Jednostki OSP będą lepiej wyposażone

Image

Radni powiatowi jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem wsparcia finansowego dla jednostek OSP działających na terenie powiatu stalowowolskiego.

Powiat stalowowolski przeznaczy 100 tys. zł na wsparcie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Środki te trafią do 3 jednostek.

Strażacy- ochotnicy z OSP Zdziechowice (gmina Zaklików) pozyskają średni samochód ratowniczo – gaśniczego o szacunkowej wartości 780 tys. zł. Na jego zakup złożyli się: gmina Zaklików (200 tys. zł), Ministerstwo Sprawiedliwości (500 tys. zł), sponsorzy (30 tys. zł), powiat stalowowolski (50 tys. zł).

Ochotnicza Straż Pożarna w Skowierzynie (gmina Zaleszany) pozyska motopompy o wartości ok. 40 tys. zł. Na ich zakup złożyły się: Komenda Główna PSP (21 tys. zł), powiat stalowowolski (10 tys. zł). Pozostałe 9 tys. zł. udało się pozyskać z innych źródeł.

OSP w Gwoźdźcu (gmina Bojanów) zyska lekki samochód ratowniczo– gaśniczy, którego wartość to około 350 tys. zł. Jego zakup nie byłby możliwy gdyby nie udało się pozyskać środków z różnych źródeł. NFOŚ i GW przeznaczyło na ten cel 175 tys. zł, gmina Bojanów dołożyła 130 tys. zł, z kolei powiat stalowowolski dofinansował ten zakup w wysokości 40 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.