnie z mebli i trzeba będzie kupić nowe, można je sprzedać.

Jaki kolor mebli jest najlepszy dla dzieci?

Meble w naturalnym kolorze, szczególnie wykonane z jasnego drewna, są odpowiednie dla dzieci, ale dostępnych jest wiele wariantów w innych barwach. Uwagę zwracają meble dziecięce białe, które można wybrać m.in. tutaj: www.pinio.com.pl. Biel jest kolorem kojarzącym się z niewinnością, a więc przede wszystkim najmniejszymi członkami rodziny. Stwarza wrażenie przyjemnej świeżości, co zdecydowanie pozytywnie oddziałuje na dzieci. Na dodatek barwę białą można łączyć z rozmaitymi kolorami. Dzięki temu wystarczy zmienić kolorystykę dodatków, aby wyczarować nową aranżację pokoju. Dzieci, które potrafią już mówić mają swoje zdanie w wielu kwestiach. Zmiany w pokoju, w tym kolory, warto wprowadzać zgodnie z ich potrzebami – oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ krzykliwe kolory nie są wskazane dla maluszków. Dobrym pomysłem są również meble w subtelnych, pastelowych odcieniach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.