W mieście powstaną zielone, ekologiczne przystanki

Image

Jak zapowiada prezydent w mieście pojawią się zielone przystanki komunikacji publicznej. Mają one być ekologiczne i niepowtarzalne.

Prezydent zdradził, że miasto przystępuje do ciekawego projektu, w ramach którego w Stalowej Woli pojawią się zielone przystanki. Jest szansa na to, że gmina pozyska dofinansowanie ze środków norweskich na ten cel. Gdyby się to jednak nie udało, to przystanki i tak będą, choć powstanie ich mniej.

- W przyszłym roku chcielibyśmy testowo zamontować na terenie Miasta Stalowej Woli pierwsze zielone przystanki. Przystanki w krzewach, w nasadzeniach będą budować ekologiczny, pozytywny wizerunek miasta. W tej chwili pracujemy nad koncepcją architektoniczną, bo chcielibyśmy żeby one nie były powtarzalne, takie jakie pojawiają się w wielu miastach. Chcemy żeby nawiązywały do duchu modernizmu Stalowej Woli, aby były autorskie, wyjątkowe i ekologiczne– mówi Lucjusz Nadbereżny.

Pierwsze takie przystanki mają pojawić się w 2020 roku. Prezydent ma nadzieję, że miasto pozyska środki zewnętrzne dzięki, którym można będzie wybudować wspomniane przystanki na głównych ciągach komunikacyjnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.