Znów niższe bezrobocie

Image

Lipiec to kolejny miesiąc, w którym w większości województw w Polsce odnotowano spadek liczby osób bezrobotnych. Jak wygląda to w Stalowej Woli?

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec lipca liczba bezrobotnych wyniosła 869,3 tys. osób. W porównaniu do miesiąca wcześniejszego spadła o 8 tys. co przekłada się na spadek rzędu 0,9%. W 14 województwach odnotowano zmniejszenie się liczby osób bez zatrudnienia. Najbardziej widoczne jest to w województwach: lubelskim (2,9%), śląskim (2,5%), zachodniopomorski (1,9%). W przypadku Podkarpacia było to 0,1%.

Najniższą stopę bezrobocia zarejestrowano w województwach: wielkopolskim (2,8%), śląskim (3,8%), małopolskim (4,2%), najwyższą w: kujawsko- pomorskim (7,8%), podkarpackim (7,9%), warmińsko-mazurskim (8,7%).

Pod koniec lipca br. w stalowowolskim pośredniaku było zarejestrowanych 2020 pozostających bez pracy, czyli o 13 więcej niż w czerwcu. W przypadku kobiet jest to 1219 osób, więcej o 22 niż miesiąc wcześniej. Prawo do zasiłku przysługuje 296. 83 osoby, w tym 55 kobiet, zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Spośród ogółu osób pozostających bez zatrudnienia: 509 (305 kobiet) nie posiada kwalifikacji zawodowych, 400 nie ma doświadczenia zawodowego (286 k.), 778 zamieszkuje na wsi (466 k.). 425 kobiet nie podjęło pracy po urodzeniu dziecka.

W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajdują się 1662 osoby (1024 k.), w tym: 514 (367 k.) do 30 roku życia, 234 (160 k.) do 25 roku życia, 916 (592 k.) jest długotrwale bezrobotnych, 562 (231 k.) ma powyżej 50 roku życia, 117 (67 k.) korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej, 520 (546 k.) posiada co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 8 (7 k.) wychowuje co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia oraz 165 (69 k.) ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1171 bezrobotnych (707k.), Bojanów: 118 (68 k.), Pysznica: 165 (100 k.), Radomyśl nad Sanem: 153 (86k.), Zaklików: 206 (130 k.), Zaleszany: 207 (128 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tomek

Ile można pisać o tym samym. Jedno wielkie oszustwo. Nie wiem komu tam znaleźli jakąś pracę. Tona papierków dzwonienia i jeżdżenia po to tylko, żeby się dowiedzieć, że nic nie ma dla mnie. Gdybym sobie sam nie znalazl czegoś to by się im statystyki nie poprawiały. Ale nikt nie liczy na ten pseudo urząd, który zajmuje się siedzeniem i piciem kawy oraz jedzeniem ciast.

~Op r on

Co za bzdury piszecie

go123

Jutro się dowiem, czy w końcu dostanę staż w jarosławskiej gazowni.

Wysłałem też CV do Służby Wywiadu Wojskowego, bo piszą na swojej stronie że biorą politologów.

~prawica

złodzieje mają co ukrywać

~Mieszkaniec

Opozycja może zawsze protestować pod sądem w celu zwiększenia bezrobocia...

Faithfull

dla rządu to złe wiadomości... bo z czym będzie tak bohatersko walczyć jak nie będzie bezrobocia?

~Prokurator 54

Zapraszam na złom do stalowej wyzyskiwanie ludzi i warunki extra zapylenie pierwsza klasa

Mariusz77

Czyli czarno na białym widać że nachcik jest zwykłym nieudacznikiem i nierobem . Skoro nawet ministerstwo zniżyło się do tego aby nachcikowi poszukać pracy i wysłali go po gotowe praktycznie ale nachcik zapewne "zabłysnął" swoją yntelygencjom i wykształceniem o wielkim doświadczeniu nie wspominając....no i jak był bez pracy tak jest dalej bezrobotny

go123

@ ludek

Dokładnie.
W Polsce trwa "cicha" delegalizacja bezrobocia.

Na Węgrzech poszli jeszcze dalej i zdelegalizowali bezdomność.

ludek

Znowu wypowiedzieli ludziom prawa do bezrobocia jezyk

~luki12

do wiemy - włąc się idź na przyszłość a nie pacz wstecz co nas obchodzi ktoś z przed iluś lat ............., sens...........................

go123

Ja napisałem mail'a do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o pomoc.
Odpisali mi, że zwrócili się w mojej sprawie do Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.
PUP Jarosław wysłał mnie na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie stażu do jarosławskiej gazowni... i na tym koniec.
Ministerstwo chwali się, że w kraju spada bezrobocie, a tymczasem spada dlatego że urzędy pracy pod różnymi pretekstami ludzi wyrejestrowują.
Zresztą z bycia zarejestrowanym, też wielkiego pożytku nie ma - tyle tylko że ma się ubezpieczenie zdrowotne.

~wiemy

Do lki, jak głupi nick tak jescze głupszy wpis a ja się zastanawiam skąd się tacy debile w naszym mieście biorą. Były prezyden siedzał przy korycie 12 lat i dlaczego tych wysoko zaawansowanych technologicznie firm do naszego miasta nie sprowadził a sprowadził śmierdzieli aluminiowych.

~No Tak

Proszę w styczniu się chwalić , a poza tym pracy w bród dla tych co mają żelazny krzyż i płuca przy aluminium

~żenada

bida z nędzą ze Stalowej Woli pędzą

~lki

jest się z czego cieszyć elektrownia, pks, huty niema i ludzi coraz mniej za chwile będziemy gmina jak tak dalej pójdzie praca praca jeszcze raz dobrze płatna praca - technologie wysokozaawansowane duże firmy itp... ale kto się tym zajmnie

~Adam

Historyk, bezrobotny bo nie mam w szkole znajomošci.

~Mieszkaniec

... gdyby tak rzeczywistością były przekazy TVP przyniosłoby to już dziesięciokrotną poprawę sytuacji w Polsce! .... a może kraj, o którym mówią znajduje się w peruwiańskiej Amazonii? ... minus 10% procentowe bezrobocie .... to jest dopiero osiągnięcie .... tylko w popisie!

go123

Ja z wykształcenia jestem politologiem, mam 32 lata i jestem bezrobotny.

Mariusz77

Czyli bez pracy zostali tylko politolodzy i inżynierzy . Ale im trudno będzie pracę dostać bo mają duże wymagania ( nie tylko płacowe ). ;)

~Eduardo

"Pod koniec lipca br. w stalowowolskim pośredniaku było zarejestrowanych 2020 pozostających bez pracy, czyli o 13 więcej niż w czerwcu." - to faktycznie spadło...
Prawie wszędzie spadło a w Stalowej Woli wzrosło.

~kobieta

Stalowa Wola bezrobociem dla kobiet stoi.

~Kkk

Tak.Nepotyzm, praca dla znajomków . Emeryci na dwóch etatach.Młodzi i wykształceni nie mają szans na powrót do rodzinnego miasta.

~tylkoPIS

Jeszcze 8 lat rządów partii PIS a bezrobocia w POLSCE w ogóle nie będzie to pracownicy będą dyktowac zatrudnijącym warunki zatrudniena. A gdyby się przy korycie zminiła opcja to będziemy mieli 20 procentowe bezrobocie bo pseudo opozycja nie ma pojęcia o rządzeniu.

~KOLO

KTO BEDZIE TYRAL W AMELINUM,OSTATNIO ZE STOPARE OSOB ZWOLNILO SIE KILKU PO WYPADKACH,KILKDZIESIECIU NA L4,PSY SZCZEKAJĄ A ALUMINIOWA KARAWANA JEDZIE DALEJ,ALE JUZ KONIEC WIDAĆ!

~mieszkaniec

Opozycja powinna pod sąd iść i protest zrobić!

~Handlarz

Znowu niższe bezrobocie ?? Dajcie spokój z takimi rządami !!!

~stw

Rewelacja!
Powykreślali już prawie wszystkich bez pracy?
Wszyscy rozgonieni po kątach?
To teraz najwyższy czas zamknąć ten urząd, a urzędnicy z łatwością powinni znaleźć zatrudnienie gdzieś indziej .

~stw

Rewelacja!
Powykreślali już prawie wszystkich bez pracy?
Wszyscy rozgonieni po kątach?
To teraz najwyższy czas zamknąć ten urząd, a urzędnicy z łatwością powinni znaleźć zatrudnienie gdzieś indziej .